Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Franciaország
Val Cenis
síterep infó oldal
ÜZENETEK (140)Időben csökkenő Időben csökkenő
Nando
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2008.12.01. 08:44
Ne izgass, reteszelek...
Mi sajna mar nem kaptunk szallast.
reszetelek
8 élménybeszámolót írt
8
16 éve tag
2008.11.28. 09:26
Sziasztok!
Nemtudom tudtok-e róla hogy a síterephez hozzákapcsoltak egy 35km-es másik rendszert is(Termignon) így már több mint 100km a sípályák összhossza!Márc 7.-14-ig én is tesztelem.:)!!!

A https://www.valcenis.fr honlapon megtekinthető!

Jó havat mindenkinek!
Nando
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2008.11.26. 11:22
Hali Gerlo!

Megsem talalkozunk ott, mert nincsen mar szallas sajnos :(

Mi Risoulba megyunk inkabb :)
Nando
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2008.11.24. 14:05
Szia Gerlo,

Hat remelem ez bekovetkezik :)
Gerlo
1 élménybeszámolót írt
1
15 éve tag
2008.11.23. 18:37
Szia Nando!
Mi is márciusban megyünk, lehet hogy a végén még találkozunk!
Nando
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2008.11.22. 09:36
Marciusban megyunk Val Cenis Lanslebougba. Akinek van tapasztalata, infoja szoljon!
admin3
705 élménybeszámolót írt
705
17 éve tag
2008.11.16. 14:29
***áthozott üzenetek***

Feladó: Nando
Dátum: 2008.11.16. 08:17
Tárgy: Re: Val Cenis

Papillon

Ennek a tanusaga szerin van es uszoda is!

http://www.valcenis.com/act_hors_neige-uk.htm#aqua_spa


Feladó: Papillon
Dátum: 2008.11.15. 14:54
Tárgy: Val Cenis

Sziasztok!
Február elején megyünk lejtőket alázni Val Cenis - Lanslebourgba... :)
A konkrét kérdésem az lenne, hogy van-é koripálya eme településen - levezetésnek ;) -, illetve esti síelés?!

Mindenkinek rengeteg havat és sok-sok csúszást kívánok!
hajnick
14 élménybeszámolót írt
14
20 éve tag
2007.02.25. 19:32
Szia!
Köszi ez nagy segítség. Így legalább már el tudom képzelni, hogy merre van. Bár úgy tűnik érdemes lesz beszerezni valami megbízható térképet, mert az útvonaltervezőkkel nem sokra megyek.
Üdv:Hajni
Tobi
80 élménybeszámolót írt
80
17 éve tag
2007.02.25. 16:30
Bár én még nem jártam ott, csak mellette. Jó helyen keresel. Savoie tartományba (a legészakabbi részek kivételével) érdemes a Fréjus alagúton át menni.

Ha kiértek az alagútból Modane-nél, ott jobbra kell fordulni ÉK-felé és a völgyben felfelé haladva úgy 30 km-nél már nem több Val Cenis.

De lehet hágón át is menni, ez valamivel rövidebb, de nem hinném, hogy sokkal gyorsabb lenne. Ráadásul ránézve a magassági adatokra, a magassága 1900 méter körüli, ezért télen lehet megéri a Fréjus alagút plusz árát megfizetni.

A kék útvonallal jelöltem a Fréjus-Modane útvonalat, míg a zöld a rövidebb, hágóútvonal.
Val-Cenis.JPG
hajnick
14 élménybeszámolót írt
14
20 éve tag
2007.02.25. 14:28
Sziasztok!

Aki járt már itt megírná, hogy milyen útvonalon célszerű megközelíteni a helyet? Át kell mennem a Frejus alagúton?
Köszi,
Hajni
tomekpapa
3 élménybeszámolót írt
3
17 éve tag
2006.11.16. 17:40
Hahó! Boardos tapasztalatokra lennék kíváncsi minden mennyiségben! Thx
admin2
482 élménybeszámolót írt
482
Moderátor
2006.09.05. 21:11
Egy párhuzamos topikból emeltem át:
VAL CENIS ÉLMÉNYBESZÁMOLÓ

Feladó: szőllősi
Dátum: 2005.03.17.18:56
Tárgy: Val Cenis élménybeszámoló

sziasztok, egy kis beszámoló Val cenisről:
Mi 2005.03.05-12. között voltunk ott.
Nekünk tán szerencsénk volt, nem úgy mint a többieknek, ahogy olvasom a fórumon, /Briancon, Risoul/ az idővel. Tán szerepe lehet annak is ebben, hogy ez a hely asszem kicsit északabbra van mint az említett 2.
Odaút a szokásos hosszú, a szállás a szokásos, bár a mosogatógépet most sem próbáltuk ki, de jól mutatott az ap-ban, meg ha mesél az ember a szállásról, hogy volt benne mosogatógép is, az szebb képet fest a szobáról. :-)
A szállás pályaszállás, reggel kiléptünk a szobaajtón, vagy az erkélyen, földszinti lakás lévén nem volt nagy kunszt, 20-30 m. mentünk, aztán lécet fel, lehetett a felvonóhoz siklani, este pedig a házhoz le. Volt medence, szauna, gőzfűrdő szerű vmi, meg jacuzzi is vhol. Mondjuk ezektől sokat várni nem lehetett, 4-8 ember fért el kényelmesen a szaunában és a gőzben, a medence kb. 12x5 m??? a jacuzzit nem is kerestük. Ez a része a szállásnak mondjuk nem érte meg azta +10e ft-ot, amivel többe került. Jó pont, hogy reggelente a 10 m-e levő portán lehetett bagettet venni. Ja, és volt egy kis sajt és borkóstolás az újonnan érkezett vendégeknek a val cenisi műv.házban, vagy hol. A városka tetszett, 1-2 órát el lehetett mászkálni benne, hacsak nem akart átmenni azt ember a másik településre, ami kb. 3 km-re volt tőle, mert az kicsit tovább tartott volna. :-)
A vas.-hétf.-kedden végig felhős, időnként napkibújós időnk volt, ami azzal járt, hogy baromi hideg volt, korábbi tapasztalatokhoz képest, de 3 napig esett a hó. Nem állandóan, de egy kicsi mindig, ám az elég volt, hogy friss porhó lepje el a pályákat. Ha lementünk a kijelölt pályákról, térdig érő porhót nyomtunk szét magunk előtt, a bot akadály nélkül, könnyedén ment le a hóban, teljes hosszában, vagy mélységében, nem volt zsúfoltság, szóval életemben ilyen jó havon még nem síeltem. A pályák között voltak zöld, tanulópályák, köztük egy baromi idegesítően hosszú, sunyi lapos escargot, ami rászolgált a nevére. Ha nem figyeltél oda, és rátévedtél.. hát örökkévalóságnak túnt a hazaút. Ami kicsit zavart ebben az időjárásban, hogy amint elbújt a nap, akkor volt eset, hogy nem láttál a pályából semmit, itt a bucka, hol a buckát lehetett jáccani. Bár ha vkinek van jó szemüvege, mint Micka haverunknak, akkor anak ez nem volt porbléma.Szerdától már kezdett a felhő oszlani,kisütött a nap, aztán csüt.péntek-en már sütött szépen. Lenti pályákon meg is indult a lassú olvadás, de egyáltalán nem volt vészes, a pályák ugyanolyan jól síelhetőek voltak. A kék, piros pályák, de szerintem még a feketék sem voltak vészesek, lehetett hosszúakat síelni, volt egy 22 perc. 18ms.-es siklásunk is, szép kényelmes tempóban. Ja, az idő: elgondolkodtam akkor, meg most is, hogy mi várhat azokra, akik 1-2 héttel később mennek. De hát ez nagyon időjárásfüggő, tudjuk mindannyian, szóval eshet ott még hó dögivel, de a hő is nőhet. :-) vagy :-(
nekünk asszem nagy szerencsénk volt az idővel.
katyusa
1 élménybeszámolót írt
1
18 éve tag
2005.12.08. 10:48
Márciusban ott voltam 1 hetet. Szuper hely! A bérlet 100 Euro volt, a végén le kellett adni, s akkor visszakaptál 2 Eurot, ha jól emlékszem. A pályarendszer nagy, be sem lehetett síelni az egészet 1 hét alatt. Térképe jó ha van az embernek, ha nem akar eltévedni, de jól ki vannak pályanevek szerint táblázva az utak. Nekem tetszett, szép a táj. Kórházi ellátást is megtapasztaltam, nagyon kedvesek a kórházban, de angolul tudni kell.
Cornelius
4 élménybeszámolót írt
4
18 éve tag
2005.11.20. 18:29
Sziasztok!

Ha esetleg érdekel még valakit Val Cenis, január 27-feb. 4 között van még pár hely egy buszon.
Síbérlet+apartman+busz=59.000
Hackus
2 élménybeszámolót írt
2
18 éve tag
2005.11.05. 18:28
Engem érdekelne a hely, mert az idei szezonban lehet hogy ide megyünk! (tapasztalatok,érak,síbérletárak..stb)
Cynthia70
16 élménybeszámolót írt
16
18 éve tag
2005.10.21. 18:18
Szia Yany!

Köszi szépen, Olaszo.-ra esett mégis a
választás az idén Dec.-be. Azért ha gondolod írd le milyen volt: pályák, tapasztalataid szállás stb. (biztos mást is érdekel). Én is szeretnék majd Febr. v. Márc.-ban elnézni ide ezért szívesen veszem ha leírnád főleg a pályákkal kapcsolatos tapasztalataidat.

Köszi: Cynthia
Veres János
1 élménybeszámolót írt
1
18 éve tag
2005.10.20. 22:49
Szia!

Én már 3x jártam ott, ha van valami konkrét kérdésed ezzel kapcsolatban, akkor szívesen válaszolok...

Szia
Yany
Cynthia70
16 élménybeszámolót írt
16
18 éve tag
2005.10.07. 21:51
Szia Rossi!
Köszi a választ!

Cynthia
Rossi
252 élménybeszámolót írt
252
19 éve tag
2005.10.07. 07:27
Hello, jártam ott 2000-ben, hangulatos hely. Azóta komoly fejlesztéseket csináltak: 2 új 6-os ülőlift, 2 új 4-es, meg idén egy 10-es kabinos. Hó akkor is volt, azzal sztem nem lesz gond. Nem az a giga pályarendszer, de mindenki megtalálhatja a kedvenc pályáját rajta, s ár-érték arányban kiváló! Az alján lankásabb pályák vannak, így nem feltétlen lehet kihasználni az 1400m-es szintkülönbséget, de ha nem ez a feltétlen cél akkor ez nem probléma.
Csak ajánani tudom.
Rossi
Cynthia70
16 élménybeszámolót írt
16
18 éve tag
2005.10.06. 20:37
Sziasztok!

Jártatok már ott? Minden infót szívesen vennék a helyről!
Köszi
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.