Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Franciaország
Briancon - Serre Chevalier
síterep infó oldal
ÜZENETEK (114)Időben csökkenő Időben csökkenő
MakrayAdam
32 élménybeszámolót írt
32
12 éve tag
2013.11.28. 18:38
Van éjszakai síelés Brianconban a francia főszezon alatt.
02.15 és 03.15 között.
Előzmény: (Giovanni 162836)
Giovanni
9 élménybeszámolót írt
9
12 éve tag
2013.11.23. 17:10
Hello! Az aigle Bleu apartmanház a felvonó mellett van kb 50-100méterre mozgólépcső visz a felvonó szintjére ami a Residences épületének aljában van.Az Aigle Bleu mondjuk 100m a Residences pedig olyan 50 vagy még kevesebb!Esti éjszakai síelésre nincsen lehetőség Brianconban sajnos! A síbuszok viszont elég sokáig járnak szóval ha a rendszer végén vagy a másik faluban akkor sem kell sietned hazafelé mert a síbusz addig jár ameddig embert talál a megállóban!Mi tavaly stoppal mentünk vissza Brianconba és kb 5 percig álltunk az út szélén!Sok sikert remélem segítettem! Jó csúszást
Bosnyák Norbert
42 élménybeszámolót írt
42
20 éve tag
2013.11.21. 14:46
Üdv!

Valaki meg tudná mondani, hogy Brianconban a felvonó melletti Aigle Bleu és Residences mennyire vannak egymástól?
Van-e itt esti síelésre lehetőség?

Ha valaki kedvet kapna, január 24.-től még vannak foglalható szállások, január 31.-től 1 db 6 fős apt. szabad!
https://www.siutak.eoldal.hu
Bosnyák Norbert
42 élménybeszámolót írt
42
20 éve tag
2013.10.24. 13:17
Sziasztok!

Elég elhanyagolt ez a topic, pedig Briancon többet érdemelne...
Ha valaki esetleg jönne ide 01.24.-től vagy 01.31.-től, akár busszal, akár egyénileg, csomagáras síbérletet/szállást tudunk biztosítani!
Részletek: https://www.siutak.eoldal.hu
serre-chevalier-4-night.jpg
serrechevalier.gif
Tivi
38 élménybeszámolót írt
38
13 éve tag
2012.01.31. 16:04
Vasárnap jöttünk haza a Serre Chevalier völgyből, szuper egy hetet töltöttünk itt el, mindenkinek csak ajánlani tudom!

Brianconban laktunk, a Relais de la Guisane apartmanházban volt a szállásunk, az igényeknek megfelelt, és a felvonó is kb az ajtónkban volt. Az utazás Franciaországhoz képest tűrhető, a busz kb 17 óra alatt kiért és vissza is ugyanennyi volt az út. Napos, felhős idő váltakozott egész héten, amikor hazaindultunk akkor pedig szakadt a hó. Egy negatívumot tudnék kiemelni a tereppel kapcsolatban és ez a szél! Ilyen szeles helyen még nem voltam, és ez azért tud nagyon bosszantó is lenni: nem mennek a felvonók, lefújta a havat a pályáról a szél, ráadásul az arcunkba, és még hidegebbnek is éreztük az időt… Az árak nem olyan vészesek a városban, a hütték persze drágák, de hol nem :) Hó volt bőven, egy-két helyen látszott ki a föld az alacsonyabb pályákon, plusz fokok ellenére sehol sem olvadt.

Nekem a brianconi és a monetieri rész tetszett legjobban. Brianconban a piros pályák (grande gargouille, vauban, remparts) nagyon jók. A középső részen vannak kellemes kékek (myrtilles, foret, combes), ezeken rengeteget csúsztunk, és persze jók a piros pályák is, pl. a cucumelle nevűt mindenképpen ajánlom! A pályák nagyon változatosak, minden igényt kielégítenek, jópofa a Melezone (kezeletlen, fás terület), a snowpark nem túl nagy, de jó, az erdőben való csúszás pályán kívül pedig egyenesen király! Snowboarddal a zöld pályákat nem nagyon erőltettük, pedig van abból is bőven, többet kellett felfelé menni, mint lefelé rajtuk...Monetierben legtöbbször a Bachas felvonót használtuk, innen sok jó erdei pálya érhető el, de az Eychauda és a Cibouit felvonó magasabb pályái is bejöttek.

1 utazási irodát találtam, aki ide szervez utat, pedig francia viszonylatban közel van, nagy síterep, és nem utolsó sorban nagyon jó...nekem nagyon tetszett, ha tehetem, ide még visszamegyek egyszer!
Tivi
38 élménybeszámolót írt
38
13 éve tag
2011.12.31. 11:20
Mi jan.20án megyünk ide, Relais de la guisane-ban lesz a szállásunk Brianconban. Volt valaki mostanában itt? Friss infók, jó pályák érdekelnének...
laci_si
31 élménybeszámolót írt
31
16 éve tag
2011.01.07. 14:56
:-) Végre rátaláltam.
Tavaly tavasszal voltunk itt egy napot átrándulni Puy stVincentből.
Szenzációsan jó terep volt. A freeride-ot senki ne hagyja ki.
(elhagyam a sitérképet, és csak azt tudtam hogy Briancontól északra kéne legyen ez a rendszer. De a francia nevek sehogy sem mennek nekem... :-( )

A felvonók helyenként özönvíz előttiek, némelyiken még lábtartó sincsen, de ilyen szabadon sielni mint itt sehol máshol nem tudtam még.
A hütték viszont itt is kicsit lepusztultak, és drágák is.
Szóval hátizsákba érdemes felkészülni.
pankszatoni panka
3 élménybeszámolót írt
3
14 éve tag
2010.01.22. 11:55
Sziasztok,
bár már a Risoul topicban írtam, de azért itt is megpróbálom hátha...mert elég sos és fontos lenne a dolog. Szóval mi február 5.-én utazunk Risoulba utazási irodával. Sajnos az egyik barátunk kicsit későn jelentkezett és már a buszon nincsen hely. Más utazási irodáknál érdeklődtünk, de vagy nem indítanak ebben az időpontban sehova Franciaországba buszt vagy már tele vannak...Van esetleg valakinek valamilyen ötlete hogy hogyan lehetne odajutni? Akár Briancon is jó lenne, onnan már valahogy csak át tudna jönni hozzánk...

Előre is köszii az ötleteket!
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2010.01.03. 02:03
Idén ismét feltűnt a Travelex kínálatában tokvonóval 69-77 e Ft között. Ez elég jó.
Előzmény: (Szab 76064)
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2009.12.11. 07:12
Először 5.700,- Ft volt 1 hét Apart+bérlet, utazás nélkül. Egy évvel később 11.500,-. Aztán beállt 43.000,-re. Maradt 8 évig, most már 100 rongy?
Előzmény: (Mil 55295)
Falcon
27 élménybeszámolót írt
27
15 éve tag
2009.12.10. 19:29
2004 január végén voltunk itt egy nagyobb csoporttal. Összességében nagyon kellemes benyomást tett ránk ez a tényleg kiváló síterep. Előnye, hogy francia viszonylatban relatíve közel van, az olasz határt átlépve a Montgenerve hágón kell átvergődni és már ott is vagyunk. A belváros hangulatos, tele régi házzal, fent a dombon a vár, pezsgő éjszakai élet van. A szállásunk közvetlenül a hoszú kabinos felvonó aljában volt, egy kultúrált, viszonylag modern apartmanház. A pályák lejönnek a városig, bár személy szerint nem szeretem a nap utolsó csúszását az alsó parkolóig menő pályán megtenni, mert mindenki itt megy le délután fél 5-kor, ezért nagy tömeg van rajta, buckás, kisíelt pályaviszonyok mellett néha szenvedés. A fenti pályák fantasztikusak: szélesek, jól kezeltek, igazán élvezhetők, minden tudásszintnek megfelelnek. Érdemes a Briancontól távolabb eső részeket is felkeresni (Villeneuve, L'Yret), mert sokkal kevesebben vannak és kiválók a pályák.
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2008.11.19. 09:45
Köszi az infót! Akor meg is van miért kopott ki Briancon a tokvonós ajánlatokból: A szállás meg a síbérlet együtt megvan 90 rugóa legnépeszerűbb március eleji idősávban. Akár busz, akár négyen egy kocsiban az még plusz 25 per kopf. Ezt nem lenne érdemes oda tenni az 50-75 ezres tokvonós ajánlatok mellé. Briancon elég jó hely, de hogy ennyivel jobb e az nem biztos.
Fázós
27 élménybeszámolót írt
27
16 éve tag
2008.11.18. 23:11
Mil!
Az Intersí kínálatában van olyan út, amit keresel. A go4 (róluk eddig még nem is hallottam, csak a Hó Shown kaptam tőlük egy nagyon szép katalógust), pedig Villeneuve-ben kínál szállást, ha nem a város, hanem a síterep a fontos.
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2008.11.18. 19:38
Tudja valaki miért tűnt el Briancon az irodák pályaszállás-síbérlet-busz tokvonós ajánlataiból?

Mindenhol ezt keresem. Négy vagy öt éve voltam így a Polarissal.
fekete lászló
51 élménybeszámolót írt
51
20 éve tag
2008.01.07. 17:41
Ausztriába béreltem 1 napra 19 Euróért, komplett szettet.Olyan nagy különbség nem lehet.
Na megnéztem, 19-35ig van kategóriától függően!
reffes
2 élménybeszámolót írt
2
16 éve tag
2008.01.07. 07:59
Jo jo köszi de modjuk 1 napra mennyi lehet???
fekete lászló
51 élménybeszámolót írt
51
20 éve tag
2008.01.06. 17:49
Ha a neten elő foglalsz, akkor kb 100E 6 nap.
reffes
2 élménybeszámolót írt
2
16 éve tag
2008.01.06. 15:31
Sziasztok azt szeretném megkérdezni hogy kint menyiért tudnánk lécet meg cipöt bérelni

köszi reffes
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2007.12.03. 18:41
Attila infójához annyit még, hogy ha már bárki elautózik ide, akkor mindenképpen a Grand bérletet vegye meg. Megéri!
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2007.11.28. 00:20
Visszatérő vendégeknek ajánlott tájékozódni a síbérletekkel kapcsolatban. Ebben a szezonban néhány liftre (pl. Aguillette és a térképen tőle jobbra található Prorel) már nem érvényes a helyi bérlet és persze drágább is lett. Tehát, aki lesíel a Propel hegyéről Chantemerle felé, az helyi bérlettel már nem tud visszaliftezni.

A többi kisebb területre érvényes bérlet "hatótávolsága" is összezsugorodott. Az üzemeltetők úgy alakítják az új rendszert, hogy a teljes területre érvényes Serre Chevalier bérlet vásárlására szoktassák a síelőket.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.