Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Franciaország
Saint Gervais Mont-Blanc
síterep infó oldal
ÜZENETEK (83)Időben csökkenő Időben csökkenő
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2008.01.27. 19:17
gyepál: tavaly márciusban a Combloux-i részen egyetlen egy működő sípályát nem lehetett látni. La Giettaz-ra ezért el se mentünk. Lehet, hogy az kicsit jobb, mert árnyékosabb. De akkor már Contamines.

Jaa, látom most mentek február elsején.
Akkor oké, menni fog mindegyik rész, a Coumbloux is. Lesz elég hó St. Gervais-Megeve-ben is.
Mégis érdemes átbuszozni Contamines-ba. Egyrészt a fekete és piros pályák miatt, amik a két nagy csúcsról jó 900 m szintet szakadnak, másrészt a Mont-Blanc panorámája miatt.
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2008.01.27. 19:05
Ja, Contamines király!

Csak egyet NE próbáljatok ki, hogy St. Gervais-ből busszal átmentek Contamines-re és onnan az Aigue Croche (2487)-ről vagy Valeray (2450)-ről megpróbáltok visszacsúszni a St. Gervais-i pályarendszerre.. Garantált halál lenne!!
A St. Gervais-Megeve-i rész:
https://sielok.hu/images/siterkepek/megeve.jpg
A Les Contamines-i rész:
https://sielok.hu/images/siterkepek/lescontamines.jpg
Ügy mindenki tudja miről beszélek?!?!

St. Gervais-Megeve-Mont Blanc egy nagy kiterjedésű, de viszonylag alacsony, többségében 1700-1800-as csúcsokkal rendelkező terep, akár az Alacsony Tátrában is lehetne.
A Contamines-i oldal Két nagy csúcsa és a Mont-Blanc között viszont már csak egyetlen egy völgy van, és igencsak szakad a hegyoldal. (Csakúgy, mint St Gervais-Megeve felé.) Ha valahol, hát itt tisztelni kell a pálya határait és a lavinajelzést.

A La Ruelle (1600) és a Col du Joly (2000) közötti rész viszont lankás és dimbes-dombos, sok helyen simán lehet freeride-olni.
gyepál
125 élménybeszámolót írt
125
18 éve tag
2008.01.27. 17:52
Köszi, ez tetszik. A nagy Evasion-os térképen nincsenek is rajat ezek a pályák csak a falu. Ahogy nézem itt magasabban is vannak a pályál.
Ha csak a pályák fele lesz nyitva én már attól is összepisálom magam, hisz eddig szlovákiában voltam csak.
A többi részről tud valaki valamit? Les Houches, Combloux, La Giettaz. mennyire vannak ezek messze, érdemes oda elindulni, vagy az út túl sokat vesz el a síelésből?
Asszem a buszon majd lassan osztogathatnak kitűzőt a fórumos nevekhez:D.
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2008.01.27. 16:42
én is így vagyok gyepál.

Tavaly Március közepén elég gyenge volt a hóhelyzet St Gervais-Megette-ben. Sebaj, a síbárlet érvényes Les Contamines-re is, ami lényegesen hóbiztosabb. ( Lásd: https://sielok.hu/images/siterkepek/lescontamines.jpg )

Les Contamines kb. 20 km-re van a szállástól. A buszsofőrok reggelente ott vártak az apartman előtt, járó motorral, hogy potom 2-3 euróért átvigyék a népet. Az első napokban jó ha pár arc lézengett a meghirdetett indulási időben...

Mindenképp érdemes átmenni les Contamines-ra! Egy völggyel közelebb van a Mont-Blanc masszívumához, és mindig van hó!
gyepál
125 élménybeszámolót írt
125
18 éve tag
2008.01.27. 15:17
én szeretném megtalálni az egyensúlyt a kettő közt. nem vetem meg a szeszt, de reggel már szeretnék a pályán lenni. egy évben egy hetet tok síelni azt szeretném kihasználni.
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2008.01.27. 08:05
Visszafelé is a kabinossal kell jönni, de abszolút nem gáz. Nagy kapacitású és gyors, nincsenek sorok.
Márcisuban este hatig vagy fél hétig járt, nem kellett sietni hazafelé. Fél nyolc fele sötétedett :) Hihetetlen sokat lehet síelni, ha valaki akar.

Sajnos tavaly a polaris-os társaság nagy része italozni, zenét bömböltetni ment abba az apartmanházba. A recepciósok már az első éjszaka kihívták a csendőrséget. Ki is jöttek, furgonnal..
Másnap az egész apartmanház tele volt plakátolva "Aki este 22 óra után hangoskodik és zavarja a többi vendég nyugalmát, annak nem adjuk vissza a kaucióját!!!" papírokkal.

Persze semmi változás.. hajnali 4-5 fele még bömbölt a zene és "buliztak" a magyar fiatalok. Nem csoda, hogy nagyrészük képtelen volt 11 előtt feltántorogni a pályákra, akkor is csak azért, hogy napozzon egyet a büfék környékén.. na mindegy.

Az utolsó nap reggelén amikor ugyebár vissza kellet volna adnia a recepciónak a kauciókat (300 euro / apartman nagyságrendileg) már előre kihívták a csendőröket. Amikor szépen megjöttek és mind kiszálltak a furgonjukból, akkor indult a huzakodás a két-három problémás apartmannal.

Nem vártuk meg, hazaindultunk. Égő pofával, persze.

Szóval csak azt szeretném tolmácsolni, amit a buszsofőrünk mondott: Berúgni, részegeskedni otthon is lehet, azért minek ide jönni..
vlagyij
3 élménybeszámolót írt
3
16 éve tag
2008.01.27. 07:47
Igen mi is velük megyünk. A szállás szerintem megfelelő, átlagos, szűk, francia apartmanszobák. Itt nem volt probléma a szállodában dolgozó francia személyzettel sem. St-Francois-ban volt, hangoskodások miatt.

Tavaly ugyanígy február elején mentünk, és hasonló idő volt. Sajnos a pályák eléggé jegesedtek, mivel csak elég keveset(már a pályarendszer mérete miatt is) tudnak hóágyúzni. Most tényleg elég sok pályán lehet síelni, de félek, ha marad ez az idő, mire odaérünk erősen lecsökken a számuk. Jó lenne egy kiadós havazás.
gyepál
125 élménybeszámolót írt
125
18 éve tag
2008.01.26. 23:11
Az oldalakat ismerem, már sza**á nézem őket minden nap, valami személyes élményre gondoltam. ti is travelex-szel jöttök? már lement egy turnus ezért kérdeztem hátha...
ahogy nézem a pályák 90%-a megy, szal lesz hol síelni.
vlagyij
3 élménybeszámolót írt
3
16 éve tag
2008.01.26. 18:51
Szia Gyepál!

Mi is pénteken megyünk oda illetve tavaly is St-Gervais-ban voltunk. Nem tudom, hogy valamikor is működik-e az a pálya, mivel műutakon megy keresztül. Tavaly legalább is nem működött, de azért voltak akik lejöttek rajta. nagy hóban esetleg...

Most jó meleg van odakint. A jövő hétvégére jósolnak lehűlést és havazást.

További információkat a https://www.stbma.fr oldalon találhatsz.

üdv Vlagyij
gyepál
125 élménybeszámolót írt
125
18 éve tag
2008.01.26. 16:40
Van valakinek friss infoja a kinti helyzetről?
működik a pálya ami a szálláshoz vezet le, vagy felvonózni kell visszafelé is?
egyéb nem hóhelyzettel kapcs. tapasztalatok is érdekelnének!
pénteken megyünk...:D
gyepál
125 élménybeszámolót írt
125
18 éve tag
2007.11.22. 14:30
gyergyakbalazs@gmail.com
úgy néz ki mindenképp veletek megyünk, de még lehet hogy játszik isola is.
Leci85
43 élménybeszámolót írt
43
20 éve tag
2007.11.22. 11:33
Szia gyepal!

Igen nekem van tapasztalatom,mer tavaly en is pont St Gervisban voltam,iden meg mar en is szervezo vagyok!Nekem nem volt kifogasom a szervezesre!Es nem elfogultsagbol beszelek!Mar 2eve jarok veluk sizni...A palyarendeszer nem alacsony, viszont nagyon sok palya van(4 hegy)!Felvonon nem kell sok idot eltolteni,szoval sztem nagyon jo hely,legalabb is nekem tetszett tavaly!
Megadod mailcimed,meg neved,aztan innentol tudjuk ott folytatni a dolgokat..?
Amugy sztem még marcius 16an is megeri kimenni,mer akkor is van ho még,az idei szezon nem ugy nez ki,hogy olyan lesz mint a tavalyi!DE mondjuk mi tavaly marc 17tol voltunk kint...es jo volt!
Udv:ádám
gyepál
125 élménybeszámolót írt
125
18 éve tag
2007.11.21. 20:08
hello

a polarisos szerezést nézzük, februárban, 74ért, amit egy kicsit sokallok. elhiszem hogy megér ennyit, csak nem tom nekem lesz-e rá ennyim. Nem túl alacsony a pályarendszer fekvése, mennyit kell utazni az egyes részek közt? van valakinek tapasztalat a szervzezéssel kapcsolatban?
Leci85
43 élménybeszámolót írt
43
20 éve tag
2007.11.21. 19:09
szia gyepal!

Szerintem St Gervaisba menjetek,nagyon jo hely en tavaly voltam ott!Sok a palya nagyon (500km) és nagyon változatosak!
Milyen utazasi irodaval mentek?
Es mikor,mennyiert?
Udv: Ádám
gyepál
125 élménybeszámolót írt
125
18 éve tag
2007.11.20. 23:23
Mit javasoltok? St. Gervais vagy Bad-Kleinkircheim?
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2007.03.06. 09:14
Egy másik előrejelzés holnap délre:

St. Gervais 2350m -7 fok, 1400 m -2 fok
http://www.skiinfo.fr/destinations/detail.jsp?product.skiinfo.DESTID=EFRGERVAISMO

Megeve 1113 m 0 fok
http://www.skiinfo.fr/destinations/detail.jsp?product.skiinfo.DESTID=EFRMEGEVE

Ez nem is olyan rossz. Sőt!
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2007.03.06. 08:08
1400 méteren 20 cm hó
http://www.skifrance.fr/bn-740034-a.htm

Fagyhatár 1800-2300 méteren. 1600 méter alatt eső, felette hó.
http://www.meteofrance.com/FR/montagne/prevStation.jsp?LIEUID=SKI0774023

Legalább nem akad el a busz a hóban :)

Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2007.03.05. 21:45
Mivel régóta plusszfokok vannak, ne számítsatok sok jóra.
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2007.03.05. 21:43
Üdv!
Nem tudom hogy idén ugyanazok a szállások lesznek e mint tavaly. Ha igen, akkor természetesen a miniszaunák lesznek, ha azóta ki nem cserélték. Érdemesebb fiu-lány párosításban elhelyezkedni, így valami előnye is lehet esetleg a szorongásnak, ha többen vagytok. Én hálistennek egyedül voltam, így is alig fértem be. Ja és ha nem pont abban a házban vagytok ahol a szauna van, akkor nem használhatjátok, én is csak nagy nehezen valami furfangal tudtam bejutni.
A bal szélső részre nem tudom hogy érvényes é a bérlet, de a jobb alsóra biztosan. Mi már nem jutottunk el odáig hogy a baloldali részeket is kipróbáljuk.
lazo
1 élménybeszámolót írt
1
17 éve tag
2007.03.05. 19:32
Haho Vid és természetesen mások is!!!!!

Mi most hetvegen indulunk Saint Gervaisi negy csillagos apartmanhazba a Polarisszal...negyszemelyes apartmant fizettunk be...Erre ervenyes az, hogy torpeknek van kitalalva es ket szemelyes a szauna??? Vid!! az Evasion siberlet a hegy tuloldalara is ervenyes, ami nem latszik a terkepen??? Mi autoval utazunk es ha valaki tud valami jo helyet a kornyeken,ahol nem tul borsos aron lehet uszni vagy szaunazni kerem irja meg....Akik voltak az iden es esetleg deszkasoknak van barmilyen informacioik a palyakkal vagy egyeb massal kapcsolatban, nagyon jo lenne ha segitene...Elore is koszonom....
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.