Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Gyermek síoktatás

ÜZENETEK (389)Időben csökkenő Időben csökkenő
Olasz Gergő
573 élménybeszámolót írt
573
17 éve tag
2018.03.06. 19:17
Nem akarlak elkeseríteni de ha a lécre állás után rögtön a pizzaszelet sültkrumpli kombót tanulta akkor hosszú lesz az út a párhuzamos síeléshez. A tanuló agyában az lesz az öszönös hogy ha megmozdul a léc alatta egyből beforgatja a lábfejét befelé, mint amikor mi az autóban ülve az előttünk felvillanó féklámpa hatására a fékpedálra rakjuk a lábunkat gondolkodás nélkül. Rengeteg síelés és tanítás hogy húzza össze bokából a lábát. Lackó pontosan leírta hogy ha előbb egyenesen tanulnak síelni az lesz a természetes hisz tulajdonképp ez a végcél. Hóekét meg az egyenes siklás után tanulnak csak az aszimetrikus formát amibe bele lehet építeni a forgatást. Valóban a problémát az okozza ha idő elött a műanyagról kikerülnek a hóra.
Előzmény: (nagyur 200464)
nagyur
17 élménybeszámolót írt
17
7 éve tag
2018.03.06. 15:37
Milyen igaz!

Ausztriában tanult most a 4,5 éves lányom. Gyerekpálya, mesefigurák kerülgetése már rögtön kezdésnek. MINDEN szigorúan hóekében. A tartást egyből korrigálta az oktató hátrafelé síelve.
Másnap, mikor már velem jött le az oktatáshoz a pályán, rászóltam, hogy miért ferdül el megálláskor valamelyik irányba, egyenesen is meg lehet állni hóekében is. Még jó, hogy nem hallgatott rám. Láttam pár hete, magyar pályán, völgyirányba egyenesen, hóekében lesikló lányt. Ajjaj.

Kérdésem: a lányom már lejön velem hóekében a kék pályákon. Mi a következő lépés? Ez marad most pár évig és kész? Botot mikor kell a kezébe adni?
Előzmény: (Lackó 200462)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2018.03.06. 15:14
Múltkor egy ismerősöm gyermekénél láttam aki előtte ugyan sokat de csak műanyagon volt. Szegény úgy tudott csak megállni, hogy lecsücsült. Kérdésünkre azt mondta, hogy ezt tanították.
Másik gyermek a családunkból volt aki havon kezdett rögtön. Ugyanaz a sísuli és havon is elkapdosták a gyerekeket. :-)
Előzmény: (Lackó 200462)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2018.03.06. 14:58
Egyáltalán nem kellene irtani, csak odafigyelni, hogy az a hóeke milyen.
Ha jó mozgásszerkezettel összerakott kanyarodó hóeke, azzal semmi baj nincs, sőt nélkülözhetetlen, meg kell tanulni, nem lehet átlépni.
A fékező hóeke viszont szakmailag félrevivő -és veszélyes- dolog.

Esetleg valaki félreértette a dolgokat és valami "különlegeset" tanított a gyerekeknek. :-)

A gond ott (is) szokott lenni, ha műanyagon tanul a gyerek, de még nem kapott elég képzést. Műanyagon ugyanis sokszor előbb csúsznak már tempósan, és csak utána alakítjuk ki a hóekét. Ennek oka, hogy a műanyagon közel ideálisak a körülmények. Ha viszont idő előtt kerül ki a műanyagról a pályára, akkor gondok lehetnek. Erre oda kell figyelni, és úgy időzíteni a műanyagon kezdést, hogy amikor hóra kerül, már tudjon havon is működő technikát.
Előzmény: (minerel 200448)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2018.03.06. 09:45
Mostanság miért írtják a hóekét a kezdő gyerekek oktatásánál? Két ismerősünk gyerekeit is úgy kapdossák el a pálya alján. Ennek mi értelme? Azon kívül, hogy nagy eséllyel utálja meg az egészet...
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2016.12.15. 08:03
semmit nem tudok mert a szervezés fura. Reggel hívtak, hogy azonnal kell a válasz de semmit tudott mondani az ovónő sem. Gyanítom, hogy talán a nanook mert ők vannak a közelben de ez csak tipp.
Előzmény: (Agnes77 191053)
Agnes77
41 élménybeszámolót írt
41
13 éve tag
2016.12.15. 07:45
Értem.
Melyik síikola műanyagpályáján lesznek az ovisok?
Előzmény: (minerel 191047)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2016.12.14. 22:08
Szia!
A XII. kerben. Műanyagon nem történt semmi extra, járt egy tanfolyamra de nem szerette és azóta sem szeret rajta csúszni mert ahogy ő mondja"nem olyan" :-) Mondjuk picurka volt még. Viszont havon az első pillanattól kezdve szeret csúszni. Ezért nem is erőltetjük ezt a műanyag dolgot.
Előzmény: (Agnes77 191044)
Agnes77
41 élménybeszámolót írt
41
13 éve tag
2016.12.14. 21:29
Ez jó dolog, valóban!
Melyik kerületben van ilyen program?
Történt valami, hogy nem szereti a gyerkőc a műanyagot?
Előzmény: (minerel 191023)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2016.12.14. 14:31
Ma hívnak az oviból, hogy a kerületi önkormányzat támogatásával sísuliba vinnék a gyerekeket. Ugyan mi nem kértük mert gyermekem utálja a műanyagpályát de mindenképpen egy pozitív kezdeményezés :-)
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2016.12.14. 08:58
Írtam privibe, de látom nem olvastad.
Szívesen átadom ha ki tudjátok használni, nem kérek érte semmit. Mi is úgy nyertük ezen a Síelj Magyarországon pecsétgyűjtős játékon. Ez volt a Győrsi felajánlása. Mi pedig nem tudjuk felhasználni.
Előzmény: (suhaj 190979)
suhaj
13 élménybeszámolót írt
13
8 éve tag
2016.12.13. 15:40
Szia! Mennyiért adod el az utalványt?
Koszi
Előzmény: (TZoli 190038)
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2016.12.11. 20:42
Zoli, lehet , hogy kevesebb a győri júzer. Aki meg van, annak meg már nem kell oktatás... Mi tavaly jártunk a Győrsíhez.
Próbáld meg az arckönyvön keresztül, van ott győri adás-vétel csoport.
F
Előzmény: (TZoli 190038)
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2016.11.08. 10:55
Szintén átadó egy Győrújbaráti Síiskola ajándékutalványa.
Érvényes a 2016/17-es szezonban, 1 fő részére egy 10 alkalmas tanfolyamra.
Gyermekem a Volvo síútlevél játékon nyerte, azonban nem tudjuk kihasználni.
Már hirdetem egy ideje, senki nincs Győr környéki akit érdekelne?
GyorSi.jpg
ttamas1028
192 élménybeszámolót írt
192
14 éve tag
2016.11.07. 17:39
Győrújbaráti 10 alkalmas ajándékutalvány, felszerelés bérléssel keresi gazdáját!
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2016.10.15. 13:38
LOL, kicsi a világ, éppen pár perce pont neked írtam privátot, a Visegrád topicban olvasottak miatt. :D

Köszi az infókat, nagyon hasznos. Enyémek most Dorogra járnak, szétkapták őket 2x12 fős csoportokra, 12 gyerekre két instruktort kaptak. Tök jó hangulatúak az órák, csak kíváncsi voltam, hogy is megy ez általában.
A 3 évest kipróbáltuk, de pici csoportban nem ment neki műanyagon, egyszerűen még nem tudja feldolgozni a túl sok ingert. Egyedül viszont hasít mint az álom, úgyhogy ez lesz az optimális út. :)
Előzmény: (RM 189737)
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2016.10.15. 13:35
Az 1.-ról teljesen u.azok a tapasztalataim nekem is.
A 2. kiegészíteném azzal, hogy inkább a szülő kitartásától függ, mennyire bírja. Voltunk már késő sötét este esőben ketten-hárman, de egyedül is. A gyerek élvezte, az oktató lelkiismeretesen végigcsinálta, én meg átfagytam.
Előzmény: (Dave 189735)
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2016.10.15. 13:04
Nem vagyok síoktató, de több síiskolába jártunk már. Különböző szinten oktaták a gyerekeimet ...

A max. csoportlétszám a pálya adottságaitól is függ.

Kezdő csoportokat több oktató 2-3 szokta tanítani. A csoport létszáma általában 8 - 12 fő. A legtöbb helyen nincs futószőnyeg, így a nebulók feloldalaznak egy szőnyegen, aztán lecsúsznak egyenese-fékezve-kanyarodva ... 8 fő felett emlékeim szerint már két "alcsoportba" szedték a gyerekeket (egymás mellett csinálták a gyakorlatokat az elején). Ezt követi az a fázis, amikor a pálya 1/3-áig, feléig ... már felvonóval mennek. Ezt a szintet kb. 6-8. alkalomra érik el. Itt egy oktató a liftezésnél segít, egy pedig a lecsúszást koordinálja általában.

A lemorzsolódást úgy szokták "kiküszöbölni", hogy év elején befizeted az egész oktatás díját és ha nem betegség/sérülés miatt nem jössz, akkor rád van bízva, hogy kihagyod vagy nem, motiválod a gyereket vagy nem ... 4 éves és fiatalabb gyereket csak magánórában szoktak vállalni. Az e feletti korosztálynál tapasztalataim szerint a gyerekek már nem adják fel, nem állnak ki sírva, nem hisztiznek annyit ... Az oktatás végén kapott matrica, dícsérő szavak, "helyhó sízni jó" kiáltás ... pozitív élményeket hagy bennük. Ha ezt a szülő még forró csokival ... megspékeli, biztos jó emlékeik lesznek a sísuliról. :-)

Középhaladó szinttől, amikor a gyerekek már egyedül felfonóznak elég 1 oktató is. A gyerekek folyamatosan "pörögnek". Egyszer bemutatják nekik a gyakorlatot, amit aztán többször végrehajtanak. Az oktató pedig nézi a pálya aljáról, közepéről és szól mire figyeljen a gyerek. Ezekben a csoportokban én 4-8 gyereket láttam általában.

Remélem tudtam segíteni ...
Előzmény: (Dave 189735)
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2016.10.15. 11:29
Kérdésem lenne csemeték kapcsán oktatókhoz:
1. Műanyag pályás oktatáson mekkora a csoportlétszám felső határa optimális esetben?
2. Mekkora szokott lenni a lemorzsolódás? Elveszti a kedvét, szülők nem kényszerítik tovább, stb.
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2016.03.30. 14:16
Tavaly kaptam egy felkérést, egy nyolcéves kezdő kislányt kellett tanítanom.
Egy délelőttnyi idő jutott alapozni a kezdőpályán (délutánra elfáradt), utána másnap Fanningbergen, a csákányos kék pályáján tudtuk csak folytatni a tanulást.
A kezdő pályán nem tanítottam sem megállni fékező hóekével (kerülöm ezt a megoldást, mint a tüzet, mert egyre többen úgy látjuk, hogy közép- és hosszútávon igen zűrös dolog), sem igazán kanyarodni. Bár a varázsszőnyeghez már oda tudott kanyarodni egy fél kanyarral.
A kezdőpályán a varázsszőnyegnél léc kezelését tanulta, a testének, az ízületeknek a rögzítését, törzsizmok használatát nagyrészt egyenes siklás és enyhe irányváltások stb. közben.
A fél kanyart kihasználva a kék pályán odakanyarodott hozzám, aztán pár méterrel később újra és így tovább.
Két menet után már önállóan síelt, figyelt a többi síelőre, kikerülte őket, megállt kanyarral, ha kellett. A bal kanyarját kicsit kifelé forduló derékkal kezdte, de úgy döntöttem, hogy akkor ott nem avatkozom közbe, inkább a közlekedésben szerezzen rutint.

Kíváncsi voltam, hogy idén a tavalyi négy nap síelés után hogyan folytatódik. Gyönyörűen. :) Szép stabil, kerek kanyarok, a belső oldalon indítva, megfogva törzsizmokkal, a hóeke néha leépülőben. És a tavalyi bal kanyarbeli probléma eltűnt, mindét oldal szépen, folyékonyan ment.

Most az öccse is jött, 4,5 évesen. Előtte 5 alkalom műanyagon, ugyanolyan alapokkal. Lábfejes gyaksik, elhúzások, törzsizommunka a Nanookban, Ági nénivel.
A szülők azt szerették volna látni, hogy meg tud állni a kezdőpályán, ha szükséges. Kicsit tartottak tőle, hogy nem tanult fékezni hóekével... :)
Vele is egy fél napot alapoztunk egy enyhe lejtőn, aztán a kék pályán vezettem kanyarogva. Egyre önállóbb lett, két nap alatt stabilan kanyarodott a kezdőpályán, felügyelet mellett, megállt, ha mondtuk neki, és elkezdte figyelni és kerülgetni a többi síelőt.

Bármennyi tapasztalatom van, mindig az új öröm érzésével látom, ahogy az elrakott alapok, magok kicsíráznak, és elkezdenek önállóan kanyarrá és közlekedéssé vagy jobb sítechnikává válni, anélkül, hogy közvetlenül tanítanánk őket... :)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.