Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Gyermek síoktatás

ÜZENETEK (389)Időben csökkenő Időben csökkenő
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2016.03.09. 12:12
Off: Akkor jól sejtettem. :-)

On: "Jól megcélzott, tudatosan összerakott feladathelyzetek"
Itt a lényeg, így jó felé fejlődik, nem rossz megoldásokat alakít ki.
Persze erre pályán, együttsízésnél nem könnyű figyelni, bár szerintem (is) megoldható, ha az ember tudja, merre akar haladni.
Előzmény: (ozsi 188489)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2016.03.07. 18:10
Nem türelmetlen... :D
Előzmény: (Lackó 188425)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2016.03.07. 15:47
Akkor főleg szépen összeállt a dolog.

Csak nehogy a türelmetlen apja levigye a jó útról...
;-)
Előzmény: (ozsi 188373)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2016.03.06. 16:00
Kreiscbergen immár második alkalommal vett részt gyermekem oktatáson ahol nagyon jól érezte magát és nagyon jó oktatói voltak.
Réka egyedül (vagyis ketten kis társával)felvonózott a csákányoson, szépen tudott közlekedni immár a "nagy" sípályán is összekötött kanyarokkal. Bohóckodtak erdőben, dínók között majd a Yabaa Dabba Doo pályán is csúsztunk. Végül az utolsó nap sikeresen teljesített a sísuli által szervezett versenyen amit éremmel és oklevéllel jutalmaztak.

Köszönjük Rékának és Csumpinak a Sísuli Mayerből!
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2016.03.06. 15:56
Nem, műanyagon hóekeívet egyáltalán nem tanult előtte. Nem hogy összefűzöttet nem, egy íveket sem.

Ez az első nap volt a havon. Ha jól emlékszem, a videó kora délután készült, tehát kb 2 órát síelhetett előtte. Ennyi bőven elég volt a hóekeívek összerakásához.
Előzmény: (Lackó 187325)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2016.03.05. 17:09
Igen, ez a "hogyan ne tanítsad a gyereket" iskolapéldája :-(
Mi az istent kerestek vele a 7-esen??
Előzmény: (illeskese 186928)
prepabox
1 élménybeszámolót írt
1
8 éve tag
2016.02.10. 07:28
Szerintem se. Amikor egyik kezét fogva apa mellett síel Bogdánka, a frász kerülgetett, hogy elesnek és kirántja a gyerek vállát. Amúgy B. ügyes.
Előzmény: (illeskese 186928)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2016.02.07. 15:23
Ügyes és aranyos! Szépen egyben van az egész, lehet, hogy mégis működik a módszer? ;-)
Pizza... :-D

Műanyagon ezek szerint összefűzött hóekeíveket sem síelt? Mennyit csúsztatok havon, mire így összeállt?
Előzmény: (ozsi 187149)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2016.02.03. 09:50
Elérkezettnek látszott az idő, hogy Réka kipróbálja a havon síelést is. :) Elugrottunk Mátraszentistvánba.
Eddig sísuliban tanult, műanyagon, Matyi (Mátyás Zsömle) keze alatt a Nanook hozzánk közelebb eső pályáján, StrongBase alapokon. Nincs vége, folytatja is műanyagon, mert tanulni mindig lehet. Engem nem az érdekel, hogy tud-e síelni, hanem a mozgáskultúráját, az egészséges tartását szeretném fejleszteni, ahhoz pedig ez kitűnő eszköz.

A sísuliban a hangsúly a jó alaptartáson van, hogy stabilan tudja tartani magát, tudjon lapon siklani, irányítani a sílécet, el tudja húzni oldalra a nyomot, a direkt kanyarodás, a hóeke csak ezután jön. Fontos, hogy tudja rögzíteni a térdét, a derekát, mert ezzel egészséges mozgást tanul meg. Vicces volt nézni, hogy már több óra lement, amikor még sem kanyarodni, sem megállni nem tanultak. Az óra végén a szabad menetek között rabló-pandúrt játszottak, Matyi megkergette őket (ő futva, mert éppen tornacipőben volt), és a gyerekek simán kikerülték kanyarodva, pedig kanyarodni még nem tanultak. :)

A havon a tányéros liften kezdtünk, persze óvatosan kipróbáltuk, hogy meg tud-e állni elkanyarodva. Hóekézni még nem tudott, hiszen azt még nem tanulták (kanyarodni simán), ezért tipikus „túlmozgásos” oktató/szülőként csak megpróbáltam okoskodni neki, hogy puszizkodnak a lécek csőrei, meg kinyomod a sarkát stb. Persze semmi eredmény, kivéve, hogy kibökte, hogy „jól van értem: pizza...” :D. (Szerintem sokan tudják, ebben mi a poén.) De megcsinálni a kásás hóban, azt nem... :D
Aztán rájöttem, hogy esetleg azt kellene csinálni, amit tanítok a síoktatóknak... ;) Elkezdünk előtte síelni, íveket rajzolni a hóba, amiket lekövethet. A feladathelyzet kihozza azt a mozgást, aminek az elemeit már tudja... És tényleg. Azonnal lett kanyar hóekében, olyan szűken, ahogy csak akarta, megállás kanyarral bárhol, kikerülni, okoskodni, dumálni és fékező hóekével lassítani, megállni.
Bejártuk az összes pályát, összes liftet, szuper volt!
Kösz Matyi, Nanook, Sípark, Peti! :)

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
illeskese
148 élménybeszámolót írt
148
13 éve tag
2016.01.29. 00:58
Nem vagyok oktató, de ezt szerintem így ne:
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2016.01.15. 19:22
Nagyon gyakran tapasztaljuk, hogy az oktató elmondja a szülőnek, hogy milyen jellegű pályán lenne jó síelni a gyerekekkel. Aztán viszontlátjuk őket a fekete pályán... :(

A rossz mozdulatok félelmi helyzetekben szinte azonnal berögzülnek... Erre érdemes lenne figyelni, és megfogadni az oktatók tanácsát.
Előzmény: (HM76 185923)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2016.01.15. 19:19
Idézek:
„...Tizenkét gyerek került a csoportba,
... a csúcson (Hornspitz) lévő tárcsás felvonóra vitték a csapatot
... Mindenféle előkészítés nélkül
... Ekkor jutott az "oktatók" eszébe, hogy megmutatják a gyerekeknek, hogy hogyan is kell felvonózni, ...”

Ezek nem arra utalnak, hogy az oktatók a helyzet magaslatán lehettek. Vajon akkor olyan gyaksik voltak, amelyek tényleg jók a kölkökre szabva...? Szülőként ezt persze nem könnyű megítélni, és bízzunk benne, hogy nem volt repülőzés, kihajolás, széles „pizza”. Ha jól tanítják, akkor a síelésnek nem kötelező tartozéka, hogy megterhelő a térdre, gerincre. De ehhez tudnia kell az oktatónak, hogy nem akárhogy kell közlekedni tanítani, hanem nagyon helyesen síelni.
Előzmény: (Hogwash 185566)
tothlevente
379 élménybeszámolót írt
379
14 éve tag
2016.01.14. 09:01
Helytelen magatartás az, amit láttál. Valószínű, hogy az apukának az oktatáshoz nem sok köze volt. Lehet, hogy ő akart inkább a pályán lejönni, a gyerkőc meg csak szenvedett egy kört miatta. :(
Előzmény: (HM76 185923)
HM76
43 élménybeszámolót írt
43
13 éve tag
2016.01.11. 10:54
Más. Inkább vélemény, de oktatók lehet hogy megindokolják nekem, miért is jó ez, amit láttam.

Murau, karácsony előtt, sokan voltak, főleg a délutáni hegyről lejövetelnél a fekete pályán.

Miért kell egy 4 éves forma, hóekében közlekedő kicsit apukának(?)a délutáni tömegben, már nem a legjobb minőségű pályán leküzdetnie a hosszú feketén?

Biztos nagyon büszke volt, mire leért, hogy lám, ezt is megcsináltad kisfiam, de tanult valammit belőle az a gyerek? Szerintem sokkal inkább csak veszélyeztette a többieket. (én is majdnem estem miatta)
HM76
43 élménybeszámolót írt
43
13 éve tag
2016.01.11. 10:47
Köszi a válaszokat, remélem, rá tudom beszélni az apjukat, hogy kipróbáljuk legközelebb. Rosszat nem teszünk vele, ha még oktatást kapnak, az biztos.
Előzmény: (Ró 185817)
tothlevente
379 élménybeszámolót írt
379
14 éve tag
2016.01.09. 08:50
Bizony bennük van ez az érzés, épp ezért Te, mint ahogy én sem, nem fogod tudni fejleszteni, csiszolni a tudását.
DE! Hidd el, nagyon jól fogja magát érezni a kortársai között egy haladó csoportban, ahol akár "kalandsízésre" is megtanítják. Pályán kívül, mélyhó...
Egy kiskamasz már simán megérti a németül, vagy angolul beszélő oktatót is. Persze ha van magyar külföldön, az a legjobb.
Nagyon lelkesek, amikor visszatérnek egy bucka, vagy egy mélyhósíelésből.
Ilyenkor az oktatásuk után én is szoktam egy pár hasonló kört menni velük és érdekes, ilyenkor sokkal fogékonyabb a tanácsaimra.
Másrészt, Ti is megérdemeltek egy kis szabad síelést.
Előzmény: (HM76 185799)
300 élménybeszámolót írt
300
17 éve tag
2016.01.09. 07:33
Hello,Véleményem szerint érdemes minden síszabadságot néhány óra oktatással kezdeni, megalapozni ezt a pár napot a gyakorolni való anyaggal. Ha annyira jók a gyerekek, nyilván egy haladó, vagy profi csapatba kerülnek ahol számukra megfelelő szintű oktatást kapnak.
Természetes ebben a korban az "én már mindent tudok viselkedés", ez vele jár. Az oktatónak megvannak az eszközei arra,hogy egy picit letörje a szarvukat.Ilyenkor külön programot állítok össze nekik, esetleg berakunk a csapatba helyi versenyző gyereket, nekik is jól jön egy kis technikai tréning. Az így kapott magukról alkotott kép alapján már maguk érzik szükségét a jobbá, ügyesebbé válásnak.
Mert Csirkék között kapirgálni, mig sasok között szárnyalni tanul meg a madárka!:-)
Előzmény: (HM76 185799)
HM76
43 élménybeszámolót írt
43
13 éve tag
2016.01.08. 19:07
Sziasztok!

Felmerült bennem egy kérdés gyerek oktatással kapcsolatban.

10 és 12 éves gyerekeim idén 5. éve síelnek. Oktatóval tanultak, aki csak kettőjükkel foglalkozott azon a pár napon, már nem emlékszem mennyit, de nagyon jól megtanította őket. Szeretnek és tudnak síelni.

Kérdésem az lenne, érdemes-e ismét oktató elé vinni őket, főleg ennyi idősen. Bizonyára technikát lehet csiszolni rajtuk, kérdés, hogy érdemes-e. Attól tartanék, ilyen kiskamasz korban már bennük van az "én mindent tudok már" érzés...
tothlevente
379 élménybeszámolót írt
379
14 éve tag
2016.01.05. 23:29
Mivel a gyerkőc kicsi és nem érti, mit mondanak, még ha mutatják is, jól tettétek, hogy besegítettetek. Fontos ugyanis, hogy a tanulók ne erőből tegyék, amit kell, hanem érezzenek rá. Ehhez pedig a bemutatás kevés, kell a szóbeli utasítás is. Annak idején én is így cselekedtem a Bad-Hofgasteini pingvines síiskolában, persze az oktatóval megbeszélve. Látványos volt a javulás már egy órán belül. Ketten voltunk akkor a kislányommal kint, ő is 4 éves volt. Az első nap voltam ott vele, a többi nap pedig rá-rá néztem. Minden oktatás után együtt gyakoroltunk még, majd a 4. napon már együtt síeltünk a Hamburger pályán.
Meg kell bízni az oktatókban. Helyes, hogy nem vesztetek össze. Az
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2016.01.05. 08:50
Ezt fejtsd már ki bővebben légy szíves, nagyon kiváncsi vagyok a véleményedre. Lackóval egyetértek: a csoport és a gyerekek önmagukban is csodákra képesek! Mindenesetre a következő fokozatot nem ebben az iskolában fogják a gyerekeim elsajátítani...
Előzmény: (ozsi 185560)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.