Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Gyermek síoktatás topikból

ÜZENETEK (4)Időben csökkenő Időben csökkenő
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2016.03.06. 15:56
Nem, műanyagon hóekeívet egyáltalán nem tanult előtte. Nem hogy összefűzöttet nem, egy íveket sem.

Ez az első nap volt a havon. Ha jól emlékszem, a videó kora délután készült, tehát kb 2 órát síelhetett előtte. Ennyi bőven elég volt a hóekeívek összerakásához.
Előzmény: (Lackó 187325)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2016.02.07. 15:23
Ügyes és aranyos! Szépen egyben van az egész, lehet, hogy mégis működik a módszer? ;-)
Pizza... :-D

Műanyagon ezek szerint összefűzött hóekeíveket sem síelt? Mennyit csúsztatok havon, mire így összeállt?
Előzmény: (ozsi 187149)
Rera
318 élménybeszámolót írt
318
14 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2016.02.03. 15:42
Hajrá! És közben hallom, hogy élvezi!!
(egy szintén élvezeti síelő;)
Előzmény: (ozsi 187149)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2016.02.03. 09:50
Elérkezettnek látszott az idő, hogy Réka kipróbálja a havon síelést is. :) Elugrottunk Mátraszentistvánba.
Eddig sísuliban tanult, műanyagon, Matyi (Mátyás Zsömle) keze alatt a Nanook hozzánk közelebb eső pályáján, StrongBase alapokon. Nincs vége, folytatja is műanyagon, mert tanulni mindig lehet. Engem nem az érdekel, hogy tud-e síelni, hanem a mozgáskultúráját, az egészséges tartását szeretném fejleszteni, ahhoz pedig ez kitűnő eszköz.

A sísuliban a hangsúly a jó alaptartáson van, hogy stabilan tudja tartani magát, tudjon lapon siklani, irányítani a sílécet, el tudja húzni oldalra a nyomot, a direkt kanyarodás, a hóeke csak ezután jön. Fontos, hogy tudja rögzíteni a térdét, a derekát, mert ezzel egészséges mozgást tanul meg. Vicces volt nézni, hogy már több óra lement, amikor még sem kanyarodni, sem megállni nem tanultak. Az óra végén a szabad menetek között rabló-pandúrt játszottak, Matyi megkergette őket (ő futva, mert éppen tornacipőben volt), és a gyerekek simán kikerülték kanyarodva, pedig kanyarodni még nem tanultak. :)

A havon a tányéros liften kezdtünk, persze óvatosan kipróbáltuk, hogy meg tud-e állni elkanyarodva. Hóekézni még nem tudott, hiszen azt még nem tanulták (kanyarodni simán), ezért tipikus „túlmozgásos” oktató/szülőként csak megpróbáltam okoskodni neki, hogy puszizkodnak a lécek csőrei, meg kinyomod a sarkát stb. Persze semmi eredmény, kivéve, hogy kibökte, hogy „jól van értem: pizza...” :D. (Szerintem sokan tudják, ebben mi a poén.) De megcsinálni a kásás hóban, azt nem... :D
Aztán rájöttem, hogy esetleg azt kellene csinálni, amit tanítok a síoktatóknak... ;) Elkezdünk előtte síelni, íveket rajzolni a hóba, amiket lekövethet. A feladathelyzet kihozza azt a mozgást, aminek az elemeit már tudja... És tényleg. Azonnal lett kanyar hóekében, olyan szűken, ahogy csak akarta, megállás kanyarral bárhol, kikerülni, okoskodni, dumálni és fékező hóekével lassítani, megállni.
Bejártuk az összes pályát, összes liftet, szuper volt!
Kösz Matyi, Nanook, Sípark, Peti! :)

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.