Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Franciaország
Valmorel / Saint Francois Longchamp
síterep infó oldal
ÜZENETEK (166)Időben csökkenő Időben csökkenő
Rossi
252 élménybeszámolót írt
252
19 éve tag
2006.01.23. 08:04
Szia!

Sanos a helyről nem tudok személyes tapasztalatokat, mi Tignes-ben voltunk, az nincs onnan messze.
dreamer
4 élménybeszámolót írt
4
18 éve tag
2006.01.21. 18:29
Köszönöm stépen a kimerítő választ.
Ha minden így van ahogy írtad akkor én nyugodt vagyok.
Egyébként http://www.situra.sunrise.hu/ velük megyünk.
Azt hiszem ide is feltettek egy hirdetést ha jól láttam.
Még 1* köszi
PPeter
8 élménybeszámolót írt
8
18 éve tag
2006.01.20. 23:15
Szia!
Én tavaly voltam ott! Pontos an Sain Francois Longchamp-ben. Az indőpontból feltételezem, talán te is polaris-os szervezéssel mész. Én velük voltam.
Nagyon jó volt! Én még csak 5x voltam síelni, de szerintem is és a haverom szerint is akivel voltam ez volt a legjobb síterep ahol valaha voltunk (ő 5 éves kora óta jár síelni, van hogy kétszer egy hetet, most 21).
A szállásunktól a felvonóig nem kellett 20nál többet lépni, hazafelé meg egyet - pont az ajtó elött csatoltunk le. Az apartman négy éve épült, nagyon jó volt, szuperül felszerelt - nagyon jó mosogatógéppel (érdemes mosogatógéptablettát vinni ha önellátósak vagytok!), sütővel, önnálóan szabályozható fűtésel (nem lesz hideg...). Szóval nagyon jó. Az apartmanok a franciákhoz képest egész tágasak, mi két hatosban voltunk, és közösen ettünk úgy hogy átvittük mindkét asztalt az egyikbe - és így is elfértünk. Ja és ráadásul mi 13an voltunk két 6 fős apartmanban! 2 főnek a konyhával egy légtérben kellett aludnia + 2 külön szoba az egyikben emeleteságy, ahová még beraktunk egy felfújhatós ágyat az extra embernek)
A pályákat szépen karbantartották, és jó volt az idő. Valmorelbe érdemes átmenni, mert nagyon szép (átsíelhető, oda is érvényesek a bérletek, csak vigyázzatok, a felvonózárással, mert nekünk egyszer könyörögnünk kellett hogy had ne gyalogoljunk már)!
Van egy bulihely, de az elég gyenge - nem voltak nagy party-k. Minden este van buli - latin est, meg mindenféle fantázianével ellátot buli (ami mindig ugyanolyan) - de itthoni helyekhez képest nagyon drága (6EUR a belépő) és nem is olyan jó. Viszont ha pihenni szeretnétek nagyon jó hely, csöndes, nyugodt, esténként jókat lehet sétálgatni.
Az út Pestről 18 óra volt. Nem tudom hány km.
Idén is ide szerettem volna menni, de a többiek leszevaztak - idén ISOLA2000be megyünk a Monaco-i városnézés miatt. Itt két éve voltunk, nekem a szállás miatt nem tetszett... remélem idén jobb szobát kapunk.
Egy kis hójelentés:
http://www.skifrance.fr/bn-730040-a.htm
Jó nektek... irigykedek! Jó havatok lesz! Isola-n fele ennyi van, aminek a zöme dec 11-én esett. Ti meg elleszetek a jókis friss hóba! Mondtam én hogy ide kéne menni idén is!!!
Szerintem biztos jól fogjátok érezni magatokat! Jó utat!
dreamer
4 élménybeszámolót írt
4
18 éve tag
2006.01.20. 21:18
Először is köszönöm szépena választ.
Ha lehet feltennék még egy kérdést, de lehet, hogy kettőt?!
Ti is ott voltatok?
Hogy tetszetta hely?
Egy két infó jól jönne.
Köszi
Rossi
252 élménybeszámolót írt
252
19 éve tag
2006.01.20. 08:50
Hello!

Attól függ, hol lesz a szállásotok. Ha Valmorel-ben, akkor Albertville felől, Északról kell menni, ha Saint Francois Longchamp-ban, akkor délről.
A https://www.viamichelin.com például ismeri Valmorelt, írd be!
A múlt héten jártunk arra, mi Ausztria, Németország, Svájc útvonalon(Bécs, Linz, München, Bregenz, Zürich, Bern, Genf, Albertville...) mentünk, mivel az olasz pályadíjak+az alagútdíj oda-vissza rendkívül drága. Annak ellenére, hogy így kb 150km-rel hosszabb volt az út, sokkal olcsóbban jöttünk ki, mintha az olaszok felé vettük volna az irányt.
Jó utat!
dreamer
4 élménybeszámolót írt
4
18 éve tag
2006.01.19. 14:52
Üdv!

Egy kis segítségre lenne szükségem.
Jövő hét pénteken (jan. 28-án)indukunk franciaországba síelni(Saint Francois Longchamp / Valmorel).
Mint gondos utazó gondoltam utána nézek merre is van a hely, de a gondom az, hogy bármelyik netes útvonal tevezőbe beírom, nem kapok tervet.
Gondoltam megnézem nyomtatott térképen, de azzal sem nagyon boldogultam.
Segítsetek nekem milyen település nevet keressek a térképen?!
Ráadásul az egyik weboldalon 1150 km-re írják Budapesttől , egy másikon 1250-re, egy harnmadikon 1450-re. Akkor most mennyir is van igazából:-)
Tavaly ValCenis-ben voltunk, az nagyon tetszett,csak az út volt nagyon hosszú.
Kíváncsi lennék ez mennyivek van messzebb, vagy közelebb tőle?!
Aki tud, kérem segítsen.

Előre is köszi!!!
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.