Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Franciaország
Les 2 Alpes
síterep infó oldal
ÜZENETEK (652)Időben csökkenő Időben csökkenő
Macsi
11 élménybeszámolót írt
11
15 éve tag
2008.11.17. 13:12
Kedves Fázós és Topito!
Nektek sikerült megtalálni a gleccsere menő "vasutat"? Gyanítom, csak mi voltunk olyan bénák, hogy nem lett meg! Légyszi írjátok meg, hogy a nagy felvonó legfelső állomásáról kijőve merre kell haladni?
Köszi!
Macsi
Fázós
27 élménybeszámolót írt
27
16 éve tag
2008.11.14. 22:35
Botond!

Én 2007-ben január 20. körül voltam itt. Amikor megérkeztünk, akkor olyan meleg volt, hogy a Flocon D'or előtti parkolóban a francia fiatalok pólóban napoztak. Azután a hét elején jött egy hidegfront, lehűlt a levegő, elkezdett esni a hó. Volt olyan eset, hogy a kabinos felvonó legfelső állomásán kiszálltunk, majd azzal a lendülettel vissza is kellett mennünk, mert akkora szél fújt, hogy a velünk lévő kb. 45 kg-os gyereket feldöntötte volna. Általában elmondható, hogy nagyon hideg volt, akkor is ha sütött a nap. A kabátunk belső zsebében tarott Cerbona szelet úgy átfagyott, hogy majdnem beletört a fogunk. Itt fordult elő az is, hogy a lejtőn a szembefújó szél szinte megállított, és a havat vékony jégrétegként ráfagyasztotta az arcunkra. Akkor elhatároztam, hogy veszek egy maszkot (azóta sem tettem).
Nem elriasztani akartalak, csak bemutatni, hogy milyen szeszélyes az időjárás. Mi azért nagyon jókat síeltünk. Bármikor szívesen elmennék újra, ha találnék valahol a városközpontban egy Flocon D'orhoz hasonló kategóriájú szálláshelyet.
topito
16 élménybeszámolót írt
16
17 éve tag
2008.11.14. 20:16
Bototnd187
Szia! Mi már 2x voltunk egymás után les2 ben!
mindkétszer nagyon jó és havas időnk volt.2008 januárban voltunk mi is.Minden nap hóesés,napsütés.Szóval nagyon kellemes időjárás volt.A városról nem is beszélve.A gleccsert ki kell próbálni!!!
botond187
18 élménybeszámolót írt
18
15 éve tag
2008.11.11. 15:17
Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni hogy Januárban milyen szokott lenni az időjárás? Mennyire napos, szélmentes a pálya...Napsonak mondták, de gondolom itt is van azért borusabb időszak.
Január 10.-én szeretnénk menni, ez mennyire rossz? Érdemesebb 1-2 héttel késöbb menni, vagy mindegy? A válaszokat előre is köszönöm.

Üdv: Botond
topito
16 élménybeszámolót írt
16
17 éve tag
2008.11.09. 19:14
Szia Mindnekinek !
A Flocond os szállás jó! Egy a baj! Sok a fiatal akik buliznak! Nekünk első este hajnali 4 ig olyan petárdás buli volt,hogy igazából semmit nem aludtunk.A szállás jó!
Macsi
11 élménybeszámolót írt
11
15 éve tag
2008.10.30. 08:01
Szia Mecenro!

Mi a Résidence PLEIN SUD -ben voltunk, ez közvetlen a központi felvonó mellett van. A teraszról láttuk, hohy mekkora a sor, mikor induljunk. Szerintem nincs semmi különbség ezek között, ugyanaz a mini lakás mind. Voltam már 10 fősben és 2 fősben is, nekem mind jó volt. Szerintem csak azon múlik, hogy jól akarod-e érezni magad. Nekem mindig sikerül, imádom Franciaországot!

Üdv,

Macsi
mecenro
5 élménybeszámolót írt
5
15 éve tag
2008.10.28. 11:00
Szia Macsi!

Megkérdezhetem, hogy melyik szálláson voltatok, mert a Le Flocon d'Or-ról nem sok jót írtak?

Üdv.

Mecenro
stemmark
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
2008.10.27. 11:51
Sziasztok!

3 völggyel, vagy val d'isere-rel összehasonlítva milyen les 2 alpes?

Köszi
Nagy Tamás
11 élménybeszámolót írt
11
15 éve tag
2008.10.21. 15:06
Szia Macsi!

Gondolom, hogy idén is jól fogják szervezni ezt az utat is. Én Franciaországban eddig mindig jó helyeken voltam, szerintem ez se lesz kivétel.
Macsi
11 élménybeszámolót írt
11
15 éve tag
2008.10.21. 08:33
Szia Tamás!

Idén januárban voltunk, és olyan szuper volt, hogy megyünk vissza mostr januárban is. Mi az Intersínél fizettük be, de kocsival mentünk. Minden stimmelt, úgy volt, ahogy azt itthon igérték.
A hely gyönyörű, a szállás pont olyan, mint bármelyik másik francia terepen. A pályák abszolút rendben voltak, bár elég nagy volt a hó is. A házig be lehetett csúszni. Szóval nekünk nagyon bejött! Ha van kérdés, csak írj!

Üdv,

Macsi
Nagy Tamás
11 élménybeszámolót írt
11
15 éve tag
2008.10.20. 14:58
Szia Ádám!
Az MSE Tours utazási iroda a szervező...
Az elmúlt évben Valmorelbe is velük mentünk, és szerintem elég korrekten szerveztek meg mindent. (a szállás természetesen "franciás" volt: kis helyiségek, de jól éreztük magunkat)
Leci85
43 élménybeszámolót írt
43
20 éve tag
2008.10.19. 23:29
Szia Tomi!

Milyen szervezés alatt mentek?

üdv: Ádám
Nagy Tamás
11 élménybeszámolót írt
11
15 éve tag
2008.10.19. 15:20
Sítáborral Les 2 Alpes-ba megyünk 2009 januárban. Tud valaki valamilyen pozitívumot, negatívumot róla írni?
topito
16 élménybeszámolót írt
16
17 éve tag
2008.01.01. 20:25
Hello Mindenkinek !

Elsőnek is Boldog Új Esztendő Kívánok !

Másodiknak pedig , kérdéssel fordulok hozzátok.Tudna nekem valaki a 1800 apartmanokról fényképet küldeni? Tudom elég kicsik.Mi tavaly voltunk de a Flocon'd or ban .Azzal nem volt baj ,csak a bejelentkezés okozott egy kis problémat.(Máig nem értettem miért nem indultunk késöbb itthonról vagy 3 órával .Akkor talán odaértünk volna mikor nyitott a recepció)Persze egy két tanácsot is elfogadok.
Köszi
Szia
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2007.02.08. 13:01
Kedves Lyries!

A Le Flocon d'Or pályaszálás, a ház egyik oldalának erkélyei alatt van pálya és felvonó. Azon a hegyen ahol a szállás van több pálya is ki van építve. De ezek nem a "nagy" pályarendszer részei, mert az a szemközti hegyen van.
Én úgy láttam -amikor az utat foglaltuk -, hogy ha a ház melletti pályák sielhetők,az itteni felvonók használatával, és rövid gyaloglással (az utca egyik oldaláról a másikra) elérhető a másik pályarendszer felvonója.
Sajnos, amikor ott voltunk, a ház melletti pályák nem voltak síelhetők, így maradt a "tortúra". Lehet hogy szerencsétek lesz, és az általam leírt negatívumokat nem élitek át.
A "magyarsíelő" által leírtak is igazak, azonban én nem róvom fel az irodának az érkezés és a szállás elfoglalása közötti (hosszú) órákat. Egyrészt szerencsénk volt az odaút időjárásával és mivel a két sofőr "feladatát" jól ellátta, a közbeiktatott (szerintem kicsit hosszú) pihenőidők ellenére, szinte személyautós időt "futottunk". Az időjárás azonban "lutri", és nem lehet (télen, több mint ezer kilóméter megtételére) "kipercezni" az időt. Tavaly kb. ugyanebben az időben ezen az úton hófúvás, négyszeri hólánc fel illetve lerakás, és (az autópálya lezárása miatti) forgalomelterelés "hosszabbitotta" az odaút idejét.
A "síbérlet" ügy, viszont tényleg bosszantó, és (nekem is) telefonszámla növelő epizód volt.

A busz hátsó üléseit (iskolai kirándulásaim emlékei szerint) nem a kényelem miatt választottuk :-).Mióta felnőttem, kerülöm is ezeket.
Leranta
6 élménybeszámolót írt
6
18 éve tag
2007.02.07. 10:23
Hello magyarsielo :-)
Akkor mi együtt voltunk, csak mi 1800 -on laktunk.
Érdekes hogy mi is Intersível mentünk csak a falu másik felében laktunk. Nekünk a bérlettel nem volt semmi keverés. Amikor vasárnak 8:30 -kor bementem az 1800 -on lévő recepcióba a kiscsaj szó nélkül odaadta a bérleteket 9:10 kor már a felvonónál voltunk.
Mint említettem az 1800 jó döntés volt, mivel kb 100 méterre volt a felvonó, amikor aztán kedden esett a hó nem kellett gyalogolni annyit sem.
Azt csináltuk hogy a háztól lecsúsztunk a faluba és ott a "Jandri Express"-el (a henger alakú) felmentünk a hegytetőre. Ráadásul 1800-on van egy falu a faluban, a pék kb 30 méterre volt, a Sherpa bolt is kb 40, így napi kaja beszerzés nem volt gond. Csak a stúdió volt baromi kicsi.

Leranta
6 élménybeszámolót írt
6
18 éve tag
2007.02.07. 10:13
Mi januárban voltunk és a Falu másik végében az 1800 méteren lévő stúdiókban laktunk.
Először mi is az apartmanházat néztük ki de egy kicsit kérdezősködtem az utazási irodában és kiderült hogy ez a kis hegy oldalában fekszik és elég macerás átjutni a fő pályára. És mivel a mi csapatunkban egy halom kezdő volt nem akartam szivatni őket.
Viszont a mi szállásunk 1800 méteren kb 100 méterre volt a felvonótól. Amikor aztán 1800 -on lett hó, a szállásból is be lehetett csúszni a felvonóhoz.
Összegezve, az 1800 méteren lévő apartmanok és stúdiók baromi kicsik, a 4 fős stúdió 19m2 -es, viszont közel vannak a felvonók ráadásul 1800 -on a közeledben mindenféle bolt meg vendéglő van.
Így a reggelihez való bagettért nem kell zarándokolnod, a másik ház magasan fenn van a hegyoldalban és semmiféle üzlet nincs a közelben, így a recepción voltak kénytelenek megrendelni a kaját vagy le zarándokolni a faluba.
lyrics
30 élménybeszámolót írt
30
20 éve tag
2007.02.05. 17:30
Márciusba mi is ide tervezünk egy utat.
A szállás Le Flocon d'or.
Olvastam amit írtatok és egy kicsit elkedvenített.
A kérdés, ha rendesen van hó akkor is erről szállásról zarándokolni kell minden esetben a pályákhoz. Most ez pálya szállás vagy mi ????
Van ötletetek esetleg hova kérjük a szállást ahol
nem kell gyalogolni.
Mácsai Tomi
164 élménybeszámolót írt
164
19 éve tag
2007.02.05. 17:06
Sziasztok!

Jan 28 - feb 02 között síeltem csoportos szervezéssel Alpe d'Huezben, s kedden, csütörtökön ide is átbuszoztunk.

Mindenképp megérte szerintem átmenni, itt csak néhány alsó pálya állapotával volt bajunk, de felül tökéletes. Igaz, előfordult, hogy a délelőtt néhány akkor árnyékolt pályán nagyon kemény volt a hó, de alapvetőleg igen jó mikroklímájú a hely, s a 3600 is jelent ugye valami garanciát..

Képeket csatolok a gleccservasútról, ami ugyanakkor metró is, mert a földalatt megy, viszont kötélen húzzák és ilyen szempontból meg sikló rendszerű.. na mindegy.. nem csak ez a különlegessége van les2Alpesnek.. innen ugyanis át lehet siklani egy magasabbra vivő csákányoshoz, ami még mindig nem a legtetejére visz a helynek.. innen ratrakkal húznak még feljebb: egy rati húz két kötelet, amire "csákányok" vannak erősítve - nagy poén, viszont visszafelé már nem húz, s nem lejtő van végig, van, ahol saját erőből kell fölfelé caplatni, s itt néha érezhető egy kis légszomj.. :D

A jégbarlangba 3 (gyerek) ill. 4 (felnőtt) euró a belépő, mindenféle állat és mesefigurák vannak jégből kifaragva, kb. fél órás program, a gleccsermetró felső állomásánál, kb 3500 m-en van.
gleccsermetro-beszallas.jpg
gleccsermetro-felsoallomas.jpg
felsopalyak.jpg
alsopalyak.jpg
ratrakhuzatas.jpg
jegbarlang-jegesmedve.jpg
jegbarlang-mikulasszan.jpg
jegbarlang-orrszarvu.jpg
magyarsielo
1 élménybeszámolót írt
1
17 éve tag
2007.02.05. 16:33
Sziasztok!

Szintén az említett időpontban, és említett szálláson jártam.

Az előzőhozzászóló kellemetlen tapasztalataival (tolakodás-lökdösődés, stb.)maximálisan egyetértek. Szerencsére a gleccserpálya feledtette a kellemetlen élményt...

Azonban nem hagyhatom szó nélkül az Intersi szervezési készségét:
- szombaton 12 óra előtt kiraktak minket a buszból, de a szállást csak 17 óra után lehetett elfoglalni. Miért nem lehet a buszindulást jobban időzíteni? Azonkívül ha a busz mondjuk este nyolckor indul pénteken, akkor nem kellett volna szabadságot sem kivennem a pénteki napra. Ez mélységesen felháborít!
Ha nincs napsütés, akkor hol a tökömben töltjük el full csomagokkal az időt? király...

- aztán jött a következő kellemes meglepetés, a szállásadónk semmit nem tudott a síbérletekről, amit pedig az Intersitől kapott tájékoztatás szerint nekik kellett volna kiadni! Menjünk le a városba a síkasszához! hangzott a recepciós utasítása. Az említett több mint 400 lépcsőt le, és 400 lépcsőt fel megmászva kiderült hogy ott sem tudnak semmit a síbérleteinkről.

- király! telefon Budapestre, ja-ja, elfelejtették lefaxolni a rendelést:-) recepciós mondja jöjjünk vissza este, este azt mondja reggel 8-ra, aztán nagy nehezen másnap reggel 9 tájban meg is kaptuk a bérleteket...Persze hogy nem tudtunk ottlenni felvonónyitásra a pályán!

Így visszatekintve a gleccserpályák feledtetik az elszenvedett nehézségeket, de ennél sokkal jobb szervezést vártam egy nagynevű síirodától:-)

Azt már meg se említem, hogy a busz tetején lévő olvadó hó a klímán keresztül befolyt az utastérbe, frankón átáztatva a hátsó üléssort. Nem kívánom senkinek az élményt, milyen vizes fenékkel ülni 20 órát!:-)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.