Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Franciaország
Les 2 Alpes
síterep infó oldal
ÜZENETEK (652)Időben csökkenő Időben csökkenő
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2007.02.01. 12:03
Nekem sem a sítereppel volt problémám, hanem megközelítésének nehézségeivel, kúlturálatlanságával. Mekkai zarándoklatra nem járok - így nincs arról tapasztalatom -, de úgy gondolom hogy ott sem szokás egymást a busz alá lökni, agyontaposni, síbottal szúrkálni. Mellesleg, a mekkai buszsofőrökröl sem feltételezem azt (amit itt tapasztaltam), hogy busszal a tömegbehajtva "tolják" az embereket vissza a járdára. Az, hogy a járda szélessége nem tette lehetővé a tömeg hátramozgását, csak azt zavarta, aki itt az életéért küzdött, hogy a busz alá ne kerüljön ( Ezért a manőverért egy BKV sofört Budapesten, a tömeg meglincselné).
De tanultam az esetből.Ide mégegyszer csak lift melletti szállás esetén megyek. Ha nincs ilyen, akkor ez volt ide az első, és egyben az utolsó utam. Aki ismeri a francia síterepeket tudja, hogy ennél kényelmesebb lehetőség megtalálása nem probléma.(Lehet hogy ez a legkényelmetlenebb?)

kozga
34 élménybeszámolót írt
34
17 éve tag
2007.01.30. 08:31
Sziasztok!
Az előttem szólóhoz hasonlóan én is vasárnap jöttem haza és én is a Flocon d'Or-ban laktam. A sípályák 2000 méter felett jónak, 2600 felett pedig kíválónak mondhatók (főleg a keddi havazásnak köszönhetően). Az egyetlen bibi az, hogy a hó az alsóbb részeken még mindig kevés, így a fel/lejutás gyaloglás+síbusz+kabinos felvonó kombinációjával érhető el.
A magasabb régiókba való feljutás (síbusz+alsó kabinos) néha valóban a Mekkai zarándoklathoz volt hasonlítható. A sor viszont meglepően gyorsan haladt. Mi a buszos tumultusok elkerülése érdekében mindig a 8:40-es (egyébként 20 percenként járnak) busszal mentünk. Igaz, hogy ekkor még 20 percet várni kellett lent a kabinos liftnél (csak 9:15-kor indul), de 9:45-re mindig fent voltunk a célterületen.
Mindent egybevetve pozitívan értékelem a helyet!
Ha lesz még időm, képeket is teszek fel!
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2007.01.29. 16:28
Vasárnap reggel jöttem vissza. A Flocon d'Or-ban laktam.A Pied Moulet hegyen lévő, és az alsó pályák kivételével (hála a hét elején esett hónak is) a fenti pályák jól sielhetők voltak. A szállás is rendben volt.Az eddig megismert francia alapterületekhez képest ez legalább normális, talán azt is mondhatom tágas érzést keltett. A recepción beszéltek angolul! (és lehetett reggelre bagettet rendelni)
Az egészet azonban nagyon rontotta, hogy ennyit teljes "harci díszben" a boldog emlékű (cseh)szlovákiai utaim óta nem gyalogoltam illetve nem tolongtam.
A 427 db.(egyszeri számolás, lehet hogy nem teljesen pontos!)lépcsőn + kb.80 + 200 méter sík terepen megközelithető (legközelebbi) "piros" felvonó, gyalog való elérése ( és főként a visszaút!!) "acélemberek" illetve 20 éven aluliak számára nem fárasztó, így én inkább a 100 m. + síbuszt választottam. Sajnos sokan, így a szintén ott állomásozó népes francia diákcsoport is e mellett döntött. Ebből, és úniós fiatal barátaink hozzáállásából következően, minden nap -reggel és este- pankráció volt a buszra való feljutásért. 86 kg.-os testsúlyom, és kűzdősportokban való jártasságom, csak akkor adott esélyt, ha a busz úgy ált meg, hogy az ajtótól nem voltam messzebb mint 1 méter.(de kétszer ugyanúgy soha nem állt meg!)Ha sikerült feljutni, akkor már csak a lift előtti hosszú illetve méghosszabb sort kellett végigállni (igaz itt közelharc nélkül). Volt olyan nap amikor a szobából 9.30-kor léptünk ki, és a pálya tetejére 11.45-re értünk fel.(Semmi "kitérő" nem volt!)
Nem a kedveteket akartam elvenni -mert jókat síeltünk- , de a gyengébb fizikumuak erősítsenek mielőtt ide jönnek. ( a szakemberek sajnos csak a síelésre való előzetes felkészülés fontosságát hangoztatják azt, hogy a síelés lehetőségéért is tréningezni kell, nem)
grabanc
1 élménybeszámolót írt
1
17 éve tag
2007.01.13. 11:25
Sziasztok! Sajnos begipszelt lábbal fekszem ( gyalogoltam),ezért átadó jan.20-27.egy két fős út Les 2 Alpes-be.Intersí szervezés busszal, szállással, síbérlettel 85.700/ fő péntek du indulásal.Tel:06203393253
kerek
104 élménybeszámolót írt
104
20 éve tag
2007.01.12. 11:30
kozga, a hét közepén itt is meleg volt, sőt kb. 2400 méter alatt esett az eső. Tegnap előtt aztán odaért a hidegfront és és jól megfagyasztotta a pályákat. Síelni inkább 2000 felett lehet rendesen.
kozga
34 élménybeszámolót írt
34
17 éve tag
2007.01.12. 09:03
Ok, ezt elismerem. De nem ezt kérdeztem! :) Valaki jár mostanában arra?
zsoci
552 élménybeszámolót írt
552
18 éve tag
2007.01.11. 10:00
Szerintem normális szülő nem azért teszi a gyerek fejére mert kötelező!
kozga
34 élménybeszámolót írt
34
17 éve tag
2007.01.11. 09:29
Sziasztok!
Mi jan 20-án megyünk és az utazási iroda által küldött tájékoztatóban az áll, hogy 14 év alatti gyermeknek kötelező a bukósisak viselése! Ezt mennyire kell komolyan venni???
kozga
34 élménybeszámolót írt
34
17 éve tag
2007.01.06. 12:41
Sziasztok!

Tud valaki infót arról, hogy ilyen hószegény időszakban milyenek a pályák Les 2 Alpes-ban? Mennyire kövesek? A mi szállásunk a Pied Moutet hegy lábánál lesz és az ottani pályák nagy része le van zárva, ami nem lenne olyan nagy baj, de a "nagy hegy"-re való átjutást akadályozza nagyban (legalábbis a térképekről ezt olvastam le). Tudja valaki, hogy a Flocon d'Or apartmanházból hogy lehet átjutni a fő pályarendszerre?
Előre is köszi! Üdv.
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2006.12.21. 15:58
Valaki kérdezte, hogy Les 2 Alpes vagy Alpe d'Huez.

Minden szempontból jobb az utóbbi, talán az off piste lehetőségeket kivéve, de azt sajnos egyik helyen sem tudtam kipróbálni, mert amikor 2000/2001 fordulóján ott voltam, nagyon kevés volt a hó. AdH nagyobb, változatosabb, jobban eloszlik a tömeg. Én azt javaslom, hogy menjetej egy hétre AdH-ra, és egy napra menjetek át L2A-ba, mi is ezt tettük. A bérlet egy apra jó a másik helyre, a hat napos felmutatásával adnak egy 1 napost a pénztárban a másik helyen.
kozga
34 élménybeszámolót írt
34
17 éve tag
2006.12.20. 07:59
Sziasztok!

Volt valaki az elmúlt napokban ezen a helyen? Január végén megyünk, de elég gyeszura a hóhelyzet. Mire elég ott ez a pár centi hó?
Üdv.
slicc
6 élménybeszámolót írt
6
17 éve tag
2006.12.01. 04:41
A széles, hosszú, változatos pályákat szeretem.
Melyiket ajánljátok?
LES 2 ALPES vagy a ALPE D'HUEZ-t ?

Válaszotokat előre is köszönöm!
slicc
6 élménybeszámolót írt
6
17 éve tag
2006.12.01. 02:06
Sziasztok!

Mi Dec. 23-30 között mennénk.
Tudjátok ilyenkor milyen a hó?
Van e egyáltalán?
Szállásig el lehet e síelni?
Hóágyúzzák-e stb stb.

Válaszokat előre is köszönöm!
sattya
1 élménybeszámolót írt
1
20 éve tag
2006.11.27. 15:12
Mi idén januárban voltunk és a fórum elején található beszámolót leszámítva csodálatos hetünk volt. képeket találhattok a https://www.travel-team.hu oldalon síelés alatt. Idén Pra - Loupra megyünk és reméljük, hogy itt is szerencsénk lesz.
elviiira
1 élménybeszámolót írt
1
18 éve tag
2006.11.23. 09:26
Hello Kilikiambar!

Ahogy utánanéztem a sípályának a La Grave is benne van az árban? Vagy az feláras?

Köszi! Elvira
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2006.11.21. 21:15
Én nem is emlékszem hogy lefele bárki liftezett volna. Símán be lehet csúszni a házakhoz. Bár valami jeges meredekség nekem is rémlik a végéről, de hát ez gondolom időjárásfüggő, nem hiszem hogy vízzel locsolják. :)
Tapasztalat: Nekem jobban tetszett mint alpe d'huez (a németesített alpe d'haus is jól hangzik) mert kevésbé monoton a terep.
kozga
34 élménybeszámolót írt
34
17 éve tag
2006.11.21. 08:03
Na úgy látom leesett az első komolyabb hó Les 2 Alpesben is. Igaz az alsóbb részeken még van hova gyarapodnia!

http://www.2alpes.com/winter/uk/site/infosstation/endirect/webcams.php
Betty
1 élménybeszámolót írt
1
18 éve tag
2006.11.10. 00:25
Sziasztok!
Több kérdést is láttam a sorok között! Szóval jégbarlang? KI van táblázva és a sítérkép is jelöli. Az pedig, hogy az iroda mit mondott, hogy melyik appartmanban szálltok meg, az közel sem biztos, hogy úgy lesz. Nekünk a 10 év alatt 1 sem volt azonos a magyarországon jelölt szállás a franciák álltal adottal. Minden appartman pici, de jól felszerelt, legtöbben mikro, mosogatógép, grillsütő van. A síbuszt mi nem próbáltuk, mivel mindig autóval mentünk, de állítólag előre jelentkezni kell rá. Azt, hogy mi a módja nem tudom. Arra figyeljetek, ha nem vagytok tapasztalt síelők, hogy a hazajutás nem olyan egyszerű és kellemetlen az utolsó lefelé közlekedő felvonót lekésni. Ilyenkor vagy a löködös szerpentin, vagy a fekete kezeletlen pálya marad némi bozóttal. A falu elején még 1 hídon át kell síelni.
kozga
34 élménybeszámolót írt
34
17 éve tag
2006.11.06. 08:06
Hello Leranta!
Én is ugyanabban az időben megyek az Intersível! Nem tudod véletlenül,hogy más síterepekre is szállít az a busz utasokat, vagy csak a Les 2 Alpesbe?
Üdv
Leranta
6 élménybeszámolót írt
6
18 éve tag
2006.11.05. 16:51
Helló Üdv mindenkinek.
Az érdekelne hogy pl. a jégbarlanghoz hogyan lehet eljutni?
Továbbá valaki volt-e az Intersí által szervezett úttal ott és milyenek az apartmanok.
Mi Jan 20-27 között megyünk az "akciós hetekben" annyit sikerült megtudni hogy a falu elején lévő apartmanokban leszünk ami az oldalsó pályákhoz van közel és onnét még át kell sielni a főpályákhoz.
Esetleg lakott már valaki ott?
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.