Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Franciaország
Alpe d'Huez
síterep infó oldal
ÜZENETEK (730)Időben csökkenő Időben csökkenő
hofizso
7 élménybeszámolót írt
7
19 éve tag
2007.01.10. 15:58
én már meg is néztem az előrejelzést eső és +fokok még éjjel is! 23-áig nem lesz mínusz sem és ma már csak 15cm volt a hó vastagság Aurisban! Teljesen le vagyok sújtva, harmadszor mentünk volna ide dehát így nincs sok értelme.
Juszuf
4 élménybeszámolót írt
4
17 éve tag
2007.01.10. 10:32
Rossi, kösz a tippet.
Rossi
252 élménybeszámolót írt
252
19 éve tag
2007.01.09. 12:27
http://www.meteoconsult.fr/
Francia honlap. itt ha megadod az e-mail címed, kapsz egy kódot, amivel 14 napra előre meg tudod nézni a részletes időjárás előrejelzést. Ezt csak egyszer lehet megcsinálni, 1 email címmel.
Juszuf
4 élménybeszámolót írt
4
17 éve tag
2007.01.09. 11:56
Hofizso, áruld már el nekem, hol találsz pontos infot. Én a https://www.oz-en-oisans.com ill. https://www.wetteronline.de-ről próbálok vadászni. mi már fizettünk, de izgulok egy kicsit...
hofizso
7 élménybeszámolót írt
7
19 éve tag
2007.01.09. 11:02
Juszufnak! Mi is akkor mennénk Aurisba de ott 1600-on is csak 20cm hó van és +5 fok ráadásul napokig esőt mond 2000m alatt!
Én még nem fizettem be kivárok amíg csak lehet.
Juszuf
4 élménybeszámolót írt
4
17 éve tag
2007.01.07. 16:20
Sziasztok!
Mi 20-án megyünk Oz-ba. Nagyon örülnék, ha friss híreket adnátok.
Jó síelést!
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2007.01.05. 07:18
Mindenkinek köszönet a segítségért, ma este elindulunk, hogy végre élőben is átélhessük a fórumon olvasottakat...
obivanrobi
124 élménybeszámolót írt
124
17 éve tag
2007.01.04. 13:56
Beszélnek angolul, nem okozott nekik gondot. De mi csak szombaton találkoztunk velük amikor turnusváltás van. Viszont a parkolás a mi esetünkben egy kicsit gond volt, mert nem volt elég hely. Jó ha időben érkeztek, mert akkor kevesebbet kell cipekedni...
Az apartmanház kb. 6 szintes a "sétálóutca" az kb. a 2-3 szint körül van. A másik oldalon természetesen az utca szinten van az alsó szint. Ilyen meredek a domboldal ahol épült a ház...
Egyébként szerintem nagyon jól fogjátok érezni magatokat, mert a síterep az nagyon jó...:))
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2007.01.04. 13:31
Bizony ezek valóban rém húzós árak, az viszont megfontolandó, hogy igencsak ritkán tud az ember 2800m-en napfürdőzni! De egy kapucsínó 2000ezerért, hmmm...kemény...
Az említett boltot viszont szemügyre vesszük!
A szálláson milyen nyelven ment az ügyintézés?
obivanrobi
124 élménybeszámolót írt
124
17 éve tag
2007.01.04. 12:12
Van az apartmanban mikro. Mi itthonról vittünk rengeteg kaját és csak benyomtuk a mikroba. A hegy nem olcsó, egy "big" kóla 10 Euro az igaz, hogy az 1 litert jelent. Egy nagy capuccino 8 Euro az 4 deciliter. A kicsik nem olcsóbbak sőt arányaiban drágábbak. Viszont ha 2800 méteren szeretnél egy napozó ágyban egy rövid időt eltölteni, csak így lehetséges.
A "hipermarketek" valóban nem drágak. Amikor beértek abba a városkába ahhonnan az út "felkanyarodik" Os-ba van nagyobb bolt, ahol betudtok vásárolni. Én lefotóztam egy árlapot a hegyen és majd felteszem ide ha megtalálom a fotót róla...:)
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2007.01.04. 12:00
A bor igazán jól hangzik, kedveljük! Útban kifelé bizonyára megtörténik a beszerzése, s akkor az egyéb élelmiszerek árát is belőhetjük!
Rossi!
A honlapon eleddig azzal az interaktív Slopes-Map-pal szédítettem magam, de ezek szerint érdemesebb a nyitvatartó pályák ill. liftek listáját átböngészni! Mintha azt jobban frissítenék!
Esetleg Oz közelében nincs webkamera?
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2007.01.04. 09:08
Hogyha az árak a nagy szupermarketekben(pl. Carrefour) olyanok az árak mint olaszban, akkor én személy szerint semmit nem vinnék itthonról, mivel kb. hasonlóak az árak mint nálunk, és ötször olyan jó minőség mint a negyedosztályú hazai élelmiszer.
Persze a hegyi faluban, ami az árakat illeti, valószínűleg más a helyzet. De útközben érdemes megállni egy ilyen francia "Tescoban", már csak a sajtospult látványa miatt is:))
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2007.01.04. 09:04
A ser helyett ajánlom a bort, ha már franciahonban vagy :)) Nagyobb szupermarketekben a 2 euros bor az olyan mint nálunk az 1500 Ft-os. Nem lőre:)) (én még nem síeltem Fr.o.-ban, he-he)
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2007.01.04. 09:01
Nem tűnik éppen olcsónak, éppen ezért a kenyéren kívül valószínűleg mindent viszünk. No persze azok a kunyhó-éttermek felkeltették az érdeklődésemet, s igy a helyi italt bizonyosan megkostóljuk! Remélem az árak fel vannak tüntetve, bár ha csak franciául olvasható a felhozatal, akkor adódhatnak apró problémák! Erről jut eszembe a szálláson ill. a síterepen általában boldogulunk-e az angol netalán a német nyelv néminemű ismeretével? Már nem igazán fér az időbe egy francia gyorstalpaló...
Rossi
252 élménybeszámolót írt
252
19 éve tag
2007.01.04. 07:51
Hello!

Mi 7 fős apartmanban voltunk, volt mosogatógép, 2 fürdőszoba, mikro nem biztos, mert sok helyen csak egy kis sütőt tesznek be. A konyhában csak a legszükségesebb dolgokat találod majd.
Ha jól emlékszem a francia árakra, 1 bagett 0,8, 1 croissant 0,35 körül van. Fent a pályán elég borsos árak vannak, kávé 4€, egy kaja 10-től kezdődik, van egy "green chaud" nevezetű piájuk, ami tulajdonképpen forrócsoki+ egy Chartreuse nevezetű tömény ital (a zöld fajta), érdemes kipróbálni. Talán a Vaujany felé eső kis kunyhó-éttermek olcsóbbak és nincs akkora tömeg sem, nem olyan gépies önkiszolgálók, mint a többi.
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2007.01.04. 06:49
Kedves obivanrobi, kedves Rossi!
Köszönet az infókért, lassan összeáll a kép, s kezdem elhinni, hogy napokon belül csatolhatunk barátaimmal! Még néhány apróság felmerült: a szálláson található-e mikro ill. az árakkal kapcsolatban sem rendelkezem túl sok infóval, pl.: a péksüteményeket mennyiért mérik ill. ha netalán megkívánnánk egy korsó hűs seritalt az mennyire lenne fájdalmas anyagilag! Arról nem is beszélve, ha mondjuk valahol a hegyen kellene begyűjteni némi folyadékot esetleg egy csokoládét!
Nóri
1 élménybeszámolót írt
1
17 éve tag
2007.01.03. 20:43
Sziasztok!!

Nagyon szeretnénk Alpe d'Huezra vagy Sybellesre menni egy tarsasággal síelni, aki tudna vmi jó irodát vagy esetleg vmi jó cimet adni /foglalás céljából 10-12 főre/ annak nagyon örülnénk. Esetleg vmi veleményt,h melyik hely a jobb,??? Köszönöm előre is....
kerek
104 élménybeszámolót írt
104
20 éve tag
2007.01.03. 19:19
Hatalmas havazás volt tegnap ADH-ben. Az utakat már letakarították, lehet közlekedni lánc nélkül is. Ez gondolom jó hír.
obivanrobi
124 élménybeszámolót írt
124
17 éve tag
2007.01.03. 15:23
Szia Attila,

az én tapasztalataim a következőek. Mi is ebben az apartmanházban laktunk. Ez is egy normál francia apartman, semmi különös. Bár mi négyen inkább kifizettünk egy 5 férőhelyeset, így sokkal jobban elfértünk és alig került valamivel többe. Volt erkélyünk is.
Reggel kb. 10 méter megtétele után sílécre álltunk és lecsúsztunk a felvonóhoz. Hazafelé szó szerint neki tudtunk menni síléccel a házoldalának. A visszafelé vezető út végig hóágyúzott.
Az apartmanházzal szemben van egy pék, így reggel tudtok friss pékárut venni és kb. csak 10 m-re van. Található mellette még élelmiszerbolt, pizzéria, bár, stb. Síbolt és kölcsönző egymás hegyén-hátán van. Van korcsolyapálya is.
A hóviszonyok napok alatt ellentétére tudnak fordulni. Egy-két nap alatt eshet rengeteg hó. Mi Olaszországon keresztül mentünk a hágón át. Gyors volt és "gazdaságos". A hágón át az út száraz volt. Visszfelé is ezt választuttuk de megszívtuk, majdnem fentrekedtünk a hágón egy hóvihar miatt, alig tudtunk leevickélni és így kerülnünk kellett az alagútnak, viszont jó kaland volt...:))
A weboldalukon elvileg van interaktív sítérkép, ami mutatja a működő pályákat. Ha van kérdésed írj...
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2007.01.03. 14:22
Igazán köszönet a gyors válaszért, nem is beszélve annak pozitív tartalmáról! Most már csak azt furcsállom, hogy a saját honlapjuk információkban miért ily hiányos? Avagy csak az én képességeim haladja meg...
Közben az is kiderült, hogy nem tudjuk áthelyezni a szállást csak egy raklap pénz ellenében, ám ez így már szerencsére nem probléma!
Azért is választottam Oz-t mert bíztatóakat írtatok róla, az meg egyáltalán nem zavar, hogy nyugalmas hely! Remélem, hogy lesz amit kipihenjünk esténként!
Egyébként ha a szállásról-szobákról-környékbeli élelmiszerforrásokról van valakinek tapasztalata azt is szívesen veszem! Szállás: Residence Coleurs Soleil!
No és persze az Olaszország kontra Svájc "útirányháború" jelenlegi állása ill. véleményezése is érdekel, mivel először indulunk errefelé!

elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.