Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síkötés-beállítás

ÜZENETEK (652)Időben csökkenő Időben csökkenő
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2007.01.27. 09:09
Csak azt tudom,hogy 2003-ban a sílécvásárláskor 5-ös értékre állították be az oldást. Most is annyi jön ki. Poower! Kitünő munkát végeztél.
A nyugati hasonlatodat annyiban erősíteném meg,hogy a felelőségvállalás az elvégzett munkáért nagyobb. Az esetleges probléma esetén a kár anyagi teherrel jár!
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2007.01.27. 07:43
Semmi az ég világon (csak amit említettél) már csak azért is mert többen írtuk,hogy talán egy kicsit gyengébbre kellene állítani.Itt Lackó véleményét és írásait emelném ki mivel Ő szakember és igen gyakorlatias.
RR
4 élménybeszámolót írt
4
19 éve tag
2007.01.27. 07:18
Sziasztok!

Mi történik akkor ha kb 0.5-1 -el kisebbre állítom a kötést, mint ami elő van írva, azon kívűl, hogy hamarabb le fog oldani, lesz valami más kára? Új léc, új kötés, még nem ismerem, és féltem a térdem, azért gondoltam, hogy először visszábbveszem, majd tudok még rajta feszíteni.
Mi a véleményetek? (A beállítást a régebben közölt táblázat szerint végeztem)
Köszönöm.
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2007.01.22. 12:52
Igen, de ebben az esetben nem a leodáshoz szükséges erő beállításáról van szó, hanem a bakancs előtolásához szükségesről, ami, ha rosszul van beállítva tökéletesen kiiktatja azt, hogy valójában milyen erősségűre is van állítva a kötés. Ráadásul ennek a beállítása, a beállítási skála a hátsó kötéseken midnen gyártónál, sőt azonos gyártó különböző modelljeinél is másképpen lehet jelölve. + az első kötést is be kell állatani, amennyiben állítható, szóval, kár találgatni, megpróbálni persze meglehet, de nem biztos, hogy érdemes (pl. az autó futóművét sem érdemes otthon megpróbálni beállítani).
topi
94 élménybeszámolót írt
94
18 éve tag
2007.01.22. 11:12
Kedves TiCi!
Teljesen igazad van!! Én elmondom hogyan csináld!! Az állítócsavarokat a kötésen tekerd a megfelelő állásba! Ennyi az egész!! Agent ezt miért nem tudta leírni Neked???? :-)))))
Ez nem játék és nem is egyszerű. Az autókat sem kell szervizbe vinni, minden elvégezhető otthon is...Csa tudni kell, hogy mit hova...ugyebár.
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2007.01.20. 17:50
Aki viszont tanácsot ad, az eldöntheti,hogy tanácsának van e valamilyen félreérthető vagy káros hatása/ talán megérteném felháborodásodat, ha egy bizonyos céghez irányítottak volna/.
TiCi
4 élménybeszámolót írt
4
17 éve tag
2007.01.20. 17:29
én a segítségért fordultam a fórumhoz nem azért, hogy valaki anyáskodjon felettem. Én döntésem, hogy szervízbe viszem-ahol sokszor azt sem tudják mi az a síkötés-, vagy én megcsinálom és punktum.
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2007.01.20. 17:20
Azért nem kezdem el magyarázni, mert utána ha valamit rosszul csinálsz és szétszaggatod a térdszalagodat, akkor abban én is felelős vagyok.
TiCi
4 élménybeszámolót írt
4
17 éve tag
2007.01.20. 17:10
Kedves Agent!

Köszönöm, ezt a magyar segítőkészséget, bizonyára nehéz lett volna megírni, hogyan kell.
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2007.01.20. 11:48
Szervízbe bemész, aztán fillérekért öt perc alatt beállítják.
TiCi
4 élménybeszámolót írt
4
17 éve tag
2007.01.20. 10:57
tudna vki segíteni hogy hogyan kell egy atomic ess311 es kötést cipő méretére állítani? elvileg 260-330mm között lehet, de milyen pöcökkel? csavarral, mert a kötés hátán lévővel az előfeszítő erőt állítom cska be.
kisstamasp@citromail.hu
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2006.12.27. 21:23
Tyrolia platni van a léceden, arra csak Tyrolia tipusu kötést rakhatsz, egyébiránt egyetértek az előttem szólóval, bízd szakemberre.
zOi
2 élménybeszámolót írt
2
17 éve tag
2006.12.27. 17:41
A sílécre rávan erosítve egy alátét (tyrolia) szeruség, és abban vannak benne a furatok. Az elso és a második furat kozt 2 cm van, aztán már minden egyes centinél. Nekem pont az elso két furat kozti hely felelne meg. Ha mondjuk az elsobe teszem bele és 1 cm eltérés lesz a jelek kozott, nagy gond lesz?
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2006.12.27. 10:15
?
Biztosan gyárilag vannak furatok a léceden? Az általad írt jelölés ugyanis a furandó lyuk átmérőjét jelöli, de ezt mostanában már nem szokták feltüntetni a léceken.
zOi
2 élménybeszámolót írt
2
17 éve tag
2006.12.27. 10:11
Hello!Egy kis segítségre lenne szükségem a síkötés felszerelésével.Tudom,hogy a szerelésnél arra kell odafigyelni,hogy a sílécen és a sícipőn található jel egyvonalban legyen.A jel mellett viszont van egy "o3,5"-es írás. Ez azt jelenti,hogy max. 3,5 cm-es távolságban lehet a két jel?? Nekem ugyanis úgy vannak gyárilag megcsinálva a furatok,hogy vagy 1 cm-el a sílécen található vonal előtt, vagy 1 cm mögötte lenne a sícipőn levő jel. Valami tipp, hogy melyik furatba tegyem a kötést?? Kosz.
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2006.12.19. 11:12
Azért szerintem a kötéstagok(első, hátsó) előre-hátra mozgatásával(a bakancsközépponthoz képes)+ a 2-3 mm-es skálabeosztással játszva előbb utóbb csak lehet találni egy olyan beállítást ahol jó lesz az előfeszítőerő. Nyilván ha fikszen fel van fúrva a kötés akkor ez a lehetőség kiesik, akkor viszont át lehet fúrni a kötést, vagy nem kell megvenni az adott léc-kötés párosítást. Nekem kölcsönzőben eddig mindig olyan kötést adtak ahol lehetettt csúsztatgatni a kötéstagokat, és így mindig a határértéken belülre került az előfeszítés.
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2006.12.19. 10:05
A fokozatosan állítható hátsó kötéseknél általában ekkorák a fokozatok.
BSzilard
10 élménybeszámolót írt
10
22 éve tag
2006.12.19. 10:02
havassoma: Pontosítok. Mikor a mm-ről beszéltem, a hátsó kötés hátracsúszását értettem a sínen, becsatolás után, a kicsatolt állapothoz képest. Tavaly volt nekem is FS10-es kötésem, és ott ez probléma, hogy a sínen csak (2-3 mm-es)fokozatokban lehet előre-hátra tolni a kötést mikor beállítod a cipő után. Tehát extrém esetben könnyen lehet, hogy attól függően hogy melyik fogba aksztod be a fület, vagy 0, vagy 3mm-t csúszik hátra a kötésed. Első esetben nulla az előfeszítő erő, másodikban jó nagy lesz, holott lehet, hogy neked pont 1,5 mm-re lenne szükséges ahoz, hogy az a bizonyos kis nyíl jó helyre mutasson (most nincs előttem a kötés, lehet hogy a méretek nem ezek, és nem ennyire súlyos a probléma).
Ricsi
62 élménybeszámolót írt
62
19 éve tag
2006.12.19. 09:56
Nem igazán idevágó kérdés, de úgy látom sok tapasztalt hozzászóló van itt. Mi a külömbség a Device és a Neox kötés között, néha még használtan is 100,-euró külömbség van az ilyen kötéssel felszerelt Atomic lécek között!
BSzilard
10 élménybeszámolót írt
10
22 éve tag
2006.12.19. 09:47
Ezek szerint az oldáshoz szükséges erő úgy a rugóerő mint az előfeszítőerő függvénye. És mivel sok esetben az előfeszítőerőt NEM lehet "jól" beállítani mert nem állítható fokozatmentesen a hátsó kötés, a hibát a rugóerő utánállításával kellene korrigálni - szerintem. Tehát a táblázatból kiolvasott fokozat automatikus alkalmazása félrevezető lehet.
Vajon figyelembe veszik-e mindezt a szervizek, és van-e műszerük arra, hogy megmérjék a TÉNYLEGES oldáshoz szükséges erőt, és ennek függvényében állítsák be (korrigálják) a rugóerőt?
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.