Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Hochkönig régió (Maria Alm, Dienten, Mühlbach)
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Sonneck Panzió vidéki vendégház erkélyes szobákkal
ÜZENETEK (208)Időben csökkenő Időben csökkenő
Petkovics
109 élménybeszámolót írt
109
15 éve tag
2012.02.17. 15:13
Szia Stani!

Te mindig olyan segítőkész vagy 1000 köszönet érte!Ezek a turista irodák elérhetőek weben vagy csak személyesen ha már kint vagyunk??
Előzmény: (Stani 134664)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2012.02.16. 18:37
Főszezon, esetleg próbáld meg az egyes települések turizmus irodáinál, de ha minden kötél szakad, akkor még ott van Saalfelden, ahol biztos találsz szállást, innen Hochkönig 5-10 perc autóval (Natrun-Aber @ Maria Alm)
Előzmény: (Petkovics 134663)
Petkovics
109 élménybeszámolót írt
109
15 éve tag
2012.02.16. 18:24
Sziasztok!

A hochkoenig.at-én próbálok szállást foglalni,de nem nagyon(összesen 2 drága írt vissza:( ) írnak vissza a lekérdezett szállások üzemeltetői.Vajon miért lehet ez??
Pedig kizárólag olyanoknak írtam akik rendelkeznek szabad szobával...Ha valaki tudja a megoldást,vagy esetleg van egy tuti szállástippje -szívesen fogadom!2012.02.27-től-2012.03.03-ig. Segítségeteket előre is köszönöm!Üdv ,hp79
stspeter
19 élménybeszámolót írt
19
15 éve tag
2012.01.23. 22:36
Sziasztok!
Az elmúlt héten 5 napot töltöttünk ezen a siterületen.
Elötte nézegettem a forumot,hogy némi infóm legyen,de
nem volt túl nagy az aktivitás,most már tudom,méltatlanul.
Az elsö 3 nap gyönyörü napsütésben,a -10 foknak és a rengeteg hónak köszönhetöen kiváló pályákon csúszhattunk.
A hósszú pályarendszer elnyelte az egyébkén sem nagy számú
sporttársakat,így várakozásról nem beszélhettünk,egyenesen
az ellenörzö kapuig csúszhattunk.
A liftek kifogástalanok,elvétve találkozhatsz húzóssal.
A sihinta miatt itt-ott botozni,korcsolyázni kell,de ez
igazán megbocsátható,és kárpótol a mindent kielégítö pályarendszer.
Az utolsó nap aztán megérkezett az ítéletidö.Szakadó hó,viharos széllel kombinálva,így egyetlen próbálkozás után
inkább hazaindultuk.
Összeségében nagyon kellemes terület,a Ski Amadé béretnek köszönhetöen rengeteg alternativával a környéken,nekem tetszett.
Üdv Mindenkinek!
Péter
Robertgida
8 élménybeszámolót írt
8
15 éve tag
2012.01.12. 12:38
Sziasztok,

Jövő 7ten meglátogatnánk Hochkönig régiót (ha fel tudunk jutni Bischofshofen felől) egy-két napra. A Königstour-ról érdeklődnék...Valaki végignyomatta már? Azt olvastam, hogy 32 km és 7,7 Km szintkülönbség (kérdés, hogy oda vissza - mármint Mühlbach-Maria Alm-Mülhlbach viszonylatában vagy csak egy irányban és ez nettó síelés vagy felvonózás is benne foglaltatik( ez utóbbi nem tűnik reálisnak a pályatérkép alapján)). Egy szó, mint száz, milyen ez a gyakorlatban (marketing nélkül), táj, síélmény, stb. Mennyire teljesíthető egy nap alatt oda-vissza egy hosszabb hüttés pihenővel és több tájnézés/fényképezéssel? Párom tavaly tanult síelni, elég ügyes volt, Tauplitz összes pályája (a kabinos legtetejénél lévő meredekebb-feketének jelölt rész kivételével) ment neki elég jól (csak a viszonyítás miatt), de a nagyon meredek/beláthatatlan/keskeny/szakadékos részeket nem igen kedveli (egy kis tériszony :-) - szóval vele teljesíthető -e a túra ill. van-e esetleg síbusz vissza Maria Alm-ból Mühlbachba, ha mégse menne visszafelé a dolog fáradtság,stb. miatt... Szenvedést semmiképpen nem akarok neki, mert annak nincs értelme, csak elvenné a kedvét...

Előre is köszönök minden infót/tapasztalat megosztását!
Üdv,

Robi
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2012.01.09. 23:16
Ha kevés embert szeretnétek, akkor ajánlom a völgy bejáratánál (Saalfeldenhez közelebb) a hinterreiti lifteket, remek a pályakezelés és csak helyiek vannak. Vagy Maria Almnál a natruni rész (Dorfjet és társai), míg az Abergen, mint a hangyák, addig itt teljesen nyugis.
Előzmény: (TibiF 129979)
envoken
183 élménybeszámolót írt
183
15 éve tag
2012.01.09. 21:49
Szerintem azért van 200m különbség, mert a kettes beülőst is lecserélik jövőre és az lesz a hatossal szemben.
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2012.01.09. 18:50
Elkészült az új lift Dienten am Hochkönigen. Ez a lift a csákányos helyett van. Előnye, hogy sokkal gyorsab illetve kényelmesebb. Hátránya, hogy nem szemben van a Hintertalba vezető két ülésessel. Mivel a két felvonó az út különböző oldalán van ezért ide hidat építettek. Az új lift nyomvonala kb. 200 méterrel van eltolva a csákáynoshoz képest. Egyik irányba jó megközelíteni mert van egy kis lejtés de másik irányba nem mivel 2-300m kell botozni. Nem ezzel van a bajom hanem csúcsidőben rengetegen vannak, az emebrek mint a birkák össze viszza mennek az út mindkét oldalán oda vissza, ezért igazi "dugó" szokott kialakulni, pláne ha valaki gyorsan jön másik a földön van mert épp elesett. Szóval nekem vegyesek a érzéseim az úl lifftel, jó modernebb mint a csákányos, de nem értem miért nem tették a csákányos nyomvonalára miért kellett arébb vinni.
Előzmény: (envoken 121983)
P1080808.JPG
P1080809.JPG
P1080803.JPG
P1080805.JPG
P1080807.JPG
Petkovics
109 élménybeszámolót írt
109
15 éve tag
2012.01.09. 15:58
Szia hunyadee!

Örülök,hogy nektek is jól sikerült a turné.Nekünk is olyannyira,hogy még 1 plusz napot is beiktattunk a tervezett 5 nap csúszás mellé a nagy havazás miatt.A schladmingi régióban ismét nem tudtunk csalódni,bár Planai-on nagyon nagy volt a tömeg,és ott pályák állapota sem érte el az 5 csillagot.Ezzel szemben Hauseren,Hochwurzenen,és a Reiteralmon tökéletes kondíciókkal találkoztunk.A Freeride élmény leírhatatlan volt,még talán soha nem csúsztam ilyen jó hóban!!!
Én benne vagyok,hogy jövőre Hochkönig legyen a fő cél.Mi január végén Franciaországban leszünk,de ha minden jól megy,és nem lesz ennél horrorabb áron az Euró akkor még valami csúszást beiktathatunk március felé.Üdv,hp79
Előzmény: (hunyadee 129902)
hunyadee
117 élménybeszámolót írt
117
15 éve tag
2012.01.09. 11:43
Első feleségem (copyright by csabor) hétfőn jelentette be, hogy szerdától vasárnapig ér rá, így csak kettecskén tudtunk szerveződni, szállást pedig csak Hüttauban találtunk (Radstadt és Bischofshofen között), ezért Hochkönigre esett a választás. Még senki nem írt a Mühlbachi részről, ezért jelentem, gyönyörű (mint ahogy az egész terep), családias, kezdőknek ideális hely, a haladók közben kényelmesen és egyszerűen megjárhatják a síhintát, nem kell állandóan a jelzéseket és a térképet bújni, nincs sok utazós szakasz és egymást keresztező pályák, mint Obertauernben. Egy kivétellel csak bubis felvonókkal találkoztam a síhintán, ami ebben a nagy havazásban jól jött. Talán egyetlen gyengéje a helynek, hogy ritkán jár a síbusz, a Mülbach és a többi rész közötti domb pedig hóláncos téma ekkora havazásban. Mázlink volt, mert harmadnap az előrejelzések miatt Altenmarktot választottuk Mautendorf felé menet (merthogy a második két napra csak ott találtam szállást): Mülbachot lavina zárta el, Obertauernben pedig a pályák voltak zárva. Szombaton viszont OT-n álom hó és időjárás volt!
A szállásról: Haus Jeremias, osztrák-magyar család (K und K a helyes kifejezés?) családias, jó kiszolgálás, félpanzióval verhetetlen áron. Családoknak jó, mert összesen három kisebb szoba van. Egyik hátránya, hogy meredek kis út vezet oda, akinek nincs 4x4 autója, az a domb aljában parkoljon inkább ha havazik, a tulaj vállalja a maradék fuvart (500m). A másik, hogy magas emberek vigyázzanak a fejükre tetőtéri szobákban - ezzel együtt bőven megéri.

ui. Helló hp79!
Jövőre tudnánk utazni 4-en egy kocsival, síléctartót 7e-ért lehet bérelni, bőven megéri! Idén legközelebb a Talpasokhoz volna jó beszerveződni!
Petkovics
109 élménybeszámolót írt
109
15 éve tag
2011.12.23. 14:58
Sziasztok,jan. 2-tól mennék 5 napra síelni erre vagy a Schladming régióra.Tudtok ajánlani valami jó szállást 2 főre.Semmi extra igényünk nincs,tiszta legyen és ne spóroljanak a fűtéssel.Segítségeteket előre is köszönöm.
Vityó
180 élménybeszámolót írt
180
18 éve tag
2011.12.07. 16:47
Pályaszállás Hintermoosban (Maria Alm) dec. 14-19-ig 4fős studióban, nagyon kedvező, sporttársi áron átadó!!!
Nem utazási irodás foglalás, csak sajnos mi nem tudunk elmenni. Ma rengeteg hó esett, így már nyugodt szívvel ajánlom. Az apartmanházban térítésmentesen használható a szauna és az uszoda! Részletek e-mail-ben vagy telefonon!

premier@vipmail.hu
+36 20 9239223
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
2011.11.16. 09:13
Vityó! Mi a legtöbbet Murauban voltunk. Ott mindig lehet 15 órától az összes pályát használni. Így 1,5 órát ingyen síeltünk. Legtöbbször úgy csináltuk, hogy hamarabb érkeztünk a szállásra, s szerencsére eddig mindig előbb foglalhattuk el. Gyors átöltözés után,még 3 óra előtt a pénztáraknál voltunk. Megvettük a jegyeket a következő napokra, s 15 órakor szabad volt az út a felvonokhoz. Idén Radstadt-Altenmarktba megyünk. Megkérdeztem a szállásadót, s ott is szabad a síelés 15 óra után másnapi jeggyel. Igaz itt csak 16 óráig lehet síelni.(Kár). Üdv Gabi
Vityó
180 élménybeszámolót írt
180
18 éve tag
2011.11.15. 09:47
Ezek szerint ezzel a dologgal te is találkoztál már? Máshol is?
Előzmény: (schuht 123953)
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
2011.11.14. 11:17
Szerintem mindenhol így van, de a legjobb ha megkérdezed a szállásadótól!
Vityó
180 élménybeszámolót írt
180
18 éve tag
2011.11.13. 19:53
Halihó!

A Saalbach-Hinterglemm fórumában említette valaki, hogy a masnapra szóló jegy aznap 15:00-tol használható, így már a megérkezés napján ki lehet menni pl. egy esti síelésre, és mégsem számítja fel megkezdett napnak. Ez vajon itt is így van, nem tudja véletlenül valaki?
Évek óta Saalbachba járok, idén Maria Alm-on kezdünk, örülnék neki, ha itt is érvényben lenne ez.
envoken
183 élménybeszámolót írt
183
15 éve tag
2011.10.15. 13:06
Szia!

Köszi szépen, akkor majd várom az infókat :)

D.
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2011.10.15. 07:49
Szia!

Szerintem igen mert a 2011-12-es szezonra hírdetik az új lifteket meg a kiszolgáló épületeket. Ha nem készül el időben az nagy leégés lenne. A képek alapján elkészülhet, most szombat reggel 7:30-kor is dolgoztak az építkezésen.

Decemberben boztosat tudok majd mondani, addig majdnem 2 hónap van még. Decemberben megyünk a környékre az új liftet mindenképpen ki akarom próbálni. Majd akkor megírom, hogy elkészült vagy nem.
Előzmény: (envoken 121889)
envoken
183 élménybeszámolót írt
183
15 éve tag
2011.10.14. 00:39
Sziasztok!

Nem tudjátok, hogy ezek a fejlesztések elkészülnek e idén:

http://www.hochkoenig.at/en/urlaubserlebnis/winter/skiregion/neues-im-winter-2011-12

Csak mert a képekből ítélve az építkezés még messze van a végétől, és elvileg Dec 4-én nyitnak.

Hátha vki tud vmi infót. Mert gondolkodom, hogy idén ide mennénk, szállás is pont ennél a résznél lenne, de hát ha innen nem tudunk elindulni se merre az nem lenne jó :)

Köszi
Varghasz
253 élménybeszámolót írt
253
17 éve tag
2011.03.16. 18:31
Vasárnap és ma Maria Almban síeltünk. Mindkét nap az Abergbahn-nal kezdtünk. Már szemmel láthatóan borzasztóan romlottak a hóviszonyok vasárnapról mára. Vasárnap a 10-es pálya felső kétharmada még finom porhó volt, csak valamivel a Abergbahn fölött kezdett olvadni. Gondolkodtunk, hogy kipróbáljuk a 10-est a völgyig, de már a Schönanger lift mellett is ramaty volt a pálya, ezért inkább visszamentünk a tetőre. 1500-1900 méter között egész nap jó hóviszonyok voltak. Délután 2 körül lementünk a 19-esen a völgybe. Ez ilyenkor kezdőknek már nem való. Térdig érő buckák nehéz, vizes hóból, kis földdel keverve. A szél miatt leállították a lifteket, ezért busszal mentünk haza. Erre tekintettel a buszok megállás nélkül jártak a falvak között, sűrűbben mint a menetrend írta.
Zárásig csúsztunk még egy párat a Natrun hegyen. Kék pályák kellemesek, de a legvégén már botozni kell a Dorfjethez. Rendes hóban gondolom gond nélkül át lehet csúszni a lifthez. A feketétől nem kell megijedni, csak egy rövid és széles letörés. A nap meglepetése az 5-6-os pálya volt, még délután is sima, szerintem nem használta senki napközben, biztos mindenki a magasabb helyeket kereste.
Ma felérve az Abergbahnnal nagyon meghökkentő volt mennyire elolvadt a hó a pályán kívül. Ahol vasárnap még síeltek a pályákon kívül, ott ma szinte mindenhol elolvadt a hó nagy része. Ez sok jót nem ígért, és be is váltotta. 9-től délig tűrhetőek voltak a pályák, utána vízisí. Még a 10-es legteteje is olvadt. A legjobb állapotban még délután is 15-16-os fekete pályák voltak, ezeken alig volt bucka még délben is. Gondolom azért, mert a kezdők kerülik őket. Így pedig sokkal jobban síelhetőek voltak, mint a kékek. Az Abergbahn aljánál már bokáig ért a víz.
Délelőtt ma is lementünk a 19-esen, néhány földes résztől eltekintve aránylag jó volt még, élveztük. A Sinalcobahn meglepően hosszú, modern és kényelmes. A 29-es teteje nagyon jó, lendületes és széles. Ahol elágazik a 31-es, szerintem a kevésbé profiknak is érdemesebb a feketét választaniuk. A fekete meredek és széles, a piros alig lankásabb, de néhol nagyon szűk.
Érdekes, hogy a Hochmaisbahnon a lábad közé kell venni a lábtartót, gondolom azért, hogy a kisgyerekek se tudjanak kipotyogni még véletlenül se.
A 30-as egy "világos kék" erdei útként indul, de a vége azért a kezdőket kihívások elé állíthatja, főleg ha olyan vizes és buckás, mint ma.

A képek talán érzékeltetik, milyenek a "hóviszonyok".

https://sielok.hu/fotoalbum/604787/kep/1/

Ha valaki jár a Schiamadéban, és jó havat talál, azonnal szóljon! Sportgasteint, Dorfgasteint már próbáltuk, azokról majd ott.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.