Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Hochkönig régió (Maria Alm, Dienten, Mühlbach)
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Sonneck Panzió vidéki vendégház erkélyes szobákkal
ÜZENETEK (208)Időben csökkenő Időben csökkenő
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2008.02.17. 11:21
A képek, szöveg az "Élménybeszámolók" között.

(beszámoló részlet átmásolva - a szerk.)
Üdv mindenkinek! Tegnap értünk haza 6 napos sielésünkből. Saalfeldenben volt a szállásunk a Berghofban.
Első napot Maria Almban kezdtük az Aberg-Lagecken. Szikrázó napsütés, néhány diszletként szolgáló felhővel. Miután a pályák északiak, ezért felvonózás közben sütötte arcunkat a nap. A pályák szélesek, természetesen jól kezeltek és változatosak. Annak ellenére, hogy főszezon van elfértünk a pályákon és csak a csúcsra felvivő 4-es liftnél volt nagyobb (de nem nagy) sorállás.
...
10-es-18-as-palya.jpg
Abergbahn-es-kornyeke.jpg
Abergi-10-es-palya.jpg
Abergi-palya-es-a-kilatas.jpg
Jegfal-Aberg-fele.jpg
Dienten-1.jpg
Dient-4..jpg
feny-a-kodben.jpg
Talalkozopont.jpg
Wastlhohe-13-piros.jpg
Dient3.jpg
Dienten-2.jpg
Hochkonigalm.jpg
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2007.12.23. 20:48
December 16-án vasárnap síeltem Dienten am Hochkönig illetve Mühlbachban. Felőtlen ég, szélcsend, -13C fok volt a völgyben reggel, a hegytetőn pedig -17C fok volt. Gyönyörű helyen fekszik Mühlbach, kis falu mögötte a Hochkönig meredek szikláival. Hintertal, Dienten és Mühlbach falvak össze vannak kötve, Hintertal és Maria Alm között síbusz közlekedik. Úgy vannak elhelyezve a pályák, hogy oldalt vagy veled szemben látod a Hochköniget ami csodálatos. Nagyon szélesek a pályák, mivel nem főút mellett helyezkednek el a települések ezért nincsenek sokan. Élveztem a pályák vonalvezetését illetve hosszát. A hó tökéletes kb. 1m hó van a völgyben a hegyen pedig 1,5m a hó vastagsága. Egyedüli hátrány, hogy sok a csákányos felvonó Dientenben. Érdemes ide több napra is ellátogatni mivel 115 km pályarendszerrel rendelkezik a síterep, ezenkívül meseszép a táj, amíg ott voltam ragyogóan sütött a nap.

December 19-én Maria Almon síeltem amely ugyancsak a Hochkönig mellett fekszik. Ezen a napon nem mentek a hóágyuk, itt is széles pályákkal talákoztam. Szélcsend volt és ezerrel sütött a nap.
IMG-8183-Dienten.JPG
IMG-8184-Hochkonig.JPG
IMG-8189-Dienten.JPG
IMG-8206-Hintertal.JPG
IMG-8222-Dienten.JPG
IMG-8224-Hochkonig.JPG
IMG-8226-Igazi-freeride.JPG
IMG-8230-Muhlbach.JPG
IMG-8238-Muhlbach.JPG
IMG-8245-Ekkora-ho-a-volgyben.JPG
IMG-8338-Maria-Alm.JPG
IMG-8341-Maria-Alm.JPG
IMG-8354-Maria-Alm.JPG
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2007.11.15. 11:06
Aki arra jár az semmiképpen ne hagyja ki az Abergről hátrafelé, az aberget megkerülő síút (Grießbach hütte felé) besízését, fantasztikus, freeride lehetőség hegyek, valamint csodálatos panoráma és kevés ember arra:)
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2007.11.15. 11:04
Csak a Gabühel - Aberg irányba síelhető át, egy hosszú erdei úton, ahol néhol jócskán kell botozni, másik irányban síbusz.
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2007.11.14. 23:30
Sziasztok, a neten már utánanéztem a helynek, katalógust is láttam róla többet is, de kíváncsi lennék olyanok véleményére, akik voltak már ott.

Érdekelne például, hogy a Grabühel és az Aberg-Langeck közötti völgynél mindkét irányban át lehet-e síelni, vagy csak Dienten felől Maria Alm felé.

dragon
15 élménybeszámolót írt
15
20 éve tag
2007.01.03. 12:39
Az örök kedvenc, Maria Alm volt soron a két ünnep között 12.28-01.01 között.
Ezekben a hószegény időkben megbecsülendő, hogy az Abergen volt hó és a Hinterthal-Dienten-Mühlbach sihinta összes hegye is sízhető volt, igaz, az egyiken felfelé nem ment a csákányos, helyette busz vitt. Gyerekek, ha akár Pesten a BKV-nak is minden busza ilyen szuper lenne...
Válogathattunk a jó és a nagyon jó pályák között, sor persze semmi, ember is alig.
Következtetés: mindenki mennyen Maria Almba/Hinterthalba, ha jót akar síelni.
http://www.hochkoenig.at
Hochkonig.jpg
Dienten-Hutte.jpg
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2004.12.10. 22:58
végig zongoráztam őket, jó kis képek.
bár volt kb 4-5 éve egy olyan szezon amikor márc közepén szinte alig volt hó, a völgyben szinte már-már a kankalinok fakadtak, ha találok képet róla, majd csatolok
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2004.12.09. 22:30
Tavaly februári képeim, ha már idén nem akar a hó eleredni egyenlőre:-)))
Jó nézegetést!
hochk7.jpg
freeride.jpg
hochk1.jpg
hochk2.jpg
hochk3.jpg
hochk4.jpg
hochk5.jpg
hochk6.jpg
hochk8.jpg
hochk9.jpg
hochk10.jpg
freeride2.jpg
markedroute.jpg
azottenvagyok.jpg
buckak.jpg
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.