Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Hochkönig régió (Maria Alm, Dienten, Mühlbach)
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
AlpenParks Hotel Maria Alm a hochkönigi üdülőrégió központjában
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Hochkönig régió (Maria Alm, Dienten, Mühlbach)
2007.12.23. 20:48
December 16-án vasárnap síeltem Dienten am Hochkönig illetve Mühlbachban. Felőtlen ég, szélcsend, -13C fok volt a völgyben reggel, a hegytetőn pedig -17C fok volt. Gyönyörű helyen fekszik Mühlbach, kis falu mögötte a Hochkönig meredek szikláival. Hintertal, Dienten és Mühlbach falvak össze vannak kötve, Hintertal és Maria Alm között síbusz közlekedik. Úgy vannak elhelyezve a pályák, hogy oldalt vagy veled szemben látod a Hochköniget ami csodálatos. Nagyon szélesek a pályák, mivel nem főút mellett helyezkednek el a települések ezért nincsenek sokan. Élveztem a pályák vonalvezetését illetve hosszát. A hó tökéletes kb. 1m hó van a völgyben a hegyen pedig 1,5m a hó vastagsága. Egyedüli hátrány, hogy sok a csákányos felvonó Dientenben. Érdemes ide több napra is ellátogatni mivel 115 km pályarendszerrel rendelkezik a síterep, ezenkívül meseszép a táj, amíg ott voltam ragyogóan sütött a nap.

December 19-én Maria Almon síeltem amely ugyancsak a Hochkönig mellett fekszik. Ezen a napon nem mentek a hóágyuk, itt is széles pályákkal talákoztam. Szélcsend volt és ezerrel sütött a nap.
IMG-8183-Dienten.JPG
IMG-8184-Hochkonig.JPG
IMG-8189-Dienten.JPG
IMG-8206-Hintertal.JPG
IMG-8222-Dienten.JPG
IMG-8224-Hochkonig.JPG
IMG-8226-Igazi-freeride.JPG
IMG-8230-Muhlbach.JPG
IMG-8238-Muhlbach.JPG
IMG-8245-Ekkora-ho-a-volgyben.JPG
IMG-8338-Maria-Alm.JPG
IMG-8341-Maria-Alm.JPG
IMG-8354-Maria-Alm.JPG
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.