Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Lackó által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (2879)Időben csökkenő Időben csökkenő
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2009.01.14. 11:02
Persze, az elsö lepes valoban az egyszerü, mezei karcolt hosszulendület "dülöngelessel", enyhe lejtesü palyan (Kippcarving).

Csak kicsit hianyoltam par fontos (vagy csak nekem?) dolgot, ezekröl nem esett szo pld:

-ravezetö gyakorlatok a karcolas megerzesehez,
-testhelyzet (terdek, csipö, felsötest, karok),
-ket si terhelese,
-lecek helyzete egymashoz kepest,
-sulypont mozgasa (kiemelve az alapvetö különbsegeket a hagyomanyos technikakkal szemben),
-elvaltas mikentje (elökeszites, elvaltas),
-carvingsizes veszelyei (mar a tanulaskor is)

Most ezek jutottak hirtelen az eszembe.

Egy mar gyakorlott sizöt egyebkent tenyleg nagyon hamar, par ora alatt meg lehet tanitani a carving alapjaira. Es akkor az a mozgas tenyleg rendben is lesz, onnan lehet tovabb fejlödni.

En piszkosul nem vagyok hive az önkepzesnek a sieles tanulasanal, mert latom, hogy hova vezet es mennyi idö alatt. (Es nem amiatt, mert misztifikalni akarom a sielest, vagy tanitvanyokra vadaszom. Szerencsere pont elegen jönnek hozzam.) Emiatt irtam az elözö hsz-emet. Persze mindenki döntse el, mit es hogyan akar megtanulni, csinalni. Elvegre nagy gyerekek vagyunk mar. :-)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
Topik: Koralpe
2009.01.14. 10:34
gyorgyferenc!

Tenyleg nem ismertem, bevallom. Ez ciki? :-)
Mi altalaban olcso, kedvezmenyes berlettel sielünk, ehhez kepest szinte minden draga.
Mindenesetre jo tudni, hogy van ilyen is. Tenyleg kösz, hogy leirtad.
Ha pedig jöttök Koralpere, akkor talalkozhatunk!
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
Topik: Koralpe
2009.01.14. 10:28
Miklós Mónika!

Azt sajnos nem tudom, de Koralpe-t nem ismeri a GPS, mivel ilyen nevü helyseg nincs, csak hegy.
Ird be, hogy Rieding, azt megtalalja. Ez egy par hazas falucska, ami a Koralpere menö hegyi uton van. Ezen az uton kell koppanasig felmenni, ott a Pingvin.
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2009.01.14. 10:10
Ja, hogy csak ennyi a carving, oszt kesz? Eddig nem tudtam, bocs.
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
Topik: Koralpe
2009.01.13. 22:20
A pontos berlet teljes szezonban ervenyes, mindegy, hogyan es mikor hasznalod fel a pontokat. Ez biztos.

Viszont ilyen 20 oras jegyet meg sohasem vettünk, de biztosan ervenyes az is az egesz szezonban.
Bar ferfiasan bevallom, hogy nem ertem, hogy müködhet egy ilyen 20 oras jegy.
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2009.01.13. 18:35
Eleg nehez faba vagod a fejszedet, ha magad allsz neki megtanulni. Persze nem lehetetlen, az alapokra ra lehet erezni, de az biztos, hogy sokkal lassabban fog menni a tunulas, mintha valaki tanitana.
A masik baj, hogy csak az alapokig fogsz eljutni -persze mar az is elmeny lesz-, a kicsit is komolyabb technikakat magadtol nem tudod megtanulni. Itt is ugyanugy elöjönnek az önkepzes problemai.

Ugyanis sokfele carvingtechnika letezik, igaz eleg kevesen tudjak öket megsielni. (Nem azert, mert annyira nehezek, hanem mert leragadnak az alapoknal, azt hiszik annyi a carving.)Pedig erdemes ezeket lassankent megtanulgatni, mert minel komolyabb a technika, annal nagyobb az elmeny. Emellett az adott palyanak (vagy a kedvednek) megfelelöen tudod valtogatni öket.

A carvingsizes alapja valoban az, hogy a leceket nem forgatjuk, hanem az elükön engedjük siklani öket, es mivel a lecek piskota alakuak, ezert elkanyarodnak.
A lecvezetes joval szelesebb, mint a korabbi alpesi tartasnal, es probaljuk a ket sit mindig egyforman terhelni.
Nincsen beforgato szakasza az ivnek, a lecek a teljes iven elen futnak, a következö iv elkezdese sodrodas nelkül, csak elvaltassal (boritas) kell, hogy megtörtenjen.
Az ivek nagysaga a lecek megdöntesetöl es terhelesetöl függ, ez technikatol függ,hogy hogyan valosul meg.

Borzaszto vazlatosan ennyi,de sajnos ebböl nem fog sikerülni szerintem. Ha nincs, aki segit, kivülröl figyel, es tudja, hogy mit csinalsz jol vagy rosszul, akkor nem biztos, hogy azt fogod gyakorolni, amit kellene.

Mindenesetre ha jol meg akarod tanulni a carvingot, akkor ertened is kell, hogy mit miert csinalsz. Ehhez egy teljes könyvet kellene itt irnia valakinek, en most erre nem vallakoznek. :-)

Viszont ha mindenkeppen ragaszkodsz az önkepzeshez (ismetelve magam, sokkal rögösebb es gyakran zsakutca ez az ut), akkor szerezd be az elerhetö magyar es külföldi könyveket, filmeket.
Elöször en a Sizes 3000 cimü könyvet+filmet ajanlom. (korabbi a Sizes 2000 c. könyv volt) Jo könyv es film, ebböl megerthetö, amit itt probaltunk megfogalmazni.

Ha idöt akarsz megsporolni es biztosra menni, akkor a könyvolvasgatas es filmnezes mellett szerintem fordulj egy jo oktatohoz.
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
Topik: Koralpe
2009.01.09. 17:06
Szia!

Az elözö szezonhoz kepest teljesen mas az ellatas. Bar en nem probaltam, de mindenki dicseri. Tavaly egy flegma osztrak, most profi magyar csapat csinalja. Akik tavaly is voltak, azt mondjak, össze sem lehet hasonlitani.

A reggelit nem tudom, hogy milyen, a vacsora ket menüböl valaszthato. Szerintem nem lesz gondotok vele.
Az etkezes mar nem a szomszedos epületben, hanem a szalloda frissen elkeszült sajat ettermeben zajlik, hazon belül.

A szobak szükösek, egyes agyak kinyithatosak, nem igazan nagymeretü embereknek valok. A szobak abszolut modern, minimalista berendezesüek, akinek ez stilusa, az szereti.

A sitarolo teljesen jo, fütött, kb 3 meterre a palyatol.
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
Topik: Koralpe
2008.12.30. 00:35
Szia!

Akkorra már tudok szállást, aznap megy haza a szilveszteri csapat. Van 4 ágyas szobánk is, ha olyanra van szükségetek.
Küldj egy mélt!
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2008.12.28. 14:36
zsargi!

Én többnyire Ausztriában, Koralpén dolgozom a szezonban. Ha az érdekel, keress meg emilben, vagy a fórumomon!
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
Topik: Koralpe
2008.12.28. 14:29
Szia!

A "(01/02)" mit takar pontosan? Január 1-2? Vagy január 2-3? Vagy mást?
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2008.11.26. 18:46
+1 :-)
Eddig valahogy nem vettem észre, hogy van szavazás, de holnap behozom!
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
Topik: Koralpe
2008.11.19. 18:01
Szia! Persze, megoldjuk. Küldj egy mélt, hogy milyen névvel próbáltál belépni. Csinálok neked új jelszót, amivel be fogsz tudni lépni.
Megnézem azt is, miért hisztizik az emailcím miatt.
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
Topik: Koralpe
2008.11.11. 21:34
Szia!

Szerintem jó apartmanok, nagyon szép helyen, az erdőben. A pálya kocsival kb. 3 perc. Gyalogolni sajnos pont sok, inkább csak pár elszánt board-os szokott felgyalogolni a pályához. Lecsúszni az apartmanokig nem lehet (sűrű az erdő).

A kéglik általában szépek, bár egyik-másik nem túl tágas. A berendezés teljesen átlagos. Az étterem barátságos, a konyhát sajnos még nem próbáltam ki. A tulaj jó fej, barátságos, övé a házban lévő kölcsönző és síszervíz.

Este át lehet sétálni a közeli (kb 150 méter)Waldrast hotelbe, ott van kis medence, és azt hiszem szauna is.
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2008.11.01. 18:14
Valószínüleg tudok segíteni nektek.
Keress meg valamilyen formában. Elérhetőségek a személyes adataimnál (is).
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2008.10.19. 15:56
Szerintem, ha megkérdezed őket, biztosan megmondják, mikor, hol forgatnak. Pár hétre előre biztosan tudják.
Egyébként nem olyan izgalmas dolog egy ilyen forgatás, egyszer belecsöppentünk velük egybe Mölltalon. (Én ügyesen elbújtam a kamera elől :-) ) Nagyon feszített tempóban dolgoznak, gyakran kapkodós a dolog, főleg, ha rossz időt fognak ki. Mindenesetre érdekes, az biztos. Talán még hírességekkel is összefuthatsz (Győzike, Esztike, stb.) :-)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
Topik: Koralpe
2008.10.18. 00:45
Válaszoltam, bár sajnos csak január 3-tól leszek kint.
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
Topik: Koralpe
2008.10.17. 16:41
Sziasztok!

Ebben a szezonban is végig kint leszek Koralpén.

Ha bárkinek tudok, akkor szívesen segítek szállásban, bérletben, oktatásban vagy bármilyen kérdésben, ami felmerül.
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2008.09.23. 15:13
Semmi konkrét állást most nem tudok, de szoktam hallani ezt-azt néha. Ha valamit hallok, szólok.
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2008.09.23. 14:56
Szia!

Mint micsoda? Milyen munkát keresel?
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
Topik: Koralpe
2008.03.12. 20:40
Csababalint!

Nagy volt ma a szel a hegytetön, azert nem ment. (Legalabbis remelem, hogy nem mas oka volt.)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.