Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

eDex által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (29)Időben csökkenő Időben csökkenő
eDex
29 élménybeszámolót írt
29
17 éve tag
2007.04.11. 23:19
Hát a legdrágább terepek Ny-Tirol és Vorarlberg határvidékén vannak, szolgáltatásokban is ezek tűnnek legjobbnak. Ski-Amade terepei szerintem középkategória (persze ezek közelebb vannak Mo-hoz). Kitzbühel régen nagyon jó volt (a sízők mekkájának hívták a 60-70-es években), de viszonylag alacsony a tszf. magassága és főnnek eléggé kitett helyen van.
eDex
29 élménybeszámolót írt
29
17 éve tag
2007.03.26. 23:52
2 éve tavasszal jártam erre (fényképek: http://mar94.atw.hu/bihar ), nagyon jó adottságai vannak a környéknek, de sajnos jelenleg nagyon kezdetlegesek a körülmények. Érdemes lenne fejleszteni, a hágó környékén és Nagy-Bihar (1849 m) csúcsáig lehetne pályákat építeni. A jelenlegi 1 pálya nagyon kevés és drága a felvonó.

A Bihar egyébként nagyon szép hely és Erdélyben itt a legtöbb a csapadék (télen hó), utóbbi években többször is előfordult 2m körüli hó a magasabb részeken. 2 éve húsvétkor egy hegyi túrán voltam itt, amiből nem lett semmi a mellig érő hó miatt.

eDex
29 élménybeszámolót írt
29
17 éve tag
Topik: Hochkar
2007.03.23. 23:49
Hólánc nélkül nem érdemes elindulni, de ez bárhol igaz az Alpokban 500 m fölött.
Hockar amúgy egy nagyon havas hely, bár az idén a szokott mennyiségnek itt csak 15-20%-a esett. De legalább volt hó. Még sosem láttam Alsó-Ausztriában teljesen hómentes hegyeket február végén mint az idén.

eDex
29 élménybeszámolót írt
29
17 éve tag
2007.03.22. 01:48
Most látom két Sonnblick nevű csúcs van a Magas-Tauernben, nem is messze egymástól, a Hoher Sonnblick (3105 m) van keletebbre, amire pedig Stani gondolt az a Stubacher Sonnblick (3088 m), ennek a lábánál van a Weißsee Gletscher Welt. Amúgy a Hoher Sonnblick közelében is van egy Weißsee, a Mölltaler gleccser alatti völgyben :)

Hóadatok tudtommal a Hoher Sonnblickről szoktak megjelenni. Másik csúcs közelében Rudolfshütte mérőállomás van, 2500 m körüli magasságban.

eDex
29 élménybeszámolót írt
29
17 éve tag
Topik: Nassfeld
2007.03.20. 23:10
85 cm friss hó Nassfelden, csütörtök-pénteken újabb jelentős havazás lehet egy mediterrán ciklonból, így 2 m fölé mehet. Jól néz ki így szezon végén.
eDex
29 élménybeszámolót írt
29
17 éve tag
2007.03.20. 22:29
Sonnblick melleti hegyen (keletre) van a Mölltaler gleccser (Schareck, 3125 m), Rauris tőle északra fekvő völgyben. Légvonalban közel van még Sportgastein is. A Sonnblick-on meteorológiai állomás van, az aktuális adatokat meg lehet nézni a http://www.zamg.ac.at weblapon, ugyanitt több évre visszamenőleg megtalálhatók a csúcs meteorológiai adatai havi bontásban, havi közepek, mennyi hó esett, hóvastagság, stb. Mondjuk itt mindig 3 m fölötti hó van tavasszal.
eDex
29 élménybeszámolót írt
29
17 éve tag
Topik: Nassfeld
2007.03.17. 21:41
Szerintem is nagyon jó Nassfeld. Én 3-szor voltam itt, általában tavasszal, elég enyhe időben (a völgyben legalábbis), de fönt mindig nagyon jók voltak a pályák. Mostani rekordmeleg szezonban is kiemelkedően jók voltak itt a hóviszonyok más osztrák terepekkel összehasonlítava, a hely mikroklímája nagyon kedvező, szerintem a magassága is elég, leszámítva persze az egyetlen völgybe vivő pályát, ennek 610 m az alja (itt is volt hó február végén), de hol lehetett az idei szezonban ilyen magasságban síelni... Környező hegyekben (Carni-Alpok, Júliai-Alpok) 1500-2000 m körüli pályák mind nagyon hóbiztosak, köszönhetően a sok téli csapadéknak. Főleg ha figyelembe vesszük hogy idén Észak-Tirolban a föhn és csapadékhiány miatt 1500 m alatt alig volt természetes hó (itt 600 m-en is volt).
Idén szerintem elég sokan voltak itt, többen mint általában, mert sok népszerű helyen rosszak voltak körülmények. Tömeg pedig, bár itt elég eloszlanak a pályákon, mindenhol rontja a pályák minőségét délutánra. Friss hó is könnyebben buckásodik, főleg ha enyhe az idő. Olyat egyébként én is láttam egyszer hogy az éjszakai havazás után nem ratrakolták le a pályát, de többnyire mindig kiváló pályák voltak délelőtt. A Troghöhe meredekebb pályái délután is jók voltak, itt általában kevesebben síeltek.
eDex
29 élménybeszámolót írt
29
17 éve tag
2007.03.13. 16:01
Stani, a globális felmelegedés sajnos tény, de ez elsősorban a szélsőségek gyakoriságának a növekedésében jelenik meg. Az idei tél pl. elég rendkívüli, de 9 éve (97/98) nagyon hasonló tél volt. Ennek ellenére a 98 utáni telek átlaga a 20. század átlagához képest mínuszban van, az utolsó 5 tél pedig (2001 után) az egész Alpokban nagyon jó szezonokat hozott, ennél a 70-es vagy 90-es évek telei rosszabbak voltak. Szerintem a következő 50 évben (rosszabbik esetben) annyiban változhat a helyzet hogy a alsó hóhatár kb. 500 m-el följebb húzódik, az osztrák Alpokban 700 m-ről 1200-ra, a franciáknál 1200-ról 1700-ra, de az Alpoban ebben a régióban is bőven maradnak még területek. A gleccserekkel és a nyári sízéssel már más a helyzet, itt sajnos gyorsabban romlanak a feltételek. De ahogy egyre olcsóbb a légiközlekedés, Chile vagy Új-Zéland szerintem elérhető alternatíva lehet a jövőben. Chile déli része egyébként az egyetlen hely ma a földön, ahol nem rövidülnek hanem hosszabbodnak a gleccserek, a globális felmelegedés miatt ugyanis itt jelentősen megnőtt a csapadékmennyiség.
eDex
29 élménybeszámolót írt
29
17 éve tag
2007.03.05. 15:18
Idei tél valóban rekord meleg lett, de tegyük hozzá hogy az előző 5 tél (2001-2006) jó volt, a 20. sz átlagánál hidegebb és havasabb is, szóval várható volt a pozitív anomália. Ennek ellenére a déli Alpok nem volt rossz, decemberben közepén jó havon síztem a Dolomitokban, február végén pedig Nassfeld, Tarvisio, Sella Nevea kifejezetten jó (és sok) hóval remek volt. Odafelé Alsó-Ausztria teljesen hómentes volt, az első hófoltok Karintia határán tűntek fel.
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.