Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

apa által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (92)Időben csökkenő Időben csökkenő
apa
114 élménybeszámolót írt
114
16 éve tag
2012.11.23. 23:02
Köszi az infót, van közöttük eddig számomra ismeretlen is, eddig is többet figyeltem, mert ahogy te is írod, vannak elég erős mellényúlások is.
Előzmény: (Stani 144180)
apa
114 élménybeszámolót írt
114
16 éve tag
2012.11.23. 09:56
Már korábban is akartam kérdezni, te milyen időjárás/hó előrejelző oldalakat nézel, amit megbízhatónak tartasz ?
Előzmény: (Stani 144122)
apa
114 élménybeszámolót írt
114
16 éve tag
2011.03.10. 10:54
Azért ez nem ilyen egyszerű.
Különben szerintem Paul Samuelsonro gondolsz, de a közgazdaságtan nem onnan datálódik, hanem sokkal régebbről.

A közgazdaságtan nem csak elméleti tudomány. Vannak ráépülő gyakorlati tudományok is. Tényleg látszik, hogy nem foglalkoztál vele.
Ide kapcsolódva:
Ha már kimutatásról, felmérésről írsz, minimum elkészíthetnél egy számítást, hogy a magyar síterepek bérlet/parkoló/szállás/büfé/étterem árai, a látogatók száma és vendéglátóhelyek befogadó és konyhai kapacitása hogy viszonyulnak egymáshoz, és mondjuk néhány közelebbi, pl. szlovák, osztrák, szlovén síterepet is bele kellene venni.
Milyen ezeken a helyeken a vendégek összetétele, belföld/külföld, utazási távolság vonatkozásban. 1 v. több napos síelők, utóbbi esetben a szálláson milyen állátásban részesülnek (EN,FP,TP,AI), mennyit töltenek naponta a pályán, pályaszálláson laknak vagy a közelből autóznak buszoznak, és még sorolhatnám, nagyon összetett még egy viszonylag gyors felmérés készítése is. Ezek a kérdések mind befolyásolják azt, hogy mekkora igény van az ételekre, és milyen áron.
Ennek hiányában az okfejtésed csak egyszerű laikus gondolkodás, a következtetéseid minden alapot nélkülöznek.
Hiába tiltakozol ellene, hiába tartod értelmetlennek, enélkül semmire sem mész.
Előzmény: (Skyman 114528)
apa
114 élménybeszámolót írt
114
16 éve tag
2011.03.10. 00:20
Tudod az a baj, hogy nem válaszoltál érdemben a kérdésemre, és mint sejtettem, feltételezéseken alakul a véleményed.
Ha ugyanazt leírod még 10-szer, attól még nem lesz valósabb, megalapozottabb.
Bármelyik étterem mellé kiállíthatsz ilyen kérdező embereket, a legtöbb helyen hasonló választ fogsz kapni az ott járkálóktól, ez egyrészt demagóg, másrészt minden közgazdasági alapot nélkülöző felmérés lenne.
Tettem egy próbát, hátha máshonnan közelítve ki tudlak léptetni a mederből, de nem jött be.
Előzmény: (Skyman 114479)
apa
114 élménybeszámolót írt
114
16 éve tag
2011.03.10. 00:10
Kifejtenéd ?
Mivel nem értesz egyet, amit írtam ? Mert így, egy két szavas lehúzó véleménnyel nem sokra megyek.
Előzmény: (Robin 114464)
apa
114 élménybeszámolót írt
114
16 éve tag
2011.03.09. 17:27
Kedves Skyman !

Már napok óta olvasom ezt a témát, átfutottam az összes hozzászólást, sokáig gondolkodtam, hogy hozzászóljak-e, most megteszem.
Megjegyezném, hogy megyebeli vagyok, jártam már az eplényi pályánál, a 4 üléses átadása óta 2-szer, de az egyik alkalom nyár volt, a másik alkalommal meg térdsérült voltam, tehát nem síeltem, de érdekel, hogy mit tudtak ott kihozni az adottságokból, tehát mikor arra jártunk, benéztünk a családdal.
Azokkal értek egyet, akik azt írják, hogy érződik, jót akarsz, néhány dologban igazad is van, csak a stílus...
Bocsi, de az sokszor tényleg bicskanyitogató. Igaz, a reakciók között is van ilyen.

Óráról: gondolom, a következő szezonban megoldják

4 üléses beülő probléma: ha valóban veszélyes, akkor ez a legsürgetőbb. Csodálkozom is, hogy az utóbbi napokban 2-szer volt itt valamilyen reakció az üzemeltetők részéről, de erről nem ejtettek szót.

A legvitatottabb a hütte és egyéb büfék árképzése. Itt arról nem olvastam, hogy ezt a sípálya tulajdonosai működtetik-e, vagy esetleg bérli valaki. Csak azért kérdezem, mert nagyon nem mindegy, hogy bérlés esetén milyen bérleti díjat kell kitermelni.
Abban nem akarok állást foglalni, hogy az árak magasak-e, vagy sem, ezt megtették sokan mások.
Viszont egyet magyaráz el nekem, légyszi: többször említetted, hogy az 50 %-os árcsökkenés alapján a forgalom a kétszeresére, sőt, újabban már több, mint 2-szeresére fog nőni.
Erre milyen piacelemzést végeztél ? Mivel ezt nem remélt/várható eredményként írod, hanem evidenciaként, akkor gondolom igen járatos vagy az árcsökkentések forgalomgeneráló hatásának elemzésében. Ha most cinikus akarnék lenni, akkor azt gondolnám, hogy minimum több tanulmányt olvastál a témában, esetleg írtál is.
Ne érts félre, természetesen mindenki örülne az alacsonyabb áraknak, de úgy érzem az eddigi írásaidból, hogy nem vagy annyira jártas a témában, hogy ilyet kijelenthess. Ez jött le a lakókocsis büfés példálózásodból és hasonlókból is. Tehát úgy érzem, jobb, elfogadhatóbb lenne, ha egyszerűen azt írnád, hogy örülnél az alacsonyabb áraknak, és szerinted ez esetleg okozhatna olyan mértékű forgalomnövekedést is, ami kompenzálhatná a kisebb árrést, minthogy légből kapott számokkal dobálózol. Na és persze sokkal kevésbé erőszakos, követelőző stílusban.
További kellemes síelést a szezon hátralevő részére !
Előzmény: (Skyman 114394)
apa
114 élménybeszámolót írt
114
16 éve tag
2011.01.09. 17:53
Kedves admin !

A síterep leírásánál kellene néhány dolgot javítani, mert félrevezető.*

Egyrészt nincs szánkópálya és éjszaki síelés,
másrészt az összes pálya kék vagy piros, ahogy az a térképen is jelölve van, tehát nincs fekete.**

Egyébként nagyon szeretjük ezt a terepet, most is oda megyünk vissza a hónap végén, csak jó lenne egy kis friss hó.


*javítva
** nyári bobpálya van csak
/Admin/
apa
114 élménybeszámolót írt
114
16 éve tag
2009.01.21. 19:21
Rebka !
Stuhleck-en a nagyon hosszú 1-1a pálya abszolút kék, de még az 1b része sem igazi piros, és fenn a 10-es is könnyű, utóbbin van olyan rész, ahol ha a lejtőn nem lendülsz neki eléggé, egy kis emelkedőn még botozni is kell egy keveset.
apa
114 élménybeszámolót írt
114
16 éve tag
2009.01.21. 19:14
Kedves Zsolt, köszi a múltkori segítséget, az oktató, K. Józsi bá, akit magunkkal vittünk, türelmesen és eredményesen foglalkozott a kislányommal a Wenigzell-i pályán.
Persze a kötelesen kezdtek, (van az talán 100 méter is :) ), de délután már többször lement a teljes hosszon, csak a hütte alatti letörésen esett el.
Wenigzell tényleg abszolút optimális gyakorlópálya, nem csak az enyhe lejtésnek, hanem a pálya szélességének is köszönhetően.
apa
114 élménybeszámolót írt
114
16 éve tag
2008.12.28. 20:57
Rendben, köszönöm, akkor majd jelentkezem szerda-csütörtök felé, gondolom akkor már tudsz pontosabbat.
apa
114 élménybeszámolót írt
114
16 éve tag
2008.12.27. 18:21
Kedves Zsolt, egy oktatással kapcsolatos kérdésem lenne.
Úgy tervezzük, hogy jövő szombaton, jan. 3.-án kiugrunk Wenigzellbe, és a 11 éves kislányom számára szeretnék néhány óra oktatást. Januárban egy iskolai tábor keretében Prabichlben volt már léc a lábán, egyenesen lecsúszott a kék pályán, velem együtt a csákányost is használta már, de sajnos közben lebetegedett.
Számára felszerelést is kellene kölcsönöznöm aznapra, akár a helyszínen, ha van ott rá lehetőség, de akár útközben (mivel Veszprém megyéből megyünk) be tudnánk ugrani az üzletedbe Szombathelyen.
Remélem tudsz segíteni, előre is köszönöm. megköszönném.
apa
114 élménybeszámolót írt
114
16 éve tag
Topik: Lofer
2008.02.27. 09:39
Ha valaki tudd friss infókat az itteni hóviszonyokról, szívesen venném.
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.