Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Bingo982 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (38)Időben csökkenő Időben csökkenő
Bingo982
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2008.03.17. 12:25
Sziasztok
Igaz hogy már lassan vége a szezonnak meg már kevesen mennek idén sielni,de azért mégis,hátha érdekel valakit.
Orcieresben voltam a mult héten,az utazást inkább hagyjuk,jó lassu volt,majdnem 24 órára sikerült.
Vasárnap kezdtünk sielni,pályákon kivül sehol nem volt hó,csupasz-kopasz hegyek,meg jeges pályák.Aztán vasárnap du elkezdett esni a hó és kedd du-ig kisebb megszakitásokkal elég szép mennyiség esett,fenti pályák nagyrésze nyitva volt,meg jó állapotban voltak,a lenti pályák délre mind eléggé buckásak lettek(nagyon sokan voltak mult héten ott,telt ház lehetett)de szinte az összes pályát ujjá varázsolták másnap reggelre,és megint jó volt.Szerdán iszonyatos nagy köd volt,kb 2000 M-töl a látotávolság jó ha 20 M-volt.
Csütörtök-Péntek meg nagy-nagy napsütés és meleg hála a déli fekvésü pályáknak(buszon hazafelé szinte az összes magyar vörös fejjel jött,megégve)igy a meleg és a napsütés miatt ami hó esett vasárnaptol keddig az szinte péntekre el is olvadt.Csüt-péntek reggel szinte üresek voltak az alsó pályák,érthetö is,nagyon kásás-buckás volt,mindenki a felsö pályákon sielt,ott meg nagy (kb 5 perces sorbanállás) sorok a felvonoknál.De a felsö pályák is olvadtak buckásak lettek du-ra,azokon sem volt már jó sielni.
Pályákrol,van sok pálya többé-kevésbé változatosak,pályák mennyiségére nem panaszkodom inkább azok állapotára na de ahol ennyi ember megy ott ez érthetö.
Inkább ami bosszantó az a felvonó rendszer,a szélsö Telemixtöl a tulsó oldalon lévö 1 DB kabinos felvonóhoz ugy tudsz eljutni ha A:felmész a csucsra majd onnan lecsuszol egészen a lifthez (ami egy menetben nem lehet-vagy csákányos felvonozol vagy sétálsz)
B:Felcsatolsz-csákányos felvonó-csuszol meg egy kis séta-aztán vagy csákányos felvonózol és csuszol egy 100-150 M-t vagy séta végig.
Felsö részen is van egy helyen ahol a felvonók elég messze vannak egymástol és lehet botozni vagy sétálni,kevés helyen van hütte,kiülös részt a hüttéken kivül nem is láttam,pedig a hegytetöre lehetett volna 1-2 padot kirakni.
A város nagy-sok bolttal,üzlettel,nekünk ingyenes volt a "sportpalota" amiben van játékterem,net,uszoda,korcsolyapálya,Bowling,szauna,igaz ezekböl csak az uszoda meg a korcsolya volt ingyenes,de az is több mint a semmi,este lehetett hova menni.
Mindent összevetve igy hogy volt hóesés nekünk kellemes idönk és jó sielés volt.De Orcieresböl egy alkalom nekem elég volt,van még sok hely Franciaországban.
Bingo982
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2008.03.07. 11:55
Hello Nando
Mi is ma indulunk Orcieresbe,havat mond vasárnap-hétfö-keddre,utána lehetne napsütés,szél meg nem kell :)
Remélem azért lesznek nyitva pályák magasan is
Bingo982
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2008.03.02. 22:09
Sziasztok
Jol tudom hogy a sibérlet mágneskártyás-és nem kell fénykép hozzá?
Bingo982
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2008.02.19. 20:33
Sziasztok
Orcieresben lehet-e WI-FI-t fogni,vagy van-e netezésre lehetöség?
Bingo982
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2008.02.13. 22:41
Sziasztok

Ha van valaki aki a Polaris-Travelex-el volt Orcieresben és a Le Chalet d'Orcieres -ben (4 személyesben) szállt meg,irna egy pár mondatot a szállásrol mire számitsunk?!
Thx
Bingo982
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2008.02.03. 18:34
Silent köszike
De lenne még olyan kérdésem hogy az a Sport palota az "tényleg palota vagy csak valami kis odu"?
Hogy-mire készüljünk?
Illetve a környék mekkora,milyen?Van valami még ott?
Boltok éttermeken kivül?
Bingo982
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2008.02.03. 11:23
Sziasztok.
Ha van valaki aki volt január 25 - február 3-ig Orcieresben az ex-Polaris-Travelex-el megkérném irna beszámolót.Szállás-pályák,illetve a Sportpalotárol amit annyira reklámoznak.
Elöre is köszike
Bingo982
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
Topik: Isola 2000
2008.01.30. 20:45
Sziasztok
Olvasom hogy már mennyire készültök Isolára,még mielött nagyot csalódnátok,a hely inkább mint egy "nyugdijas falu"buli bár van,meg szerveztek nekünk is,de...én egyben sem voltam,de a többiek sem hajnalig mulattak,meg azt mondták hogy eléggé gyenge volt.Én korcsolyapályával nem találkoztam (ami nem jelenti azt hogy nincs) Van egy pár bolt,meg egy-két étterem-sörözö oszt csókolom.
Ugyhogy azért vidd azt a discmant meg hangszórót :)
Bingo982
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
Topik: Isola 2000
2008.01.28. 11:05
Hello

Inkább vigyél gépet ha van.
Netkávézót tavaly nem találtunk,van egy két étterem-kávézó amiben van WI-FI,mi közel voltunk a centrumhoz és a szobában is birtuk fogni a jelet,igy ment onnan is.
Bingo982
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2008.01.28. 07:12
Hy

Én is márciusban megyek majd,és érdekesen figyelem hogy vajon mi lesz itt/ott?
Mintha olvadna meg nagy a meleg arrafelé.Soká lesz még március és ha igy folytatódik akkor....
Bár azt már hallottam hogy márciusban jobbak a pályák mint februárban?!
Bingo982
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
Topik: Isola 2000
2008.01.14. 16:08
Szia Lillyke
Minden apartmanhoz külön tartozik wc-fürdö (nyugi nem kell a folyóson meztelen mászkálni:-) ) a wc egy légtérben van a fürdövel.
Bingo982
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
Topik: Isola 2000
2008.01.13. 21:27
Szia Lillyke
Mi tavaly voltunk Isolán.4fös apartmanban voltunk.Hát ne számits tul nagyra,az ottani apartmanok elég kicsik.A 4 fös igazán 2 fös lenne,a 6 fös-4 fös,igy tovább :)
Fogjuk rá hogy a konyha felszerelt,amit kaját akartunk azt megbirtuk csinálni.
A bejárati folyosón van egy emeletes ágy,onnan nyilik egy szoba (ott még egy kihuzható ágy) ami egy légterü a konyhával étkezövel+erkély.Fürdöszoba,folyosón beépitett szekrény.TV kulcsos,egy kicsike radiátor :)
Nagyjábol ennyi.
De nem vészes,nem kell megijedni.Azért a 4 ember elfér benne.
De a mienk tényleg pályaszállás volt.Max 200 M-t kellett sétálni és már lehet is felcsatolni,csúszni.

Bingo982
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
Topik: Isola 2000
2008.01.13. 00:49
Szia Lillyke
Nem kell útlevél,elég egy személyi(bár az sem nagyon kellene)lehet menni
Bingo982
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2008.01.11. 20:32
Az "iroda" nekünk sem bizalomgerjesztö,de nem az alapján döntöttünk.
Itt a weblapjuk ha érdekel: http://www.travelex.hu/
Tavaly Isolán voltunk,idén Orcieresbe megyünk majd.
Tavaly 5-6 Polaris-Travelex-es szervezö volt velünk,a sí oktatásuk volt csak zürös.
Intézték a síbérletet-szállást,szerveztek bulikat.
Szállásra mondani nem tudok semmi rosszat-pályaszállás volt,a szokásos kicsi Franciaországi.Hogy miért olcsóbbak?Csak arra tudok tippelni hogy kivisznek minden turnusban 4-5 busznyi embert és igy tudnak engedményt szerezni,vagy lehet nincs akkora hasznuk?! :)
Idénre meg bizunk bennük.Találkoztam már másik nem bizalomgerjesztö szervezö irodával is.
Bingo982
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2008.01.11. 16:25
Szia
Travelex az ex-Polaris.Tavaly velük mentünk és semmi baj nem volt velük.Idén is öket választottuk.Én megbizom bennük.
Bingo982
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
Topik: Donovaly
2008.01.06. 21:44
Sziasztok

Donovalin (meg szerintem egész Szlovákiában is)esett a hó egész nap,az én tippem szerint kb olyan 20-25 cm friss hó van ami nem is olvadt (az ottani hömérö -4 fokot mutatott)
Voltak egy jó párán(De sorban állás nem nagyon volt)Mivel a Nova Hola oldalon a Telemix zárva volt igy elég sokan voltak a beülös felvononál.És ezmiatt a pálya dél körülre már elég buckás lett.
Lehet azt mondani hogy többet vártam Donovalitol....
Az egész napos havazástol az út hazafelé igen csak lassú volt( Szinte sehol nem volt takaritva)
De aki mostanában megy majd annak jó csuszást és jó idöt.
Bingo982
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2007.12.05. 17:23
Kössz
Ezek szerint március idén nem volt rossz.Sőőőt...
Bingo982
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2007.12.05. 16:43
Sziasztok
Kérdésem lenne,kinek milyen tapasztalata van Március elejére Franciaországban hóhelyzettel kapcsolatban?
Milyen minöségü akkor a hó és pályák nyitva/zárva aránya mennyi?
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.