Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Gabriel által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (49)Időben csökkenő Időben csökkenő
Gabriel
49 élménybeszámolót írt
49
15 éve tag
Topik: Donovaly
2009.12.17. 10:47
Szia Pattyski!

A Nová Hoľa mikor kezd?Nem tudni még? :-)

Karácsony előtt (vagy után...) tervezünk egy-két napos síelést, de még nem tudjuk pontosan hol :-)

Előre is köszi a válaszért!

Gábor
Gabriel
49 élménybeszámolót írt
49
15 éve tag
Topik: Kraliky
2009.12.14. 14:58
Én sem találtam! Tehát rendben van a látásod :-)
Előzmény: (maci-laci 76179)
Gabriel
49 élménybeszámolót írt
49
15 éve tag
2009.12.01. 14:40
nn, ha meglesed a síközpontoknál a Tignes,Val d Isere-t, van ott egy kis infó:

Val d'Isere nyáron több mint 200 km-rel van közelebb hozzánk, ilyenkor ugyanis a Maurienne-völgy felől az Alpok legmagasabb, autóval is járható hágóján keresztül, a 2770 m-en lévő Col de l'Iseran-on átkelve is meg lehet közelíteni, télen azonban csak az Albertville - Bourg St.Maurice útvonal járható, ami a hétvégi turnusváltások idején meglehetősen tömött.
Előzmény: (nn 74821)
Gabriel
49 élménybeszámolót írt
49
15 éve tag
2009.11.26. 10:28
Nem kizárólag a bubikra értettem, ez csak az egyik esetleges ok :-) A lényeg az, hogy legtöbben elcseszik a sört a csapolással...etc
Előzmény: (pattyski 74516)
Gabriel
49 élménybeszámolót írt
49
15 éve tag
2009.11.26. 10:21
Az "öreg" matricának sem szabad már a szélvédőn feszíteni. Ha nem érvényes, el kell távolítani, az új törvény szerint.
Gabriel
49 élménybeszámolót írt
49
15 éve tag
2009.11.25. 13:34
Hááát az Extra Cold-ot már egyátalán nem számolom,kóstoltam egyszer, elég volt :-)
Tény hogy nem szeretem a meleg sört, de a jéghideget sem...

Persze, ha síelek, jobban kedvelem a forralt borocskát :-)
Sört majd esetleg az étteremben a juhtúrós galuskához ;-)
Előzmény: (Mil 74462)
Gabriel
49 élménybeszámolót írt
49
15 éve tag
2009.11.25. 10:58
Tehát, nem csodálom hogy kevesebb sör fogy el! És nem feltétlenül azért, mert nincs pénz :-)

Én jó magam is "sörös" vagyok, de miután egy vendéglátóban/kocsmában belekóstolok az első megrendelt söröcskébe, és nem passzol (főleg azért mert bubis mint a pezsgő)... nem rendelek többet, az tuti. Pedig ha csúszik, és ízlik akkor leguríttok akár 10 korsóval is :-D

Szerintem az alapvető gond, a kevés illetve kevesebb sörfogyasztás miatt, épp ebben van. Hogy a legtöbb "csapos" nem ért a csapoláshoz, és ez által kevesebbet fogyasztanak a vendégek...
Gabriel
49 élménybeszámolót írt
49
15 éve tag
2009.11.25. 10:51
Kevesebb sört, viszont több pálinkát isznak :-))
Na meg, általában nem értenek a sörcsapoláshoz, nem teljesen tiszták a csövek (tisztelet a kivételnek), túlnyomják a sört (CO2) amitől olyan bubis hogy pföjj....etc
Előzmény: (pattyski 74380)
Gabriel
49 élménybeszámolót írt
49
15 éve tag
2009.10.19. 13:12
Nagyon sok hasznos infót találsz a honlapon :-)

http://www.kubinska.sk/hu/

Mi úgy voltunk ott, hogy az egyik középiskolával mentünk oda. Nem volt elég jelentkező a sítúrára. Így mi töltöttük ki a keretet :-) Kollégiumban laktunk, a városban. Busszal jártunk síelni (a síközpont pár km-re van a várostól).

A terep külömböző, van kék, piros, fekete pálya... erdős pálya... tehát van választék :-)
Egy hétig voltunk ott, nekem tetszik a síközpont. Sajnos nem volt valami jó időnk, túl meleg volt... az alsó pályán inkább iszapbírkózás lehetett volna :-/ :-D Első két nap még le tudtunk ott is csúszni... de aztán már nem. A felső rész szerintem jobb, csak nagyon hiányoltuk az üléses felvonót (csak az alsó részen van). A forralt bor, és a kaja is finom volt :-)
Gabriel
49 élménybeszámolót írt
49
15 éve tag
2009.10.16. 17:09
Nem írnak semmi változásról. A jegyárak az új szezonra 14 napon belül lesznek az oldalon.

Jó lenne ha üléses felvonó lenne a felső részben, azt nagyon hiányoltuk :-/
Gabriel
49 élménybeszámolót írt
49
15 éve tag
2009.10.16. 17:03
Én tavaly előtt voltam ott, azóta nem :-) Ráböngészek a hivatalos honlapra, megnézem nem-e írtak valami érdekeset :-) Ismerősök voltak idén is, de azóta nem taliztam velük :-/
Gabriel
49 élménybeszámolót írt
49
15 éve tag
2009.10.16. 14:36
Pattyski

Úgy mint a szlovákoknál, úgy a cseheknél is közkedvelt kaja a "maďarský guláš" (magyar gulyás). Fogalmam nincs, miért így hívják, mert nem sok köze van a magyar gulyáshoz :-D Kérdeztem már szakácsoktól is, de nem tudták hogy miért van ez így...
A knédli (gőzben főtt kenyérszerűség) a leghíresebb cseh/szlovák köret.
Én jómagam imádom :-)
Gabriel
49 élménybeszámolót írt
49
15 éve tag
2009.10.16. 14:27
snow 17 - akkor nem egyre gondoltunk :-) Zakysanka-t még nem kóstoltam, az acidkot igen, kedvelem én is :-)
Gabriel
49 élménybeszámolót írt
49
15 éve tag
2009.10.15. 15:16
Bocsika, kicsit félreírtam a neved! Bocsi!
Gabriel
49 élménybeszámolót írt
49
15 éve tag
2009.10.15. 15:15
nyulimuli! tessék :-))

Korhelyleves - Kapustnica

1 közepes nagyságú füstölt csülök
50 dkg hordós savanyú káposzta
1 kis fej vöröshagyma
1-2 gerezd fokhagyma
1 evőkanál olaj
1 evőkanál liszt
1 dl tejföl

pirospaprika
szemesbors
babérlevél
Elkészítés
A füstölt csülköt egy éjjelen át hideg vízben áztatom, majd 1 liter friss vízben puhára főzöm, kiveszem, és kis kockákra vágom. Az olajon megfonnyasztom az apróra vágott vöröshagymát, meghintem a liszttel, és kevergetve barnára sütöm. Kevés paprikával megszórom, és a csülök főzővizével, illetve annyi savanyúkáposzta-lével engedem fel, hogy kb. 1,5-2 liter levest kapjak. Beleteszem a csülökhúst és a savanyú káposztát, a fokhagymát és a babérlevelet, borsozom, illetve szükség esetén sózom, majd a káposzta puhulásáig főzöm. Tálaláskor tejföllel lehet ízesíteni. Karikára vágott füstölt kolbász is mehet bele.
Gabriel
49 élménybeszámolót írt
49
15 éve tag
2009.10.15. 15:11
snow 17

A zakysanka alatt nem a "žinčica"-t (zsincsica) gondoltad? :-)
Gabriel
49 élménybeszámolót írt
49
15 éve tag
2009.10.15. 15:08
Pattyski, nem provokációnak szánom, csak szimplán kis javítás! :-)

Az "utopenec" inkább azt jelenti magyarul hogy "vízbefúlt" :-)

És valóban finom! Sörözéshez kiváló :-)
Volt rá alkalom, megkóstolni... Csehországban éltem kb. 1,5 évig :-)
Gabriel
49 élménybeszámolót írt
49
15 éve tag
2009.10.15. 14:59
A kapusztnyicához...

Sok féle-fajta recept létezik :-)
Az egyik kedvencem az olyan kapusztnyica, melyben füstölcsülök, kolbász, aszalt szilva, legalább 2 féle szárított gomba van! Nyami :-)
Gabriel
49 élménybeszámolót írt
49
15 éve tag
2009.10.15. 14:55
Pattyski

Igazad, van a burcsáktól alaposan be lehet csiccsenteni :-D De légyegében, mindegyik alkoholos italból be lehet :-DD

Én többnyire Pezinok-ban szoktam hörpinteni belőle, a hagyományos szüreti fesztiválon (Szlovákia leghíresebb, ill. legnagyobb szüreti fesztiválja). A murci mellé, lehet bortkóstolni is (újbor, óbor). Az italozásho persze, a jó kaja is tartozik! Van választék bőven :-)
Gabriel
49 élménybeszámolót írt
49
15 éve tag
2009.10.15. 14:50
Jó étvágyat huligan :-)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.