Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

marzio által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (65)Időben csökkenő Időben csökkenő
marzio
65 élménybeszámolót írt
65
19 éve tag
2009.12.31. 17:15
No igen, az időjárási körülmények azért sokat nyomnak a latba, konkrétan itt az volt a probléma a 9esnél, hogy dél körül a meredekebb részeken műhó és jég egyvelege volt (tavasz van ugye). Megfelelő hőmérséklet és jól elratrakolt elegendő hó esetén nincs azzal a pályával semmi gond.

Mindenkinek boldog új esztendőt kívánok!
marzio
65 élménybeszámolót írt
65
19 éve tag
2009.12.31. 00:59
Hello Judyt!

Mi hétfőn voltunk, részben osztom a véleményedet pályaszínekkel kapcsolatban. A 4 es pálya (panoramapiste) inkább kék, kivéve az első 30 méterét, ott ugyanis inkább piros, de óvatosan leküzdhető. Viszont a Mariensee-i oldalon a 7 es és a 9 es pályának vannak igencsak sötétpiros, már majdnem feketére hajazó részei,az én 6 évesemet a lábam között kellett levinnem! A többi pálya színezése stimmel, az 5 ös pálya (Talfahrt Mönichkirchen)egy nagyon kellemes lankás pálya, egézen kedőknek is ajánlható.

Nekem öszességében nagyon bejött a hely, megyünk máskor is.
Előzmény: (Judyt 77978)
marzio
65 élménybeszámolót írt
65
19 éve tag
2009.12.25. 15:59
Kellemes Karácsonyt kívánok mindenkinek!

Gatulálok Okoskodó topiktársnak, ez egy nagyon jól összeszedett hozzászólás volt nagyon sok igazságtartammal.
Nekem Donovaly mindíg a szívem csücske volt, de valahogy az elmúlt időszak történései miatt nemigen tudnám jól érezni magam Szlovákiában. Lehet mondani, hogy ez csak politikai szinten van jelen, de ne felejtsük el, hogy a politikusokat a nép választja, és elnézést, de ha a szlovák nemzetnek a Slota félékre van szüksége akkor abból azért lehet következtetéseket levonni.

Botond (Pattyski)!

Lehet a dolgot csűrni csavarni, elismerem sokmindenben igazad van és próbálod védeni a mundér becsületét ami dicséretes dolog.
De egyet nem szabad elfelejteni és ezt elfogultság nélkül mondom: Ezt az egész szarságot ami már idestova 4 éve tart nem a magyarok kezdték! Ugye ebben igazam van?
Őszintén remélem egyszer eljönnek azok az idők a két ország viszonyában ami 2006 előttre volt jellemző, mert van egypár jó pálya Budapesthez közel (Benneteket is beleértve) amiken szívesen el tudnék tölteni 1-1 napot.

Mégegyszer Boldog Krácsonyt!
marzio
65 élménybeszámolót írt
65
19 éve tag
2009.10.02. 18:39
Iudex!

A barátod akitől ezt számonkérték az szlovák, vagy magyar állampolgár?
Mert beb...szna ha tőlem egy szlovák zsaru bevonná a jogsimat, mert nem tudom újraéleszteni a bábut! :)
marzio
65 élménybeszámolót írt
65
19 éve tag
2008.02.15. 19:00
Az északi bérlet érvényes a déli oldalra is, fordítva már nem!
marzio
65 élménybeszámolót írt
65
19 éve tag
2008.02.12. 15:01
Na most mondtad meg a frankót!
Hozzátenném még, hogy amikor én felkeresek egy országot akkor előtte tájékozódni szoktam az ottani dolgokról mindenféle fórumokon, meg azt a bizonyos alapvető 10-12 szót, kifejezést igyekszem elsajátítani az adott ország nyelvén, mert bár én vagyok a vendég, ettől függetlenül jól esik, jó néven veszik az ottani emberek.
marzio
65 élménybeszámolót írt
65
19 éve tag
2008.02.12. 09:40
Üdv:

Lehet, hogy most sokan meg fogtok kövezni, de nem számít! Rögtön leszögezném, hogy nem védeni akarom a szlovákokat, DE: Tudtommal a magyar nyelv se nem világnyelv, se nem a nemetközi kapcsolatteremtés nyelve (mint ahogy a szlovák nyelv sem), ezért nem értem, hogy egyesek miért várják el egy Donovalyban dolgozó alkalmazottól, hogy tudjon magyarul? Nálunk sem fog egy szlováknak senki szlovákul beszélni amikor hozzánk jön!
Véleményem szerint, ha már valaki külfödre megy akkor célszerű valamelyik nemzetközi nyelven (angol, német) alapvető dolgokat elsajátítani. Donovalyban az angollal szerintem el lehet boldogulni, na persze nem a Donly Bistro kiszolgáló személyzeteivel, mert ők még a saját nyelvükön sem igen hajlandóak kommunikálni, és úgy néznek néha az emberre, hogy én vendégként éreztem néha magam kellemetlenül! Hogy miért van ez nem tudom!
Egyébként múlt szombaton ismét megvolt Donovaly és nagyon jól éreztük magunkat!


marzio
65 élménybeszámolót írt
65
19 éve tag
2008.01.27. 21:58
Szánkózni Donovalyn este lehet a pályán, felvonóval együtt.
Egyébként pályán kívül lehet mindenhol ahol van hó és nincs tiltva.
A biztosítás Donovalyn benne van asszem a síbérletbe, de ezt meg kell kérdezni.

marzio
65 élménybeszámolót írt
65
19 éve tag
2008.01.27. 21:17
Ez attól függ, hogy mit szeretnél! A letöbb pályával rendelkező, az utóbbi időben minden téren leginkább modernizált síövezet Donovaly! Itt vannak kezdőknek való pályák is, távolság Bp-ről 190-200 km.
Besztercebánya környékén van több kisebb síterep is,ezek közül kiemelkedik Sachticky a maga közel 10 km-es pályarendszerével, itt szinte csak piros pályák találhatóak, a kék is inkább pirosra hajaz, csak húzóliftek vannak, melyek elég meredekenis visznek, úgyhogy full kezdőknek nem ajánlott, viszont olcsóbb és nincsenek annyian. Távolság Bp-ről 180 km.

Szerintem kezdjetek Donovalyval, ha nem akarsz vezetni akkor minden szombaton van busz a Batthyány térről, nyitásra érkeznek, és 17 órakor indulnak vissza.

Jó síelést!

marzio
65 élménybeszámolót írt
65
19 éve tag
2008.01.19. 22:12
Hali Mil!

Szerintem is kafa lesz Sachticky, a kamerakép alapján is, meg ma is végig 1-2 fokok voltak csak!

Jó csúszást holnapra, kár, hogy holnap nem tudok menni!
marzio
65 élménybeszámolót írt
65
19 éve tag
2008.01.18. 19:23
Szia Mil!

Igen, láttam én is az időjárás előrejelzést, állítólag hétfőtől lesz lehülés és havazás! Lehet, hogy jobban járnánk a jövő hétvégével! Most 20-a nekem amúgy sem lenne jó!
marzio
65 élménybeszámolót írt
65
19 éve tag
2008.01.17. 17:26
Tehát akkor mégegyszer!

Jön valaki Sachticky-be 19-én?
marzio
65 élménybeszámolót írt
65
19 éve tag
2008.01.17. 17:25
Az adogatós Tatrapoma szerintem az egyik legjobb felvonó! Megy mint állat! :))
marzio
65 élménybeszámolót írt
65
19 éve tag
2008.01.15. 19:49
Egyébként nézegettem ezt a Sachticky-t is! Hétvégente Dono-ban tömeg van ez tény, de itt meg szépen el lehet férni, a pályák is jó hosszúnak tünnek!
marzio
65 élménybeszámolót írt
65
19 éve tag
2008.01.15. 19:46
Azért a Yeti Bár nem rossz! Láttátok volna, mi volt itt még 90-es években! Nekem a Koliba Goral is belopta magát a szívembe. Nagyon hangulatos és megnézném, hogy Semmeringen kihozol-e annyiból egy bőséges ebédet mint itt!

A többiben egyébként egyetértek Mil-lel!
marzio
65 élménybeszámolót írt
65
19 éve tag
2008.01.15. 18:23
Én dec 29-én voltam kint, jók voltak a pályák, déltől már kicsit sokan voltak az tény, de ahogy hallom a határközeli ismertebb osztrák terepeken se jobb a helyzet!
marzio
65 élménybeszámolót írt
65
19 éve tag
2008.01.14. 21:44
Sziasztok!

Jön valaki 19-én Sachtickyre, vagy Donovalyba egy napra?
Per pillanat egyedül vagyok, van nálam 2 hely!
Budapesti indulással!

Üdv.
marzio
65 élménybeszámolót írt
65
19 éve tag
2008.01.12. 23:06
Hát nem tudom Gyerekek, de én két hete voltam Donovalyban, és semmi rossz tapasztalatom nincs, pedig voltam már párszor még a 90-es években is, úgyhogy van viszonyítási alap. A felvonókezelőkkel nincs semmi gond, segítenek akinek kell, a hüttékben beszélnek magyarul, udvarias a kiszolgálás (Yeti Bár és Koliba Goral).
Egyébként én több mint 15 éve járok Szlovákiába síelni, mondhatni ott tanultam meg síelni, és még soha semmi rosszat nem tapasztaltam. Nem kell arcoskodni, meg előadni az "ezamiországunkvoltésénitthonvagyok" stílust ennyi az egész. Hülyék meg mindenhol vannak.
marzio
65 élménybeszámolót írt
65
19 éve tag
2007.12.29. 23:43
A Pozsony környéki szlovákoknak a Semmering régió sokkal közelebb van mint Szlovákia bármely síterepe, ezért vannak ott annyian. Egyébként igen, van ott is egy olyan réteg akik megengedhetik maguknak a Stuhleck-i síbérletet is, ugyanúgy ahogy a magyarok is! Mit gondoltál, hogy Szlovákiában leragadtak a 20 évvel ezelőtti állapotoknál???

Egyébként ma jöttem haza Donovalyból, jó sokan voltak, de nagyon jót tudtam síelni
marzio
65 élménybeszámolót írt
65
19 éve tag
2007.11.22. 21:42
A síbuszok Királyrétről az Aranykapu étterem elől fognak indulni, a parkolás is ott lesz, úgyhogy nem kell 1000 forintot fizetni a parkolásért!


elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.