Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

YETI53 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (119)Időben csökkenő Időben csökkenő
YETI53
119 élménybeszámolót írt
119
18 éve tag
2006.11.19. 21:18
A 43-46 tökjó, ha megrmeg a lábad a csúcselőtt megállsz és véged, de ugyanez az Espace free style ban. Sőt nagy sebességgel a freestyle végéből fel tudsz ugratni az ülöszékes felvonóhoz. A 25ös 23as on van az a félcsőszerű
természetes katlan. Bordosok feltétlenül hagyják ki a 30 as 32es 12es pályákat.
Tobi, azért ebben a magasságban kevés az erdei pálya.
YETI
YETI53
119 élménybeszámolót írt
119
18 éve tag
2006.11.16. 19:41
Heló Tomek

Gyakorlatilag mindegyikpálya bordozható, csak azért néhány felvonó küzdelmesebb az átlagnál
pl meredekség hossz és van egy kimondottan kanyargós /u alakban visszaforduló/ tányéros.
A pályák nagyrésze kimondottan széles.
A merdekebb pályáknál néhány szűk szakasz.
Az egyik kék pálya eléghosszú szakasza egy kanyargós félcső. Rengeteget mehetsz páyák közötti átvágásokban az erdőben szüzhavon vagy az előtted járók nyomán.
A snow park mindenjóval és dilivel vár, ugratók
és egyébb nyalánkságok zenét meg nyomatják alá.
A snowparkban is kék piros fekete pályákat jelöltek ki , olyan mintha egy bob pályán mennél végig. Síléccel is király.
Akár kezdő vagy akár profi találsz magadnak bordos elfoglaltságot
YETI
YETI53
119 élménybeszámolót írt
119
18 éve tag
2006.11.12. 21:15
Én másodikán indulok Orcieresba, harmadikán valahol Milánó és Torinó között megyünk majd
egymással szemben a sztrádán

YETI
YETI53
119 élménybeszámolót írt
119
18 éve tag
2006.11.11. 20:12
A több kép felrakása nem sikerült majd ide is rakok aztán csak rájövök hogyan lehet több képet is felrakni.
Devoluy elött lesz egy szűk kanyar és egy kőhíd.
Itt jobbra és balra lenézve a szurdokba láthattok majd egy drótkötelet ez egy viaferrata
nevezetesen a Vertigo azaz a Tériszony útja.

Devoluyban próbáltam meg először bordozni egyszer leküzdöttem magam egy zöld pályán azután úgy döntöttem merev vagyok már hozzá
Viszont síléccen bemenni a snowpakba ok.
Mikor mentek ?
YETI
SuperD-012.jpg
YETI53
119 élménybeszámolót írt
119
18 éve tag
2006.11.11. 19:28
Heló Tobi

Devoluy árban , főleg a hegyi vendéglőkben olcsóbb mint Valfrejus, Loup felé lemenet a Loup Traken jó kajálni napközben 2.80 egy dugigrakott bagett hússal, salátával.
A hosszú házak aljában nem annyira olcsó de az élelmiszerbolt mellett van egy büfé szerű képződmény.
A képeim elég nagyméretűek és ide 100kbt lehet feltenni
Küldök néhány képet
YETI
SuperD-052.jpg
SuperD-007.jpg
YETI53
119 élménybeszámolót írt
119
18 éve tag
Topik: Valfrejus
2006.11.06. 19:11
Ja:) a Pizolitosokat én viszem Valfba és a DSE-t is évek óta , Idén is megy egy csoport majd januárban, de a Pizolitot Orcieresbe viszem.
azon a honlapon arról is találsz infót

YETI
YETI53
119 élménybeszámolót írt
119
18 éve tag
2006.10.29. 20:45
Sziasztok
Szerintem a bakancs sokkal egyéníbb mint a léc
nincs biztos tipp mit vegyél fel és hol ragaszd le a lábad..
Én hosszú kisérletezés után évek óta Nordica AXF
(női) síbakancsot használok nagy megelégedésemre sehol nem tör pontosan tart nyolc kilenc órát hordom . Persze furcsa a lábam amikor leveszem , meglehetősen vékony a többi részhez képest azaz biztosan szorít de nem szorít el kényelmes fel és levenni szóval ez nekem bejött de igazából mindenkinek azt ajánlom egy szaküzletben szánjon rá legalább egy másfél órát a bakancsvásárlásra próbáljon meg minden pozíciót és délután vastag zokniban lehetőleg a megszokott sízokniban próbáljatok bakit !!!!
YETI53
YETI53
119 élménybeszámolót írt
119
18 éve tag
Topik: Valfrejus
2006.10.29. 20:28
Szia Tobi

Mivel Devoluy erősen átment Valfrejus taglalásába itt válaszolok inkább a kérdéseidre. A második világháború kitörése elött Valfrejus környékén Spanyol emigránsok építették az erődrendszert és a Maginot vonal ezen részét.
A sípályákon a csúcsról lefelé a felvonóból balra indulsz egy keskeny nyergen kicsúszva jobbra térsz (balra a PUNTA BAGNA fekete lejtői csábítanak) némi evezés a vizszintes szakaszon és ismét választás itt tovább balra azaz a legkülső pályán tovább a pály aljában balkézre kb 50 méterre találod az első látható és bejárható erődmaradványokat egy kaszárnya
romjait innen visszatérhetsz a pályára majd a két ülöszékes felvonó után kezdődik a JEUX. Ez egy vizszintes unalmas szakasszal kezdődik ahogy kibujsz a két csúcs közül és éppen eleged van az evezésből nézz vissza jobbkéz felé és kb 50 80 méter magasságban a függőleges sziklafalon meglátod az egyik sziklaerőd ablakát és kiugró építményét. Csússzál tovább a Lavoir ig és élvezd a tájat . A Lavoir alatt kb 150 250 méterrel jobbra és balra meglátod az erőd maradványokat lőréseket valamint egy táblát ami a II.VH-s emlékútvonalat is leírja nem mély hóviszonyok között az út járható. Én ötször voltam ott a legalacsonyabb hónál a Lavoirnál lévő telefonfülke éppen csak kilátszott a síút mellett (240 cm volt Punta Bagnán).Szóval csússz tovább balkezadnél mélyben csobog a patak. egy két kanyar kb ötszáz méter jobboldalon kb egy méterrel az út vonala felett nyílik az első alagút. Lámpa kell !!!!. A felülről beszivárgó nedvesség csodálatos jégoszlopokat alkot a lámpák fényét százszorozva veri vissza. Kb 100 méterrel lejjebb ugyanilyen alagutat találsz.
Valfrejusban a szállásoktól lefelé 5-10 perc járásra találod a NOTRE DAME du CHARMAIX kápolnát
érdemes megnézni, csak felülről közelíthető az aló útja 2002 ben egy hegycsuszamlás folytán leszakadt. Modane is bövelkedik VH-s emlékekben.
Pl ott van egy 1938 ban épített beton bunker amit a Németek fel akartak robbantani de csak annyit értek el hogy az építmény 63 éve sértetlenül de természetellenesen megbillenve áll. Már Aussois felé haladva találod a Viktor Emanuel erődőt .
Valfrejusról az azőta már átalakult MOUNT EVEREST magazinban is írtam egy fotókkal illusztrált cikket.
VALFREJUS egy családi örömsízés, igaz voltam ott mínusz 27 ben is amikor a középső ülőszékes tetején a hóra hasaltunk, hogy a szél el ne sodorjon és a Hüttében bent mínusz 8 volt mégis egy családi pálya kicsiktől a nagypapákig 60 km
Ha küldsz Mail cimet átküldök képeket
YETI53
1.jpg
YETI53
119 élménybeszámolót írt
119
18 éve tag
2006.10.25. 19:02
Szia

Valf-ban nagyon szeretem a túrázást. A hátsó JEUX
pályán éjszaka felmenni a Lavoir-hoz közben bemenni lámpával a Maginot vonal katonai alagutjaiba amik ilyenkor csodálatos jégbarlangok
Vagy Aussois felé a Viktor Emanuel erődben is
lehet túrázni. Síelni viszont Devoluyba mennék
inkább
Azért majd írd meg a tapasztalataidat YETI
YETI53
119 élménybeszámolót írt
119
18 éve tag
2006.10.20. 20:57
Én jártam Valfrejusban januárban és márciusban is több évben. Teljessen jó volt 2003-ban és 2004-ben óriási hó csodálatos idő.
Devoluy más kategória síelésbőől sokkal jobb
több pálya és nagyon változatos. Ha végig ki tudod próbálni a 100 km.t akkor is egész más ugyanazon a pályán reggel elsőként lemenni és este a legutolsó felvonó bezárása után a liftkezelőkkel együtt lecsúszni a szállásig
Márciusban voltam két évben is Devoluyban az idő
nagyon jó volt azaz feketére égtünk míg a pályák még nem rogytak meg. Januárban lehet hogy necces az időjárás, számíts arra hogy gyakorlatilag csak ülőszékes vagy tányéros felvonóval kell közlekedni, tehát a hideg csontig hatol.
A fenti éttermek olcsóbbak mint Valf-ban !
Szállás a szűkebb kategória !
Sokan panaszkodnak a Francia modorra de tudni kell . hogy a takaritók a vendéglősök sőt a recepciósok nagy része főleg akikkel mi találkozunk mind vendégmunkás és saját kisebbségi érzését hárítja tovább.
Olcsó Devoluy mert egyszerű mint a faék.
Ha ezerrel síelni akarsz válaszd !
Egyébként mi februárban Orcieres-be megyünk
és tok vonó utazás szállás síbérlet kaja 80000
Imádom az Olaszokat de oda nem tudok elmenni ennyiből egy 20 km-es terepre sem
YETI53
YETI53
119 élménybeszámolót írt
119
18 éve tag
2006.04.16. 19:28
Storm-mos örülök hogy engem fikázol, és nem a Franciákat vagy neked tök mindegy kit? Mert ezzel akadályozlak a lendületes síelésben? Szerintem továbbra is az a bunkó aki le ocsmányfranciázza azt a nemzetet ahová éppen elutazik. És ennek semmi köze ahhoz ki hogy síel, csak a rasszista indulatokhoz !!!!
Annak örülök, hogy a pályák és a hó sokaknak bejött, Talán olvashattátok Vid egy jópárszor gyengébb szezont fogott ki Fr-o ban nekem meg eddig még mindíg jó szezonom volt, de sajna Ausztriában és Olaszországban is kifogtam már földes pályát, pech ....
A fő téma viszont itt a POLARIS, azért ha jól vettem ki itt egy hétre 200 embert szerveztek le.
Hát tudjátok ez minimálisan egy guriga nyereség tisztán.Ezért pedig elég nagy szemétség olyan hozzáállással kezelni az utasokat mint amilyent leírtatok. Nem akarok reklámozni de nézzetek jól körül a piacon ha Fr-o ba mentek és keressétek meg net-en a hely honlapját, elég sokat megtudtok a szállásról pályákról és a szórakozási lehetőségekről elöre.
Jó síelést Fr-o ban is mindenkinek, akár a gleccseren akár a következő szezonban
YETI53
119 élménybeszámolót írt
119
18 éve tag
2006.04.16. 18:04
általában IGEN és néha NEM
helytől és emberektől is függ. Továbbra is határozottan fenttartom at az állításomat, hogy bunkó aki per "ocsmányfranciáról" beszél !
Tapasztalatom: Valfrejus: készséges kiszolgálás évek óta mindenhol kivéve a hegyi vendéglőt ha nem fogyasztok és csak a helyet foglalom.
Aussois: szintén ugyanaz, de a hegyihütték árai
jóval mérsékeltebbek mint Valfrejusban.
Superdevoluy:itt a fogadás kicsit merevebb de készséges, vendéglátás lent elég szegényes,de a Loup felé vezető pálya közepén lévő Éhes Farkas nevű hütte kifejezetten olcsó (Francia és Uniós mértékkel) kiszolgálás gyors és udvarias.
Gap: teljesen normális kiszolgálás. Párizs: semmi gond , minden normális , vendéglőben
piacon, múzeumban egyaránt.
Nekem nem volt gondom se a Franciákkal se az Osztrákokkal sem az Olaszokkal sem a Szlovákokkal
igaz igyekeztem mindenhol a köszönést a kérem és köszönöm kifejezéseket használni, számokat ismerni egytől tízig, azután a többit elmutogatni
30 éve elboldogulok így külföldön és nincsenek gondjaim, egyetlen nemzettel sem.
Persze próbálkozzunk néhány nyelvel itthon a köruton ne szólaljunk meg Magyarul és csak hallgassuk mit kapunk ! A Magyar is használja a
"cretain etranger" "hülye idegen kifejezést" !
szerencsére az Akadémia kiadó Francia utiszótárában ez már nem kapott helyet!
Én szeretem a Francia síterepeket és hajlandó vagyok egy napot oda egy napot vissza utazni érte akár többször is egy évben, általában bejön a hó a lejtő az időjárás is.
YETI53
119 élménybeszámolót írt
119
18 éve tag
2006.03.28. 21:37
Tudod Rew22 a következő télig verjél szögeket a fejeddel mert bunkóbb vagy mint a szervező.
És ocsmányabb vagy mint amilyennek a Franciákat
mondod. Veled és hasonló stilusú fazonokkal
semmilyen sportpályán nem érdemes találkozni.
YETI53
YETI53
119 élménybeszámolót írt
119
18 éve tag
2006.03.26. 07:00
Hát ez érdekes! "Nem tetszik mert messze van...."
Szerintem logikusabb " Nem megyek mert messze van..." Egyébként a március 15-íhéten voltam kint és nekem tetszett meg még 50 barátomnak akikkel együtt mentem már másodszor Devoluyba.
Érveim: kezdőtől a versenyszintig megfelelő pályák,hosszúak az időjárás függvényében jól karbantartottak , jók a FUN Parkok és kemények a feketék is( bár van síterület természetesen ahol hosszabbak is vannak )A lezárt pályákat csak versenyre és edzésre használják,és Devoluy-nem lavinás terület, a szüzhavazás nem megdolgozott pályán nem tilos mint a pálya melletti sízés sem.

Nem költségigényes, ámbár ha valaki komolyan síel akkor a személyes felszerelésének ruhának aláöltözetnek és lécének évi költsége nagyobb tétel mint maga a síút !
De maradjunk Devoluy-nál Kényelmesebb lenne gyors
ülőszékesekkel és kabinos felvonókkal elérni a legfelső régiót, lehetnének tágasabbak a lakások, lehetne a dupla ágyakon két takaró.
Januárban nagy hidegben biztosan kifagy az ember amíg felér.
Szerintem arra való a fórum, hogy ezeket a tapasztalatokat kicseréljük és mindenki felkészültebben induljon útnak bármelyik síterepre
Jó sízést mindenkinek a fennmaradó néhány hétre és a gleccser sízőknek a nyárra !
YETI 53
YETI53
119 élménybeszámolót írt
119
18 éve tag
2006.02.02. 17:39
Ja és príma bordozni az egész, csak kicsit gyorsak a pályarendőrök és hamar utolérnek ha extrázol. Ellentétben Franciaországgal ahol egyáltalán nem láttam még üzemelő pályarendőrséget.
YET
YETI53
119 élménybeszámolót írt
119
18 éve tag
2006.02.02. 17:36
Próbáljátok ki a PIAN DOSON-t 1480-on
főleg a friss grilleket amit a faház mellett
sütnek amikor már bent nem férnek. Talán úgy
a pálya közepe felé lehet a fenyők között
Térképen rajta van
YET
YETI53
119 élménybeszámolót írt
119
18 éve tag
2006.02.02. 14:22
Atól is függ a léc mire használod, egy kemény léc egy könnyebb hölgy alatt kevésbé hajlik.
A kifejezetten ergonómiailag nőknek tervezett lécek puhák és igen divatosak , két év múlva
meg már lejárt lemez "dizájnjuk" van.
Ha meg veszel egy lécet a magasságához és
testsúlyát figyelembe veszed a keménységnél
évekig élvezettel síelhettek vele.
Cipőt meg érdemes jól kipróbáni az üzletben.
Például én kifejezetten magas rüszttel is egy
43 -as Női Nordicat hordok évek óta megelégedéssel.
YET
YETI53
119 élménybeszámolót írt
119
18 éve tag
2006.02.01. 17:48
Szerintem a Kékes jó buli, az esti fény legalább segít nehezzíteni az amúgy könnyű pályát és a Veronika rétig 1800 méter siklás kb 2 perc alatt utána egy gyors busz föl és jöhetsz újra.
Szóval pont jó egy esti bulira
YET
YETI53
119 élménybeszámolót írt
119
18 éve tag
2006.02.01. 17:30
Fog az menni csak keményen terhelj rá az ellenkező lábra és dőlj meg meglátod sikerül
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.