Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Taormina által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (78)Időben csökkenő Időben csökkenő
Taormina
78 élménybeszámolót írt
78
18 éve tag
2011.02.14. 21:26
Hát ezt jól mexívtátok; én azzal jöttem el feb. 5.-én kb 10 fokos melegben, hogy szerencse, hogy ma már nem kell síelni, mert nemigen lenne hol. Már az elöttelevö péntek is erösen határeset volt.
Előzmény: (vale46 110111)
Taormina
78 élménybeszámolót írt
78
18 éve tag
2011.02.13. 15:15
Szia Mitro,

igen, visszaértünk, nagyon szép volt, és gyönyörü idö is volt. Képeket én sajnos nem készítettem, de majd meginterjuvolom a fiamat.
Szerintem Jahorina minden szempontból nagyon jó terep, és ha az összes pálya müködik, egy hétre böven elég változatosságot is kínál. Sorbaállás szinte alig van.
Egy hátránya viszont minden kétséget kizáróan van: sok hó kell rá. Én erre a terepre 80 cm alatt nem indulnék el (mégegyszer). Köves, és valamiért nem használják az ágyúkat o C° alatt sem, ezért hamar elfogy a hó a gondos napi kezelés ellenére is. Ha viszont elegendö hó van, minden igényt kielégít.
Előzmény: (mitro 109805)
Taormina
78 élménybeszámolót írt
78
18 éve tag
2011.01.28. 18:51
Hú, akkor nem tom, melyik az; amire én gondolok, az a többitöl különállóan az út másik oldalán megy, keresztül az erdön, és annak se az elején se a végénél nincs a közelben semmi vendéglátóipari alegység.
Ez minden másnál mélyebbre megy le.
Előzmény: (pasity 106484)
Taormina
78 élménybeszámolót írt
78
18 éve tag
2011.01.26. 13:01
Szia, a hójelentésben azt írják, hogy az Ogorjelica 2, meg a Skocine nem megy. nem tudod miért?
A Skocine az a nyagyon hosszú, ami az út másik oldalán megy nagyon mélyre le a völgybe?

Mire kell vigyázni az Euro váltásnál? És miért kell egyáltalán váltani? nem lehet mindjárt azzal fizetni?
Előzmény: (fabi74 105834)
Taormina
78 élménybeszámolót írt
78
18 éve tag
2011.01.23. 18:41
Persze, nagyon szívesen!
Az ajánlatomat pedig fönntartom, söt Jahorinára is szívesen magammal viszlek, bár még mindig nagyon rezeg a léc.

Azt a hozzászólást nem személyeskedésnek szántam, (nem is gondolom, hogy bárki is annak értelmezné, hiszen a te személyedröl tulajdonképpen nem is esik szó benne)hanem azért írtam, mert úgy gondolom, hogy egy általam nyitott topic "microklímájáért" valamennyire nekem is felelösséget kell vállalnom, és szeretnék az ott leírt "játékszabályoknak" érvényt szerezni.

addig is elmondhatnád, hogy hogy van ez a dolog a mobil internettel.
Előzmény: (mitro 105312)
Taormina
78 élménybeszámolót írt
78
18 éve tag
2011.01.23. 13:19
Csak én nem bírom öket nagyítani, vagy nem is lehet?
Előzmény: (PEDRO 105272)
Taormina
78 élménybeszámolót írt
78
18 éve tag
2011.01.23. 12:12
Nem az volt a probléma, hogy a laptop régi volt, hanem az, hogy a tengeren nem volt hova csatlakozni a WIFIvel, de ezzel az eszközzel valahogy mégis lehetett.
Nem müholddal müködött viszont, hanem valamiképp a térerötöl függött, és országfüggö is volt.

Tehát az a kérdésem, hogy egy Isten háta mögötti síkunyhóban, ahol nincsen internet-elöfizetés, van-e olyan megoldás, amivel mégis csatlakozni lehet a netre, ha mondjuk szerez az ember egy laptopot, vagy ipodot, vagy itunesnak hívják az ilyet?
Előzmény: (minerel 105268)
Taormina
78 élménybeszámolót írt
78
18 éve tag
2011.01.23. 10:56
"Ez az ember (férfi vagy nő? idős vagy fiatal? kezdő, haladó vagy profi? mit tudunk róla?) "

No, ez az, igen, igazad van: semmit. Illetve pontosan annyit, ami ennek a topicnak a szempontjából releváns:

"január 29-február 05-ig immáron negyedszer megy Jahorinara (Szerbia) síelni és aggódik, hogy nem lesz elég hó. Ezért feltett egy nagyon általános, "hülye" kérdést."

Ennyi, nem kávézni, vagy randizni hívtalak, hanem megkértelek, hogy ha úgy gondolod van hasznos tapasztalatod e téren, amivel szívesen segítenél nekem, azt tedd meg, ha úgy gondolod, a téma hülyeség, akkor kerüld ki, ha meg úgy gondolod, valamilyen szempontból sérti a forum írott vagy íratlan szabályait, szólj a moderátornak.

"1.) Ha konkrétabban megfogalmazta volna, mit is akar megtudni, annyira nem lett volna hülye a kérdése."

A topic története során mindent elkövettem, hogy a tölem telhetö legnagyobb pontossággal árnyaljam a kérdés minden aspektusát.


"2.) Ha néhány információt közöl magáról a profiljában, (mert szerintem sok válaszadó azzal kezdi, hogy megnézi, ki is van a kis kíváncsi mögött) nem egy fiktív személlyel beszélgetnénk."

Látosd ez a nagy baj! Bizony bizony sajnos hozzá kell szoknod, hogy egy nyilvános topic keretein belül bizony fiktiv személyekkel beszélgetsz. (Vagy nagyon hamar megöregít ez a gyötrö kíváncsiság). Ha csak a bevizsgált barátaiddal szeretnél, akkor más médiumot kell használnod.

"3.) A válaszadók - egyéb információ hiányában - sokszor átolvassák az illető előző hozzászólásait. Hááát, kedves Taormina... "
De mégis mire vagy ENNYIRE kíváncsi? És ha tényleg ennyire szeretnél megismerni, mi tart vissza hogy a címemen érdeklödj? bármire szívesen válaszolok!

Ami pedig az elözö hozzászólásaimat illeti, úgy véled talán, van bennük valami szégyellnivaló?
Előzmény: (mitro 105196)
Taormina
78 élménybeszámolót írt
78
18 éve tag
2011.01.23. 10:38
Kösz a választ, de azt hiszem nem ilyesmire gondolok.
Nyáron voltam egy hajón, ahol a tulajdonos a laptopjába dugott egy ilyen kis USB-s eszközt, aminek a segítségével egészen elfogadható Internetelérést sikerült csiholnia. valami ilyesmire gondoltam, de persze más megoldás is érdekel.
Előzmény: (mitro 105235)
Taormina
78 élménybeszámolót írt
78
18 éve tag
2011.01.23. 10:27
Szerintem...ez elég kevés. De igazából inkább ennek a relevanciáját nem igen értem a topicunk témája szempontjából.

Azért a blöffért meg kár volt; az én útitársaimmal itt nemigen találkozhattál, mert innen senkit sem ismerek személyesen: valamennyiötöktöl legalább 1000 km-re lakom.

Értem én, hogy valamiért fontos neked a hitelemet rontani a topictársak elött, de mégis melyik vehemensen hangoztatott "véleményem"-re gondolsz, ami nem releváns?
Taormina
78 élménybeszámolót írt
78
18 éve tag
2011.01.23. 10:21
Teljesen hihehtetlen, hogy ez a kép pontosan olyan, mint Csontváry "eredetije", ami itt lóg nálam a falon, és amiröl bátorkodtam elnevezni magam.
De a legmegdöbbentöbb, hogy az életben is tényleg pont ilyen.
Igaz ottjártamkor nem épp a síelésre asszociáltam.

Hát...az utazással meg még mindig bizonytalankodom.
40 cm-nél megállt a hójelentés, a legtöbb lift már megy, de a leghosszabb továbbra is áll. Gondolom, ez is laza porhó, amiböl egy hét múlva nem sok marad. A következö napokra ugyan hideg idöt, de már csak szórványos hóesést jósolnak, de a hideg úgy tünik azután is marad. a webkamerán továbbra se látszik semmi, én nem tudom, hogy müködik-e valóban.
Előzmény: (vasssy 105227)
Taormina
78 élménybeszámolót írt
78
18 éve tag
2011.01.22. 19:16
mgy profillapja:

Férfi:Kezdő síelő

Életkor: 20 éves
Sítudás: Kezdő
Snowboardtudás: Nem tudok snowboardozni
Bemutatkozás
-2008: összesen kb. 20 nap, piros műanyagléces bohóckodás is beleértve.

Na kösz! erröl ennyit.
szerintem jó lesz, ha visszafogod magad.
Taormina
78 élménybeszámolót írt
78
18 éve tag
2011.01.22. 19:13
Te jó ég! Kik azok a mazochisták, akik elvittek?
Es hogy bírják? vagy már rég önként a hóágyú elé kötötték magukat?
Mondd ki hívott és minek rontod itt a levegöt?
Taormina
78 élménybeszámolót írt
78
18 éve tag
2011.01.22. 14:20
"ma wifi hozzáférést veszek"
bocs, ezt kifejtenéd bövebben? Úgy értem technikailag.
Vagyis pontosan hogyan lehet elérni, hogy egy olyan helyen, ahol egyébként nincs net hozzáférés, mégis legyen?
Mit kell ehhez venni?
Előzmény: (Bélapó 104771)
Taormina
78 élménybeszámolót írt
78
18 éve tag
2011.01.22. 13:23
Ezt a józan, mértéktartó és informativ hozzászólást meg külön köszönöm!
Előzmény: (vasssy 105110)
Taormina
78 élménybeszámolót írt
78
18 éve tag
2011.01.22. 13:23
http://www.jahorina.org/files/web-cam.php
Hát ez a webkamera dolog jó ötletnek tünt; nagy üggyel bajjal meg is találtam.
szerintetek mi látható ezen? És mikor?
Taormina
78 élménybeszámolót írt
78
18 éve tag
2011.01.22. 07:47
Te is figyelj! NEM állítottam, hogy a méreten múlik, hanem KÉRDEZTEM, hogy szerintetek MI mindenen múlik.
Értem, világos, komplex téma, de mi ezen ennire bosszantó és fölháborító?
Taormina
78 élménybeszámolót írt
78
18 éve tag
2011.01.21. 20:55
Kár. nem értem mivel sikerült így megsértenelek. Szépen megköszöntem minden hasznavehetö választ, és megválaszoltam minden értelmes kérdést.
Előzmény: (maci-laci 105074)
Taormina
78 élménybeszámolót írt
78
18 éve tag
2011.01.21. 20:53
Köszönöm, ilyenfajta válaszokat várok! Azért annyira nem lehetett hülyén fogalmazva; már többen is világosan megértették.
A többi matekos véleménye is érdekelne!
Előzmény: (Agent 105073)
Taormina
78 élménybeszámolót írt
78
18 éve tag
2011.01.21. 20:32
Megnéztem: 13 perccel és 4 hozzászólással a találóskérdéses beírásod elött ITT adtam meg az úticélt.
Előzmény: (maci-laci 105067)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.