Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Fuxos által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (65)Időben csökkenő Időben csökkenő
Fuxos
65 élménybeszámolót írt
65
8 éve tag
2018.12.17. 22:19
Head i. speed SS 2018/2019-es modell.

3 nap tapasztalata: Gyors, kiváló közepes és hosszabb fordulókhoz, de a rövidekkel is jól megbirkózik. Fenomenális az éltartása, pedig 90 % camber 10% rocker. Egyetlen egyszer sem éreztem még egy minimális megingást sem. Igaz hogy még gyáriak, de akkor is nagyon harapnak az élek. Ma feketepályáztam vele egy órát, ha akartam, ha nem, curvingoltam. Egy kis dőlés és mintha fenéken rúgtak volna.

A buckákkal tisztességesen elbánik, de nem hazai pálya az i. speednek. Igaz, ilyen típusú tapasztalatom még nem sok van. Kevés a sielő (Ski Amadé), a pályák nagyon keményre vannak tömörítve, egész nap mínuszok vannak, így a jámborok nem tudják széttúrni. Mielőtt bárki félreértené....semmi bajom velük, én is ekézve kezdtem. :)

P.S. Az első külső éles fordulónál letettem a bőröndöt. Ráterheltem és már mentem is a hegynek felfelé. :)
Fuxos
65 élménybeszámolót írt
65
8 éve tag
2018.11.18. 12:27
Majd beszámolok. 😀
Előzmény: (- Marky - 201852)
Fuxos
65 élménybeszámolót írt
65
8 éve tag
2018.11.17. 12:17
Kiválasztottak a léceket az idei szezonhoz. Decemberi sielés: Head i speed super shape 2018/19 model, januári sielés: Atomic redster X9. Megtapiztam őket a kölcsönzöben.....és le is foglaltam. 4 hét és indulás.
Fuxos
65 élménybeszámolót írt
65
8 éve tag
2018.03.28. 20:05
Még az is előfordulhat....bár most igazából az Atomic Redster X9 mozgatja a fantáziámat.....az ára meg lohasztja. :)
Előzmény: (gaboca 200941)
Fuxos
65 élménybeszámolót írt
65
8 éve tag
2018.03.28. 19:54
Szia Simasinhapsi,

2017/2018-as változat a WFSLX?
Fuxos
65 élménybeszámolót írt
65
8 éve tag
2018.03.28. 11:11
Szia yoee,

"Tekintettel arra, hogy a lécen töltött napjaim száma sajnos 15 alatt van, úgy gondlom, nem lesz lényeges különbség, vagy legfeljebb minimális, ezért arra gondoltam, hogy megveszem."

Rosszul nem fogsz vele járni. :) Biztos, hogy mocsok jó sí.

Én még kipróbálom az Atomic Redster X9-et aztán döntök mit veszek.....mert nagyon megszerettem az SLX waveflexet..e kettő közül fogok választani.
Előzmény: (yoee 200938)
Fuxos
65 élménybeszámolót írt
65
8 éve tag
2018.03.28. 08:37
Szia yoee,

Benéztem, boccs...nem ezen mentem, hanem ezen:
https://issuu.com/zuzupopo/docs/120817031240-6784b2fa50a44f878ca797df2c933bf5 25 oldalon a baloldali sí.
Régebbi modell, de nagy különbség a konstrukcióban nincs.

Egyébként 177 cm magas és 66 kg vagyok, igen jó fizikai kondícióban. A léc 160 cm volt. Curving stílusban sielek.

Nem igazán értem miért szeretnéd lecserélni a jelenlegi, ha jól értem Elan SLX Fusion 2013/2014 léceid. Véleményem szerint nagy különbséget nem fogsz érezni. Mindkettő szlalomcurver.
Előzmény: (yoee 200925)
Fuxos
65 élménybeszámolót írt
65
8 éve tag
2018.03.27. 14:58
Nem vagyok Elan guru, de januárban töltöttem 1 hetet ilyen lécen. Ilyet írtam egy másik topicban:

"Tapasztalatok 6 nap után: Meghajtottam minden létező körülmény között. Friss ratrakolt pálya, 30 cm friss hó, kemény jeges pálya, olvadt pálya, ilyen bucka, olyan bucka had ne soroljam végig. Mocsok jó.....harap, megbízható, nem igazán zavarják a körülmények. Legjobban a rövid és közepes íveket szereti, de a hosszúak is jó sielhetők. Miután hozzá adaptáltam a sielésem, már dolgozni is kevesebbet kellet. Nem erő kell hozzá, hanem állóképesség. Ma Zauchenseeben 11,6 km szintkülönbséget mentem és érzem a kilométereket, de nem vagyok fáradt.
Az elhangzott dicshimnuszok ne tévesszenek meg senkit. Nem kezdő sí....sőt még haladóknak sem ajánlanám. Kemény léc, profi és magabiztos sielőknek. A megingást azonnal bünteti. Egyszer nagyon elszálltam. :)"

P.S. Kemény léc....nagyon kemény, nagyokat üt....viszont nulla térdfájdalmam volt utána.
P.S.2 Beleszerettem, nem kicsit...hanem nagyon.
Előzmény: (yoee 200912)
Fuxos
65 élménybeszámolót írt
65
8 éve tag
2018.03.26. 09:01
Olvasgatom a síterepekről írott beszámolókat. Majdnem mindenki panaszkodik a pályák délutáni buckásodására. Nem igazán értek egyet a sírással :)...két okból.
1. Igazán ilyen pályán lehet tanulni és fejleszteni a sítudást
2. Nagyszerű a feeling, amikor 4 óra körül telibe lemegy az ember egy lesielt, buckás piros vagy fekete pályán. Kihívás. Egy ilyet sikeresen abszolválni, sokkal többet jelent számomra mint a reggeli, frissen ratrakolt pályán való száguldás...pedig azt is nagyon szeretem. Vagy velem van valami baj? :)
Fuxos
65 élménybeszámolót írt
65
8 éve tag
2018.03.01. 08:08
Kedves Ozsi,

Mennyire van szorosra csatolva a bakancs?
Mellesleg, szépen sielsz. :)
Előzmény: (ozsi 200218)
Fuxos
65 élménybeszámolót írt
65
8 éve tag
2018.02.27. 10:37
Véleményem szerint forgatott. :) A karcoltnál kevesebb a hó sercenés. :)
Előzmény: (ozsi 200118)
Fuxos
65 élménybeszámolót írt
65
8 éve tag
2018.02.22. 09:34
Attila, ne add fel. Az SLX síléccsalád slalomcarver lécek. Különböző típusai vannak. amphbiós, Waveflexes* és a tiszta versenyléc*.
Mindhárom "agresszív" léc. Dolgozni kell velük és idő kell az adaptációhoz....de megéri. Az idén SLX waveflexxel** mentem 6 napot és beleszerettem. Jövőre kipróbálom az Atomic redster X9-et aztán döntök.

*A waveflexes és a versenyléc moderált rockerek mindkét oldalon
** Tavaly az Elan Amphibio 10 nyúztam (2x6 napig)
Fuxos
65 élménybeszámolót írt
65
8 éve tag
2018.02.20. 08:01
Tisztelettel szeretném megkérdezni, mit takar a ruccsolás, hoké, flatterolás stb. Nem oktató tanított, nem ismerem a kifejezések tartalmát.
Fuxos
65 élménybeszámolót írt
65
8 éve tag
2018.02.19. 11:30
Sírjunk....nem viccelek, 7-8 évvel ezelőtt ennyit én is megcsináltam.
Előzmény: (minerel 199698)
Fuxos
65 élménybeszámolót írt
65
8 éve tag
2018.02.15. 13:52
" Az ideális egyébként szerintem belsőn indulni, külsőn befejezni, ez áll legközelebb a fizikához is."
" Szerintem a térdelés és a csípőszög
oldalra hajolással súlyos hiba, egészségkárosító, márpedig a sport ne legyen az."

Mindkét kijelentéssel egyetértek.

Véleményem szerint jók Ozsi videoi. Autodidakta létemre, legalább megtudtam milyen technikákkal sielek. :)

P.S....nem beszélve arról, hogy a folyamatos térdelés meg a csípő lógatás igen fárasztó. :)
Előzmény: (ozsi 199082)
Fuxos
65 élménybeszámolót írt
65
8 éve tag
2018.02.02. 07:48
Én most síztem 6 napig egy Elan SLX-szel, amiben 2 réteg titánium volt. Nagyokat tud ütni, viszont meglepő volt, hogy a térdemben még minimális fájdalom sem jelentkezett
Fuxos
65 élménybeszámolót írt
65
8 éve tag
2018.01.30. 15:33
Kedves Attila,

Köszi, elolvastam. A tapasztalatai nemigen egyeznek az enyémmel. Adaptálni kellett a sielésemet a rockerhez*, nem is keveset, de ez az új "stílus" jobban tetszik mint a régi. Főleg azért mert még több gépészkedést (ügyességet) követel mint az amphibio, és erőt alig kellett használnom. Nekem ez nagyon fekszik, másnak meg a camberes léc jön be.

* Pl. Hosszú íves fordulásnál, csak a váltásnál (kanyarban) használtam mind a két lécet (élet), utána a következő fordulóig csak az alsót és azt sem nyomtam nagyon. Ha rajtamardtam a két élen, ellenállhatatlan vágyat éreztem a következő kanyarodás iránt....ami nem csoda egy slalomcurvernél.
Fuxos
65 élménybeszámolót írt
65
8 éve tag
2018.01.29. 14:10
Kedves Gabóca,

Úgy érzem a szavaidból, hogy nem csipálod a rockeres léceket. Miért?

P.S. Én is idegenkedtem tőlük, addig még ki nem próbáltam az SLX-et. "Kényelmesek" a rövid, gyors íveknél....és ez lesielt, meredek (esetleg jeges) pályán nem hátrányos. Nem fárasztanak.....talán ez jobb szó, mint a kényelmes.
Előzmény: (gaboca 198790)
Fuxos
65 élménybeszámolót írt
65
8 éve tag
2018.01.29. 13:12
Kedves Attila,

Majd jövőre, ilyen időben lesz a beszámoló a lécekről.
Pénteken Zauchenseeben (intersport) volt 3 sonderangebotos sícipő amit fel is próbáltam, de a nagyon jó ár ellenére sem mertem megvenni egyiket sem. Itt ott egy pici nyomást, kényelmetlenséget mindháromnál éreztem. Erősködött az eladó, hogy beteszi a betétet a kemencébe és minden a helyére kerül.....de én nem hittem neki. Tapasztalat...esetleg Gabóca részéről is?

P.S. Mindhárom középkategoriás pályacipő volt (Eredeti ár 299-399 €, Salomon és Atomic)
Fuxos
65 élménybeszámolót írt
65
8 éve tag
2018.01.28. 11:18
Szia Attila,

Én is autodidakta vagyok. :) Két-három éve azért már nézegetek videókat a youtubon. A Bergfexesek egész jók.

Őszintén szólva, én nem igazán foglalkozom a finom technikai részletekkel. Ami számomra fontos az az, hogy tartósan gyorsan (50-70 km/óra) és vizuálisan szépen menjek. Ha a lábaim időnként nem egyformán terhelődnek, nem zavar. Ami a pályaviszonyokat illeti, ez szoktam mondani: Nem félem a pályát, a pálya féljen engem. :)

Szia Gabóca,

Ha jól értem, a Racetiger camberes? Nézegettem a honlapot és az idei RC modellek már rocker lécek.

P.S. Úgy döntöttem, hogy folytatom a próbálgatást, tesztelést. Az Elan GSX és az Atomic Redster X7 a következő két célpont.
P.S.2 A cipővel vagyok inkább bajba....most már az a szűk keresztmetszet....de olyan kényelmesek a mostaniak. Nagyon lazán csatolva sielek, nem tudom van-e értelme egy profi cipőnek?
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.