Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

eperke által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (197)Időben csökkenő Időben csökkenő
eperke
197 élménybeszámolót írt
197
17 éve tag
2007.03.17. 11:13
Minerel.
Nálunk nem biztos hogy 10-12ora meló után ott lenne a kerékpárod ahol reggel hagytad,nem ugy mint Nországban.De én továbbra is inkább megyek autóval és a maradék időt inkább a lányommal töltöm.
eperke
197 élménybeszámolót írt
197
17 éve tag
2007.03.17. 08:32
Kedves Vid.
Abban továbbra is igazad van hogy tennünk kell ellene.Az USA-t azért hoztam fel mert szerintem a mi környezet kárositásunk töredéke az övékéhez képest.Nem biztos hogy mindenki kényelmi szempontból jár autóval ugyanis napi 10-12 óra meló után nemtudom hogy lenne kedved másfél órát buszozni,vonatozni vagy 35 perc alatt hazaérni autóval.És látván hogy nem vagy műszaki beálítottságú elárulom hogy a dízelek az egyik legnagyobb környezetkárosítok a magas koromkibocsátásuk miatt ami benzines autónál nincs.A repülők és űrhajók károsanyag kibocsátásárol nem is beszélve.Egy repülő átlagosan kb25-40ezer litert éget el.Ezt a mennyiséget szerinted mennyi autó használná el?
15 fokban a klíma tényleg pazarlás,és az is igaz hogy vannak olyan helyek a világon ahol éhinség van.De ha ebből indulunk ki akkor neked van siléced,interneted,számitógéped,mobilod máshol pedig éhenhalnak.Én is sajnálom az Ázsiai,Afrikai embereket de azt nemtudom megérteni hogy még arra is lusták hogy a legyeket elzavarja az arcáról ha rajta mászik.Innen is meglehet közelíteni a dolgokat.Mindezt nem bántásképp mondom csupán az én magánvéleményem.
eperke
197 élménybeszámolót írt
197
17 éve tag
2007.03.14. 08:55
Kedves Vid.
Teljesen igazad van tenniük kell valamit az embereknek a környezetükért ha azt akarják hogy még az unokáik is tudjanak élni. De tudomásom szerint az USA mint a legnagyobb üvegházhatásért felelős állam továbbra sem irta alá a Kiotoi egyezményt.Továbbá azt szeretném megkérdezni teneked van-e autód ?Ugyanis irásaidból azt veszem ki te abszolut ellenséget látsz az autós társadalomban.Az autosokról akarnak minden bőrt lehúzni már így is elég sokat kell fizetni különböző adók formájában. Megitélésem szerint nem azt kellene elitélni aki megveszi a drága autót mert ha megteheti miért ne tegye.Aki ezt elitéli szerintem irigységből teszi.
eperke
197 élménybeszámolót írt
197
17 éve tag
2007.03.02. 12:07
Kedves Stani.
Mszistvánt nem lehet összehasonlitani egyik alpesi sifaluval sem mert ez olyan mintha egy trabantot hasonlítanál egy jaguárhoz.
A Balatonból sem lessz sose tenger még ha pálmafával telerakják a partját akkor sem.De az nem jelenti azt hogy az ember nem érezheti magát jól.
eperke
197 élménybeszámolót írt
197
17 éve tag
2007.03.02. 09:54
Kedves issimus.
Lehet hogy félreértetted az irásom de én a sí állami támogatása mellet tettem le a voksomat.
A Mátrai-Bükki sipályák támogatását szerintem központi pályázati vagy egyéb pénzekből kellene megoldani mert az önkormányzatok nem valószín hogy hozzá tudnák tenni az EU pályázati pénz önrészét,mikor saját költségeiket sem tudják lassan kigazdálkodni.Azért a Pesti fedett sícentrum nem biztos hogy gazdaságos lenne a befektetett pénz nagysága miatt. Továbbá ha valaki az után választja ki a lécét hogy a sztárok mivel sielnek akkor annak nem a sí a fontos csak a felvágás. OT láttam embert aki Atomic SL 9-sel csetlett-botlott mert még tőlem is kezdőbb volt,de megvette.
Különben meg január körül a MSZistváni sipark fórumán valaki felajánlotta hogy szerez nekik szponzort /energia ital matricát kellet volna felragasztani a hóágyúra/ de az űzemeltető talán elzárkozott a lehetőségtől ha jól tudom.Nem véletlenül mondják hogy mindenhez minimum 2 ember kell.
eperke
197 élménybeszámolót írt
197
17 éve tag
2007.03.01. 15:08
Stani. Sokmindenben igazad van,de miért ne támogassa az állam a sisportot?
Mivel különb ez a sport mint pl:a bob,a körling,fogathajtás,stb amit a minisztérium támogat?
És igen is támogassák a hazai siterepeket is,mert szerintem sokan lennének akik nembiztos hogy elmennének külföldre ha itthon is lenne lehetőség sielni.
Én például tavaly márciusban csúsztam életemben először Mátraszentistvánon. És arra hogy az alapokat elsajátitsa valaki szerintem maximálisan jó.
eperke
197 élménybeszámolót írt
197
17 éve tag
2007.03.01. 09:51
Én nem akarok senkit megbántani de az a baj velünk magyarokkal hogy nagyon kevés az önbizalmunk,és lebecsüljük a tehetségünket.Mindennek ugy állunk neki hogy ez nem biztos hogy sikerülni fog,meg minek fogjak hozzá.Én 5 évet meloztam az osztrákoknál és higgyétek el sokkalta tehetségesebbek vagyunk náluk.
eperke
197 élménybeszámolót írt
197
17 éve tag
2007.02.28. 12:32
Érdekes téma a magyar élsport mindenféle oldalról.
Ha megnézzük hogy az olyan sportágak amely a sikersporthoz tartoznak mint: kajak,kenu,vizilabda stb milyen költségvetésből kell gazdálkodniuk és a fociba mennyi pénzt ölnek nevetséges az arány.Szerintem a magyarországi sisporthoz 2 dolog hiányzik.1:külföldön a gyerekek már ovodával mennek sitáborba !!!!
2:az a mennyiségű pénz ami biztosítaná a megfelelő lehetőségeket,mert nálunk is vannak olyan tehetségek mint más országokban csak pénz hiányában nembiztos hogy tudnak érvényesülni. Amig nálunk ilyen rosszak a keresetek, és a vezető nagy cégek nemlátnak fantáziát a támogatásban,és mivel nem mindenki engedheti meg hogy a gyereke sportolására havonta akár 500ezret vagy 1millát költsön addig a gazdagok kiváltsága marad a versenysport akár mennyire is tehetségtelen a gyerek.Mert mint a világban mindenütt,így itthon is a pénz körül forog minden.
eperke
197 élménybeszámolót írt
197
17 éve tag
2007.02.22. 08:48
Tegnap voltunk. Reggel elég jók voltak a pályák de dél körül az alsó részen eléggé olvadt,az alsó pénztár előtti kanyarnál kb 50cm buckák.Nagyon sok gyerek volt,ezért a lift elég sűrűn leállt. A lifteknél a várakozás max 3perc volt.Délutánra a buborékostól lefelé buckás és jeges volt a pálya. A felső rész még délután is jó volt bár néhol a hó elég hiányos volt. Összességében ebben a hószegény időben szerintem nagyon jó volt.
eperke
197 élménybeszámolót írt
197
17 éve tag
2007.02.19. 10:41
Köszönöm az infót. A telefonos érdeklődésnek az a baja hogy január elején is azt mondták minden hepi aztán mikor kimentünk megláttuk hogy mennyire jegesek meg fűcsomósak a pályák jöttünk is haza.
eperke
197 élménybeszámolót írt
197
17 éve tag
2007.02.19. 08:45
Kedves tibor76.
Szerdán mennénk a Sthulek-ra de nagyon lehangoló amit irtál. Szerinted ha addig nem esik a hó akkor van értelme azért kimenni vagy teljesen felesleges ??
eperke
197 élménybeszámolót írt
197
17 éve tag
Topik: Obertauern
2007.01.22. 11:12
Megjártuk OT.
Csütörtökön jó volt az idő,meg a pályák is.Pénteken egész nap esett az eső.
Szombaton reggelre nem lehetett észrevenni a pályán már semmit belőle.A pályán kivül azért egész jeges volt de belül porhó.Délutánra +4 fok megtette a hatását mert némelyik pálya eléggé buckás volt meg azért néhol egy picit megjelentek a jégfoltok.Vasárnap reggel már megint tuti volt.
Összeségében hó volt bőven amit lehetett azt az üzemeltetők megtették nagyon szuper volt.
eperke
197 élménybeszámolót írt
197
17 éve tag
Topik: Obertauern
2007.01.12. 15:33
Zsoci.A https://www.berghotel-mariapfarr.com -on megtaláltam ,nézd meg ott vannak az árak is.
eperke
197 élménybeszámolót írt
197
17 éve tag
Topik: Obertauern
2007.01.12. 09:41
Agent Köszönöm a segitséget.
Zsolti.Mennyi lenne pro/tage ?
eperke
197 élménybeszámolót írt
197
17 éve tag
Topik: Obertauern
2007.01.12. 08:39
Sziasztok. Nemtudom hogy tudna e valaki segiteni,01.18-tól keresnék szállást OT.környékén 2fő részére2-3 éjszakára.Előre is köszönöm a segítséget.
eperke
197 élménybeszámolót írt
197
17 éve tag
2006.11.25. 12:01
Igazad van 30000ft bocsi. 178cm magas 75kg vagyok
eperke
197 élménybeszámolót írt
197
17 éve tag
2006.11.25. 10:28
Sziasztok.Az lenne a kérdésem mivel kezdő vagyok és most vennék lécet,ajánlottak egy 159-es Blizzard firebird carvingot ix 310-es kötéssel 30000ft-ért, jó-e az kezdőnek,és mire kell figyelni vásárláskor,mert ugye az eladónak az az érdeke hogy eladjon.Előre is köszi.
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.