Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Soma által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (658)Időben csökkenő Időben csökkenő
Soma
675 élménybeszámolót írt
675
18 éve tag
2008.03.19. 12:20
A tegnapi adás első részében megint olyan felvételek voltak, hogy azt hittem ott esz meg a sárga irígység, hogy én mikor jutok el ilyen helyekre.
Soma
675 élménybeszámolót írt
675
18 éve tag
2008.03.19. 10:24
Vettem az Intersportban egy kézi élezőt, viszonylag egyszerűbb fajta. Segítsetek, mert nem vagyok biztos a technikában, hogy jól csinálom-e. Tudom, volt egy részletes leírás a kézi élezésről, de az nekem kicsit túl bonyolultnak tünt. Merről merre kell húzni az élezőt és a talp felöli részt is kell vagy csak az oldalát. Előre is köszi.
Soma
675 élménybeszámolót írt
675
18 éve tag
2008.03.18. 10:51
Mélyen egyetértek az előttem szólóval.
Soma
675 élménybeszámolót írt
675
18 éve tag
2008.03.18. 09:08
Vajon a Síakadémiás "kolléga" miért nem szól hozzá és miért nem védi meg az álláspontját?
Soma
675 élménybeszámolót írt
675
18 éve tag
2008.03.18. 08:53
Hol lehet megnézni a hétvégi Innerkreimsi versenyek eredményét?
Soma
675 élménybeszámolót írt
675
18 éve tag
2008.03.17. 12:50
Teljes mértékben egyetértek Gyöngyvér véleményével, mindenkinek szíve joga, hogy tanul meg síelni. Ehhez, úgy gondolom senki idegennek semmi köze. Replaci által feltett kérdésre válaszólva, jómagam is kerültem hasonló szituációba. Két számomra teljesen ismeretlen hölgy szenvedett lefelé az egyikük tudásszintjét jóval meghaladó pályán, a másik pedig próbált jótanácsokat adni. Odamentem hozzájuk és MEGKÉRDEZTEM!, hogy segíthetek-e. Mindketten örömmel fogadták és elöttük haladva, mutatva az ideális ívet és fordulási helyeket gond nélkül lejöttünk a pályán. Utána szívélyesen elváltunk mindenki ment tovább. Eszembe sem jutott, hogy szemrehányásként megkérdezzem, hogy miért nem síoktatónál tanul. A másik kérdés, hogy ha látom, hogy valami rosszat tanítanak beszólnék-e, azt hiszem erre a válaszom az, hogy nem, erre nincs jogom. Esetleg nagyon udvariasan megkérdezném, hogy adhatok-e egy-két jó tanácsot, de könnyen el tudom képzelni, hogy erre bizony elutasító válasz jön, esetleg még el is küldenek melegebb tájakra.
Soma
675 élménybeszámolót írt
675
18 éve tag
2008.03.16. 19:15
Igazán nem lavinát akartam indítani, bár gondoltam, hogy nem lesznek azonosak az álláspontok. Még mindíg az a baj, hogy eltérünk abba az irányba, hogy kell-e oktató vagy nem. Megint kihangsúlyozom az álláspontom: Aki megteheti az mindenképpen menjen oktatóhoz, de aki nem akar, azt ne kényszerítsük, ne nézzük le vagy ne éreztessük vele, hogy másodrendű síelő mert nem oktatónál tanul. Megint leírom, hogy nem minden a papír, sioktatói oklevéllel is lehet valaki emberileg olyan (nagyképű, arrogáns,stb..), hogy messzíről el kell kerülni. Természetesen a többség nem ilyen, de sajnos van köztük ilyen is és az ilyenek gondolják azt, hogy nekik joguk van beszólni bárkinek. Egyébként higyjétek el meg lehet tanulni oktató nélkül is síelni, akkár egy jól sielő barát segítségével is, esetleg lassabban vagy más módszerrel. De mégegyszer leírom: HA LEHET MINDENKI MENJEN OKTATÓHOZ, csak próbálja meg jól megválasztani kihez fordul.
Soma
675 élménybeszámolót írt
675
18 éve tag
2008.03.16. 17:46
Mint már írtam, nem az oktatók és az oktatás ellen indítottam ezt a topikot. Egyszerüen az a kérdés van-e joga bárkinek beleszólni mások életébe. Egyébként ha már az oktatásnál és annak szinvonalánál tartunk, ezzel kapcsolatban is vannak fentartásaim. Mint ahogy mindent, úgy ezt is lehet jól és rosszul csinálni. Számomra például nagyon furcsa az a módszer,(nem egyszer voltam tanuja) amikor az oktató elmondja mit kell csinálni, majd közli gyertek utánam, és elindul a lejtőn, pillantást sem vetve a mögötte haladó csoportra. Így hogy látja, hogy ki mit csinál, mit csinál jól és mit rosszul. Szóval attól, hogy valakinek papírja van, egyáltalán nem biztos, hogy tud oktatni és ez igaz fordítva is. A balesetek és az oktatás között pedig nem látok nagyon szoros összefüggést, lévén pont ugyanúgy szenvednek balesetet azok akik oktatóval tanultak és azok is akik nem. Elsősorban a balesetek fő oka, hogy az egyének nincsenek tisztában a képességeik határával és ezen a határon túl síelnek. És ez a határ más a jól sielőknél és a kevésbé jóknál, de ha túlléped akkor jön a baleset.
Soma
675 élménybeszámolót írt
675
18 éve tag
2008.03.16. 10:41
Teljesen egyetértek Veled, ez kiderül a korábbi megjegyzéseimből is, de ez most nem arról szól, hogy kell-e oktató vagy sem, hanem a módszerről és arról, hogy jogot formál valaki arra, hogy vadidegen embereknek bármit is beszóljon.
Soma
675 élménybeszámolót írt
675
18 éve tag
2008.03.16. 07:36
Elöszőr is teljesen egyetértek Péter64 hozzászólásával, másodszor atól, hogy valakinek nincsen valamiről papírja, még nem biztos, hogy nem tudja csinálni.(Ez nem csak a síoktatásra igaz). A fiatalember, akiről szó van teljesen szakszerűen és nagyon jól oktatta a hölgyet. Egyébként miért gondolják a síoktatók azt, hogy minden kezdőnek kötelező hozzájuk fordulni. Nem a síoktatás és a síoktatók ellen szólok, hiszen ha megnézitek a korábbi hozzászólásaimat én is mindig és mindenkinek azt javasoltam, hogy vegyen igénybe oktatót, de nem kötelező jeleggel. Ha valaki nem szeretne hivatásos oktatót én azt is elfogadom és tiszteletben tartom, nem kényszerítem akarata ellenére, hogy oktatóhoz forduljon. Egyébként az ejtőernyős példa nagyon rossz volt.
Soma
675 élménybeszámolót írt
675
18 éve tag
2008.03.15. 18:10
Egy kicsit kapcsolódik a témához, az általam nyitott új topik.
Soma
675 élménybeszámolót írt
675
18 éve tag
2008.03.15. 18:09
Gerlitzeni táborunk alatt (részletes beszámoló a Gerlitzen Alpen topikban) érdekes szituációnak voltunk szereplői. Az egyik utastársunk teljesen kezdő síelőként, megkérte a kollégája fiát (aki igen jól síel, de nem oktató), hogy segítsen neki az első lépések megtételében. A fiatalember szívesen vállalta is ezt a feladatot. Néhány nap oktatás után, a hölgy szépen fejlődött is. Utolsó előtti nap, megállt mellettük a magyar Síakadémia tagja, és rendkívül durván megkérdezte a fiatalembert, hogy van-e neki erre képesítése. A kérdésem az, hogy milyen jogon avatkozik bele mások életébe, mi köze van hozzá. Jól láthatóan nem csoportos, hivatásos oktatás folyt, hanem egyszerűen csak segített egy ember az ismerősének. Nagyon frappáns választ is adott, mondván, hogy ilyen alapon nem segíthetne az öccsének a matek házi feladat megcsinálásában, lévén nincs matektanári képesítése. Ennek az incidensnek a hatására jegyezte meg a hölgy, hogy ezek után az életben nem jut eszébe síoktatóhoz fordulni. Tehát jó lenne, ha a képesített síoktatók tudnák, hogy mikor , kinek és mit lehet illetve nem lehet mondani, mihez van közük és mihez nincs.
Soma
675 élménybeszámolót írt
675
18 éve tag
2008.03.15. 16:54
Sziasztok,
Tegnap érkeztünk haza Gerliből, egy kis élménybeszámoló. Kezdeném a szállással: Feriendorf Ossiach Wellness Hotel-ben laktunk. Magyar személyzet, magyar kiszolgálás. Már nagyon sok helyen voltam, de ilyen kedves, rugalmas, minden igényünket leső és a lehetőségekhez képest kielégítő társasággal nem találkoztam. Ezúton is külön köszönet Nekik is és Staninak is, aki ajánlotta a helyet. Egyedül azt sajnálom, hogy a síversenyt nem tudtuk megrendezni. Akkor most a síelésről. Mielőtt indultunk esett vagy 30 - 40 cm friss hó, így ezzel sem volt gondunk. Első nap, félve az esetleges sorbanállástól elautóztunk a Kösterle 6-os parkolóba. Ekkor sajnos nagyon rossz időnk volt, hideg szél és időnként tejföl köd, kb 3 m-es látótávolsággal. Ettől függetlenűl jókat síeltünk. Másnap már a Kantzelban alsó állomásához mentünk, lévén nulla sorállás volt. Délelőtt még nagyon tré idő, orkán szerű szél, köd, eső, havazás váltotta egymást, majd kb. 13 óra körül kisütött a nap és ez így is maradt a hátralévő napokra. Délutánra az alsóbb pályák (Kösterle alsó rész és 1-es alsó része) eléggé szuttykos lett és kibuckásodott, így inkább csak a magasabban lévő pályákon volt érdemes síelni. Külön élményt jelentett, hogy személyesen is megismertem Neuberger Gyurit, aki eddig egyetlen magyarként már kétszer is teljesítette a 24 órás extrém síversenyt. Remélem sikerült jó felvételeket készítnie. Összeségében elmondható, hogy nagyon jól éreztük magunkat nagy valószinűséggel jövőre is megyünk. Képeket és videót (ha Gyuri elküldi) majd teszek fel, addíg néhány kedvcsináló.
Volt egy elég érdekes szituációnk, erről az sítanulás, oktatás rovatban külön beszámolok.

Egy kis élmény:
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
Gerli-2008-001.jpg
Gerli-2008-096.jpg
3-nap-tanulas-utan-igy-ment-a-legkissebb.jpg
Soma
675 élménybeszámolót írt
675
18 éve tag
2008.03.06. 09:57
Lemondás miatt megürült 2 hely a vasárnap induló táborunkban. Márc 09 -14, Feriendorf Ossiach Wellness Hotel, félpanzió. Nagyon kedvezményes áron átadnák a helyet. Ha valakit érdekel hívjon:
30/986-86-41 Somogyi Gábor
Soma
675 élménybeszámolót írt
675
18 éve tag
2008.03.05. 10:04
Vessetek meg, de a legutolsó nekem tetszett. Elég jók voltak a síelős részek és a többi is elviselhető volt. De azért a tegnapi Skiers Word jobb volt.
Soma
675 élménybeszámolót írt
675
18 éve tag
2008.03.04. 10:21
Gerlin ömlik a hó, tegnap óta 20 cm esett, minden hófehér és még további havazások várhatók. Hát ez szuper.
Soma
675 élménybeszámolót írt
675
18 éve tag
2008.03.02. 21:06
A próféta szóljon belőled
Soma
675 élménybeszámolót írt
675
18 éve tag
2008.02.29. 08:48
Valaki magyarázza meg nekem, hogy a wetter.at és a bergfex. at előrejelzése között, hogy lehet kb 8 - 10 fok eltérés. Az előbbi szerint mínuszok és havazás az utóbbi szerint + 6 - 8 fok. Kinek higgyek? Én szeretnék a wetter.at-nek.
Soma
675 élménybeszámolót írt
675
18 éve tag
2008.02.29. 08:42
Valaki magyarázza meg nekem, hogy a wetter.at és a bergfex. at előrejelzése között, hogy lehet kb 8 - 10 fok eltérés. Az előbbi szerint mínuszok és havazás az utóbbi szerint + 6 - 8 fok. Kinek higgyek? Én szeretnék a wetter.at-nek.
Soma
675 élménybeszámolót írt
675
18 éve tag
2008.02.28. 08:42
Én is mindennap nézem, de pl. tegnap estére is jósolt havazást és nem lett belőle semmi. Egész hétre jósol havazást, keddre nagyon erős havazást, remélem lesz is belőle valami. Gondolom, ha tényleg lehűl a levegő, akkor legalább hóágyúznak. Mi 9-én megyünk, Ti mikor?
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.