Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

tibor76 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (122)Időben csökkenő Időben csökkenő
tibor76
122 élménybeszámolót írt
122
18 éve tag
2007.11.21. 06:27
Esetleg egy ötlet: A friss hírek olvasásakor jutott eszembe. Több oldalon láttam már, hogy a hírekhez közvetlenül is hozzá lehet szólni. A hír alján lenne egy lehetőség, hogy Hozzászólások, ahol a tagok az épp aktuális hírhez fűzhetnének kommenteket, stb.
Üdv:
Tibor
tibor76
122 élménybeszámolót írt
122
18 éve tag
2007.11.16. 07:27
Johnie!
Ha a hágón mész (Hirschenkogel felé) akkor csak tovább kell menni a régi Semmering úton, Spital am Semmeringig. A buborékos völgyi állomása a falu elején van, a parkoló előtte, el sem lehet téveszteni.
Ha nem mész fel a hágóra, akkor beleszaladsz jó pár alagútba, értelemszerűen a Spital am Semmering-i lejárónál kell lehajtani, de vigyázzál, mert a lehajtó közvetlenül egy alagútból való kihajtásnál van. Főleg havas időben érdekes, mert nem látszanak a sávok. A kihajtásnál balra tartsál, ne egyenesen. A következő kereszteződésnél meg jobbra, és már ott is vagy.
T.
tibor76
122 élménybeszámolót írt
122
18 éve tag
2007.11.12. 08:50
Csak közlöm a jó hírt a síbarátokkal: Semmering (Hirschenkogel és Stuhleck is) pénteken nyit. Stuhlecken minden pálya nyitva lesz, a weboldal szerint 1 méteres hó esett.
tibor76
122 élménybeszámolót írt
122
18 éve tag
2007.03.24. 20:07
Ma voltam Stuhleck-en. Egész nap esett a hó, a fenti pályákon jó is volt, de alul nagyon kemény, tapadós volt. Értelemszerűen a föld nemigen látszódott ki :-)Fent nagyon jól lehetett síelni, bár köd, és szél volt. Tömeg? Lásd a mellékelt képeket. :-) Néha féltem, olyan egyedül voltam :-) Nem lehetett minden pályán síelni és a Promibahn sem ment, de mivel kevesen voltak, nem hiányzott. Cserébe lehetett ezeken a pályákon majd fél méteres hóban síelni, és a jegyár is "csak" 28,5 EUR volt. Hazafelé megnéztem Hirschenkogelt is, és igaz lehetett, hogy ott több hó esett, mert a parkolókból nem tudták igen hová hordani. A pályákról nem tudok sokat, mert tej-köd volt, de alul ugyan olyan, kemény tapadós volt. Ott sem volt minden pálya sízhető.
Ja! Esett a hó, meg fehér volt minden, de a hangulat...hát, azért nem volt olyan. A hüttékben szinte senki nem volt, nem szólt a zene, stb.
IMG-5174.JPG
IMG-5176.JPG
IMG-5179.JPG
IMG-5182.JPG
IMG-5186.JPG
IMG-5188.JPG
IMG-5189.JPG
IMG-5193.JPG
tibor76
122 élménybeszámolót írt
122
18 éve tag
Topik: Hochkar
2007.03.23. 16:59
Lenne egy kérdésem: ha holnp véletlenül ide vezet az utam, és tényleg olyan hóesés várható, mint amit mondanak, (vagy úgy általában) akkor a bevezető út ilyenkor mennyire járható? Takarítják , karbantartják rendesen? Még nem jártam erre....
Üdv:
T.
tibor76
122 élménybeszámolót írt
122
18 éve tag
2007.03.19. 17:55
:-)
Ezt a 160-at tartom én is. Többen is említették, ez a "bűvös határ", alatta általában nincs gond.:-)
A befelé-kifelét meg félreértettem... Én kifelé szoktam "nemszerencsésnek" lenni :-)
Üdv, és további szép napot, örültem, hogy megbeszéltük :-)
T.
tibor76
122 élménybeszámolót írt
122
18 éve tag
2007.03.19. 17:34
...nem túl idevágó, de ha már leírtad:
A határon csak óvatosan a NON EU sávval, mert ha kifogsz egy kukacosabb osztrák vámost, akkor "büntetésből" jól megszivat. Ugyanis igenis tisztában van azzal, hogy miért sorolnak oda többen, és biza nem röstell alapos vizsgálatnak alávetni. Sajna tapasztalat...nem is egyszer...:-)
És az osztrák autópályás rohangálással is óvatosan, mert a fix traffipaxok is dolgoznak böcsülettel, és németországba minden további nélkül megtalálnak. Hogy magyarországra elér-e a kezük, azt nem tudom.Üdv:
T.
tibor76
122 élménybeszámolót írt
122
18 éve tag
2007.03.08. 06:23
...elég hihetetlennek tűnik:
http://hu.bergfex.com/hochkar/wetter/
Igaz lehet? Mert akkor tényleg lehet megér még egy hétvégét.
tibor76
122 élménybeszámolót írt
122
18 éve tag
2007.02.19. 10:22
Eperke: Hát, nem is tudom mit mondjak. Ha hétköznap mentek talán nem leszenek sokan, és ha a pályákat este rendbeteszik (és miért ne tennék), lehet hogy javul a helyzet. Mondom: a magasabban lévő pályák nem voltak annyira rosszak.
Tudom ez amolyan, mondtam is valamit meg nem is, de nem akarom azt mondani, hogy menjetek nyugodtan, aztán csalódás a vége, és fordítva. :-)
Esetleg a weblapon van telefon, egy hívást talán megér.
Üdv:
T.
tibor76
122 élménybeszámolót írt
122
18 éve tag
2007.02.17. 19:42
Most jöttem haza Stuhleck-ről.Vegyes! A 6 ülős felvonó környéke úgy ahogy használható volt, a hegyen lévő tömeghez képest kevesen használták, mert a csúcson egész nap tejföl köd volt. Lefelé pár száz méterig nem lehetett rendesen csúszni. Ezen a részen a kevésbé meredek részek jók voltak, és a meredekek is úgy ahogy. A völgyig meg nem volt érdemes lemenni, mert lejjebb már nem is volt hideg, a hó nagyon kásás volt, a sok jéggel együtt - szerintem - kimondottan balesetveszélyes, kölönösen a lift aljánál kb 100 méter. Bár voltak egész jó szakaszok is, de összeséggében nem túl pozitív a kép. A Promibahn és a FIS Abfahrt pályái voltak a legrosszabbak, a meredek részek nagyon jegesek voltak, a lankás részek még megfelelők. Az alja meg szó szerint barna volt. Hazafelé megnéztem Hirschenkogelt, ott se jobb a helyzet, ráadásul ugye ott a pálya is kevesebb, és abból is csak a Familienabfahrt,Weltcup-Piste Panorama, és a Westhang síelhető. Ahogy léttam ott is nagyon sok volt a barna folt. Fent értelemszerűen nem tudom mi a helyzet. Mindensetre a weblapon már csak gutem Zustand szerepel...
Üdv:
T.
tibor76
122 élménybeszámolót írt
122
18 éve tag
2007.02.08. 16:40
Persze érdekelne! Bárcsak az idő idő is így gondolná...
tibor76
122 élménybeszámolót írt
122
18 éve tag
2007.01.27. 17:59
Én most jövök Semmering/Stuhlekről. Egész nap szakadt a hó, és fújt a szél. Onnan 15km-re meg napsütés, száraz autópálya...
Szóval sok hó esett, a gond az volt vele, hogy alatta nagyon jeges, ott ahol meg nem volt műhó, ott meg a lécem bánja...:-( De gondolom a napokban szépen leratrakolják, és akkor nem lesz gond. Legalábbis a hó mennyiségével nem. Viszont aki a friss és mély hót szereti, az örülhetett, mert nem kellett neki messzire menni a pályáról :-) A csúcsra csak egyszer mentem fel, mert ott már nagyon nagy volt a szél, viszont ott határozottan jobbak a pályák. Sokan nem voltak, a lifteknél nem volt várakozási idő.
T.
tibor76
122 élménybeszámolót írt
122
18 éve tag
2007.01.26. 13:40
B G: Nekem sajna csak a szombat jó, 2 napara most nem tudok menni. Én mindenesetre Semmeringet holnap megpróbálom.
T.
tibor76
122 élménybeszámolót írt
122
18 éve tag
2007.01.25. 13:14
B G ...én Győrből kapható vagyok szombat/vasárnap is. De inkább szombaton. Kocsi, hely van.
T.
tibor76
122 élménybeszámolót írt
122
18 éve tag
2007.01.20. 15:21
...én viszont még mindig csak hétvégén érek rá. Hátha valakit ez is érdekelne. Győriek vagy környékiek előnyben.
T.
tibor76
122 élménybeszámolót írt
122
18 éve tag
2007.01.08. 10:58
...sajna én nem tudok menni, pedig jó lett volna, de a hétköznap nekem sajna nem jó. Talán legközelebb, vagy ha majd biztosabbak leszenek a hóviszonyok.
Mindenesetre érdemes elgondolkodni:
http://www.wetter.at/wetter/sport-freizeit/ski-wetter/oesterreich/niederoesterreich/semmering-hirschenkogel
És ez tényleg a pályára szól. Talán a Hochkar tényleg jobb döntés.
Jó csúszást, és jó szórakozást!
Üdv:
T.
tibor76
122 élménybeszámolót írt
122
18 éve tag
2007.01.04. 13:02
Akkor a szombat egyenlőre ejtve?
tibor76
122 élménybeszámolót írt
122
18 éve tag
2007.01.04. 06:07
Jó reggelt!
Minerell: igen jól írtam: BG topiktárs, aki pécsi, kérdezte, hogy merre lehetne menni neki. Így soroltam fel neki a leggyorsabb, és legrövidebb utat. Csak az útvonalból kimaradt a kiinduló pont: Pécs. :-)
...sajnos a hétvégére kimondott "meleget" mondanak, bőven plusszokkal és erős széllel...
A weboldalak szerint a legjobb választás Hochkar, a jelenlegi helyzetben. Hirschenkogelen a kabinos felvonó működik, meg a FIS pálya. Stuhlecken valamivel jobb a helyzet.
T.
tibor76
122 élménybeszámolót írt
122
18 éve tag
2007.01.03. 17:57
?
Akkor nem értem.
Az előbbi eszmefuttatásomban Pécs volt a kiinduló pont...
Győr-Semmering 2 óra, és 185 km. Plusz-mínusz 15 perc. Tapasztalat szerint is, és navi szerint is. Akkor szerintem a BP-Semmering távot és időt jól mondtad, és én se mondtam mást. :-)
Szóval, szombatban én is benne lennék.
Üdv:
T.
tibor76
122 élménybeszámolót írt
122
18 éve tag
2007.01.03. 11:06
Persze, odatalálok. Jártam arra párszor. Győr-Semmering kb 2 óra. Csak a Fertő mellett kell kb 40 km-t autóúton megtenni a többi autópálya. Viszont Hochkar-on csak nyáron jártam. A vámútért akkor is fizetni kell, ha síelni megyek? Vagy a síbérletet bemutatva azt elengedik?
Csak sajna mint mondtam, a péntek nálam inkább szombat...a nemzetgazdaság építése sajnos...:-)
T.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.