Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

simazsi által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (53)Időben csökkenő Időben csökkenő
simazsi
53 élménybeszámolót írt
53
18 éve tag
2008.03.01. 22:21
köszi, jó utat, jó havat, sok napsütit kivánok neked!
simazsi
53 élménybeszámolót írt
53
18 éve tag
2008.03.01. 22:04
Sziasztok! Remélem még nem alussza nyári álmát a topic, szeretném megosztani veletek Wenigzell-i tapasztalataimat.
Először is nagyon köszönöm ZSOLT, hogy elnavigáltál erre a szuper helyre. Minden létező segitséget megkaptam tőled, találkoztunk is a 22/23-i hétvégén pár mondat erejéig letámadtalak a Hüttében.
Az én (nemlétező) szintemnek tökéletesen megfelelt ez a pálya, végre nem egy túlélő táborhoz hasonlitott, a két meredek részt kivéve, lazán elközlekedtem rajta, és talán még fejlődtem is egy keveset. Vizisí tudásra is sikerült szert tennem, hála a 12 C-nak és a ragyogó napsütinek. De ez úgyis régóta dédelgetett vágyam volt. Most megvalósult:-))

Vasárnap átmentünk st.jakobba, és st.katrein-be, csak úgy kiváncsiságképp hazafelé menet. Eléggé inamba szállt a "bátorságom", talán az még nem nekem való... Ugyan csak a pályák alját láttam, de a hozzám hasonló "tudásuak" eléggé hóekében közlekedtek, sűrű heverészésekkel tarkitva....

A pályák teteje gondolom, még meredekebb, vagy nem? De ez úgyis már csak jövőre lesz kipróbálható:((
Szóval mindenkinek, aki nem profi, nagyon ajánlom Wenigzellt, kiváló gyakorló terep, önbizalomnövelő hely:))))
simazsi
53 élménybeszámolót írt
53
18 éve tag
2008.03.01. 21:35
Sziasztok!
Egy kérdésem lenne a hozzáértőkhöz: tapasztalataitok alapján melyik időjáráselőrejelzést lehet a legkomolyabban venni? márc 8-11 érdekelne, de még két hasonlót nem sikerült találnom, pedig már fél órája bogarászok. Feladjam?
simazsi
53 élménybeszámolót írt
53
18 éve tag
2008.01.08. 21:52
kösz, de te vagy a hibás,mert kedvet csináltál!
Most aztán záporoznak a kérdéseim, mert a fejembe vettem, hogy meglátogatom:))
Mail ment.
simazsi
53 élménybeszámolót írt
53
18 éve tag
2008.01.08. 00:19
köszi.
Az autópálya v.nem dilemma csak azért merült fel bennem, mert nem érzékelem az útviszonyokat. Mindegy, melyik irányból közelitek, mindenképpen havas-jeges szerpentin jut a végére?
Már kicsit nyűgös vagyok a sok jégtől mostanában:))))
simazsi
53 élménybeszámolót írt
53
18 éve tag
2008.01.06. 23:09
A síterepeket összehasonlitva arra a következtetésre jutottam, hogy az "újrakezdő" szintemmel talán a Wenigzell lenne a legalkalmasabb számomra.
Erősitsetek meg, vagy beszéljetek le kérlek.
Viszonylag hosszú, lankás pályát szeretnék, nem túl gyors felvonóval.
Bp-ről mennyi menetidővel kell számolni? Kb. mint Semmering?
köszi
simazsi
53 élménybeszámolót írt
53
18 éve tag
2008.01.06. 00:46
Máris nagyon sokat segitettetek! Köszi
Ezek szerint a Grebenzen nem igazán nekünk való, ami legalul van, az hosszabb, v. csak olyan bébipálya? Habár Murau-ban sem vállalkoztam a kabinos alatti lejövetelre a felső szakaszon sem, talán majd idén. Vagy nem.

Joglland- jó lenne ilyen igényekre? Én eddig azt hittem, odajárnak a bécsiek, akik megunták a sorbaállást Semmeringen és inkább ott állnak sorba. De lehet, hogy ezt álmodtam, v. keverem valamivel.
Mondjuk azt sem érzékelem, hogy lehet odajutni.
De nagyon köszi, utánanézek.
simazsi
53 élménybeszámolót írt
53
18 éve tag
2008.01.06. 00:00
Sziasztok!
Nagyon reménykedem, hogy kapok tőletek egy kis segitséget! Röviden vázolva, amit keresek:
Alapszintü situdással (világoskék pályára szól a jogsink egyelőre) olyan sicentrumot keresek, ahol ténylegesen lehet gyakorolni, és nem a halálfélelem környékez, hogy hova lyukadok ki és milyen pályára tévedek.
Áttekinthető, felfogható.
Nincs igényünk 100 km-es pályarendszerre, úgyis csak 1-2 pályát használunk belőle.
Nincs túl messze, 2-3 napra is érdemes kimenni.
Ami eddig nekünk nem jött be, az Tauplitz. Ugyan gyönyörü, de ahhoz, hogy találjunk egy kék pályát, előbb 2-3 piroson át kellett vágni, vagy sífutást rendezni hegymenetben:((
Mönichkirchen, Murau nagyjából OK, de most máshová mennénk.
Tudtok ötletet adni? Nagyon megköszönném! Most épp Grebenzen-t és Annaberg-et nézegetem.........
simazsi
53 élménybeszámolót írt
53
18 éve tag
2008.01.05. 22:56
Sziasztok! Próbálok tájékozódni, de most aztán már totálisan össze vagyok zavarodva:(
Most akkor jó kezdőknek/újrakezdőknek, v. nem???
Ha a 4-es ülőlift után tényleg olyan meredek csákányosok következnek, akkor talán mégse. Vagy ez csak a 3évesre vonatkozott?
És egy dolog feljutni a csákányossal, mondjuk azt túléljük valahogy, na de a lefelé út? A térkép kéknek jelzi, de volt már szerencsénk "lilába hajló" kékpályához is.
Tapasztalat?
Tudom, tanuljunk meg síelni, na de addig?
Minden infoért hálás vagyok. Köszi előre is.
simazsi
53 élménybeszámolót írt
53
18 éve tag
2006.03.31. 20:22
Köszi, világos. Gyönyörüek a Murau-i képek, már előre örülök, hogy megyünk. Gondolom életben még nagyobb élmény. A bérletárakról mit lehet tudni, nagyon húzósak? Habár, ahogy látom, nagyon sok pálya van, remélem én is találok magamnak valót.
A görcsöt nem csomagolom be magammal, hátha igy jobban fog menni. Köszi a bátoritást és a klassz képeket!
simazsi
53 élménybeszámolót írt
53
18 éve tag
2006.03.31. 19:12
Köszi, csak nagyon halkan kérdezem: mi a fürész?
A csákányos felvonó egyelőre nem az esetem. Van annak valami technikája, hogy normálisan ki tudjon belőle szállni az ember, vagy ez csak a gyakorlattal jön majd? Menetközben sem vagyok topon. Nagyon megkönnyebbülök, amikor felérek.Csak a kiszállástól stresszelek.
Létezik erre jótanács, vagy én vagyok extra-béna?
köszi
simazsi
53 élménybeszámolót írt
53
18 éve tag
2006.03.31. 18:32
Köszi az infoért, miután én eléggé a kezdeteknél tartok, melyik pályán próbálkozzam, -ha van választási lehetőség - a kabinossal fel merjek menni és valahogy majd levergődöm, vagy van jobb megoldás is. Világoskék pályára lenne szükségem.
Mondjuk Mátrasztistvánon a kék pálya már határeset nekem. (sajnos)
Köszi a választ!
simazsi
53 élménybeszámolót írt
53
18 éve tag
2006.03.31. 17:49
Sziasztok! Ugy alakult, hogy 2 nap mulva Murauba megyünk pár napra. Kérdésem az lenne, tudja-e valaki, hogy járnak-e még a liftek, érdemes-e silécet vinni?
Köszi,
egy helyismeret nélküli lelkes kezdő
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.