Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

simazsi által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (53)Időben csökkenő Időben csökkenő
simazsi
53 élménybeszámolót írt
53
18 éve tag
2010.03.13. 23:42
köszi Eszter!

A jobboldali csákányos olyan, hogy benézem a pályát és ahol úgy itélem, ki tudok szállni? De jó lenne!
Ami a pálya jobb szélén van csákányos, azzal már felmentem, ott már bőven lejövök, sőt. Ehhez képest nagy ugrás a pálya teteje?
Bocs a sok idétlen kérdésért, de kicsit elbizonytalanitottak, talán nem is olyan vészes? Nálam jobban sielők azt mondták, meredek a teteje.
Nem is csak magam miatt aggódom, nagyon nem szeretnék másokat veszélyeztetni a kisérletezéseimmel.
De lehet, hogy fel kell menni és megpróbálni, különben sose tudok továbblépni, ha csak a bébicsákányoson bénázok.
Ahhoz már túlkoros vagyok:-)

A vacsorakérdésben maximálisan egyetértek, főleg hogy én még "erőből" sízek. Nem semmi, ami estére/másnap reggelre rámtör...
Előzmény: (EszterM 87426)
simazsi
53 élménybeszámolót írt
53
18 éve tag
2010.03.13. 18:50
Szia dib, köszi,

a hotel - gondolom -húzósabb árakkal üzemel, nekem szimpatikus a Moser, ha jó a konyha. De lassan azt hiszem önellátásra fogunk berendezkedni. Az a biztos:-)
Előzmény: (dib 87415)
simazsi
53 élménybeszámolót írt
53
18 éve tag
2010.03.13. 18:45
köszi, azon gondolkodtam, hogy az a rengeteg ember, aki St.Lorenzen/Georgen-ben lakik, és feltehetően csak reggelit kap a szálláson, vajon hova megy vacsizni?
Vagy mindenki sokat eszik napközben, aztán este már úgysem egészséges jóllakni....:-)

Még egy kérdésem lenne, ez talán könnyebben megválaszolható:

a kabinos lift végállomásától induló két párhuzamos csákányosból tényleg ki lehet szállni valahol féluton?
Azt hallottam, hogy a felső része (a kék pályának) elég meredek, inkább piros. Nekem a kabinos középállomásáig is határeset egyelőre, ezzel a "tudással" ne menjek fel?

köszi, hétfőn indulunk:-)
simazsi
53 élménybeszámolót írt
53
18 éve tag
2010.03.12. 17:04
köszi szépen farkas! Gyalog gondoltuk megközeliteni, ezek szerint ez az egyetlen lehetőség? Vagy a telepen lévő étterem(állitólag van vmi ott is,) csak jó lenne, ha kapnék egy kis "ajánlást" tőletek:-)
simazsi
53 élménybeszámolót írt
53
18 éve tag
2010.03.12. 13:11
Hát már mindenki a sípályákon van:-)Vagy nem lakott senki az apartmantelepen?
Arra vonatkozóan is szeretnék tippeket kapni, hogy hova érdemes elmenni egy jó vacsora/sör kombinációra, nem horroráron, a telep közelében...
simazsi
53 élménybeszámolót írt
53
18 éve tag
2010.03.10. 22:43
Lenne egy kérdésem azokhoz, akik laktak már a Ferienalm apartmanjaiban (2 fős). A felszereltségét nem tudom kinyomozni egyik leirásból ill. fénykép alapján sem. Konkrétan a mikro léte v. nemléte érdekelne, hátha tudtok segiteni. Azt látom, hogy a nagy apartmanokban/faházakban van, de létezik, hogy a "kicsikben" nincs?
köszi, ha van infótok!
simazsi
53 élménybeszámolót írt
53
18 éve tag
2009.03.07. 22:31
Osi, mi két évvel ezelőtt ápr. első napjaiban voltunk, és szuper volt. Mintha ciánoztak volna a pályákon és ha már 5 ember volt a környéken, méltatlankodtunk, hogy mi ez a tömeg....
Ennek is megvan a varázsa...

Pedig akkor közel sem volt ilyen havas tél, úgyhogy optimizmusra minden okod megvan. És úgy emlékszem, még a bérlet is olcsóbb volt.
simazsi
53 élménybeszámolót írt
53
18 éve tag
2009.03.06. 22:50
A hit megtette hatását:-)))
Szombat-vasárnap csodaidőnk volt Wenigzell-ben!
Ragyogó napsütés, a szombati verseny ellenére jól sielhető volt a pálya, szinte már tavaszias idő, egy jó kis úszás/szaunázás után kellemesen elfáradva egy tányérról lelógó wiener schnitzel és egy Puntigamer társaságában nagyon szép volt az élet...-)))
simazsi
53 élménybeszámolót írt
53
18 éve tag
2009.02.25. 23:06
Ha már ketten hiszünk, annak már csak lesz valami mágikus ereje:-))
Habár engem a pénteki időjárás még sajnos nem igazán érdekel, akkor még csak álmodozhatok a másnapi programról.

Zsolt,ti kinn lesztek? Nem lesz valaki szombaton v. vasárnap aki egy kicsit oktatgatni tud, hogy a rossz beidegződéseimet hogy tudnám jóra cserélni?
simazsi
53 élménybeszámolót írt
53
18 éve tag
2009.02.24. 23:40
szia Era!

Mél ment.

Az a baj, hogy éjszakára is plusszokkal riogatnak.:-(
De lehet, hogy Zsoltnak van vmi tuti infója!?
simazsi
53 élménybeszámolót írt
53
18 éve tag
2009.02.24. 22:19
Van valakinek valami viszonylag megbizható időjárástippje a hétvégére, jövő hét elejére?
Ahol néztem,(accuwetter, freemeteo) ott nagyon ramaty időt igérnek. Esőt, olvadást, éjszakai pluszokat, nappali 7-9 celsiust.
Pedig nagyon szeretnénk kimenni, de kezdem elveszteni a lelkesedésemet.... Szerintetek még kitart a pálya?
Esőben síelni? :-((
simazsi
53 élménybeszámolót írt
53
18 éve tag
2009.02.23. 23:19
Ezek szerint már csak két hétvégével lehet biztosan kalkulálni??

És még egy kérdés hozzád Zsolt, van még idén is "pontos" jegy? Tavaly úgy emlékszem, volt.
simazsi
53 élménybeszámolót írt
53
18 éve tag
2009.02.23. 22:39
A kérdésem az lenne, tudja-e valaki, hogy a wenigzelli pálya meddig van nyitva? (ez igy félreérthető, a szezonzárásra gondolok).

Valahol azt láttam, h márc.elején záróra.
Nagyon szeretnék még kijutni, de lehet, hogy ez a hétvége és kifújt?
simazsi
53 élménybeszámolót írt
53
18 éve tag
2009.02.16. 22:53
Tobo, zseniális vagy! Nagyon szépen köszönöm, ez annyira gyönyörű. Szép világoskék:-))
Jártál ott? Ha élőben is ilyen, akkor ezt nekünk találták ki. Az árakról már nem is beszélve.
Ha itt se lehet megtanulni, akkor sehol.
Köszi szépen Neked! :-))
simazsi
53 élménybeszámolót írt
53
18 éve tag
2009.02.16. 15:25
:-))
A wenigzell-i a mi tudásunknak tökéletes, csak gondoltuk kellene egy kis változatosság, vagy továbblépés, vagy nem is tudom...
A mönichkircheni hosszu kéken kivül nem tudom hol tudnánk még labdába rugni, stjakob-ba még azt hiszem jobb ha nem merészkedünk, marad a gyakorlás, fel/le/fel/le wenigzellben. Jól gondolom?
simazsi
53 élménybeszámolót írt
53
18 éve tag
2009.02.16. 14:43
Szia MacMan!

Nagyon jó lenne,ha azt a kerülendő szálláshelyet be tudnánk azonositani, hogy más ne sétáljon ilyen csapdába. Én pont most nézegetem a környék szálláskinálatát, de fogalmam sincs, melyik lehetett, pedig jó lenne tudni. Ha van még valami infód, segits a beazonositásban légyszives.
simazsi
53 élménybeszámolót írt
53
18 éve tag
2009.02.16. 14:33
köszi, iszlee
Stuhleck biztosan nagyon jó (eddig még csak a parkolóig jutottunk) de elbizonytalanodtunk, látva az eszméletlen tömeget és a kicsit húzósnak tünő napijegy-árakat. Nem voltunk benne biztosak, hogy ezt a mi tudásunkkal élvezni fogjuk....
Ezért keresnénk valami olyan helyet, ami talán kevésbbé felkapott, "nyugisabb" gyakorlásra alkalmas hosszabb kék pályákkal rendelkezik.

De lehet, hogy ez illúzió, hogy ilyesmi létezik itt a közelben.
simazsi
53 élménybeszámolót írt
53
18 éve tag
2009.02.16. 11:28
köszi szépen Stani.
Ettől féltem, hogy az én tudásommal nem kellene odakeverednem, akkor tovább keresgélek, mert a "hosszu kék az ülőfelvonó alatt" az nem túl vonzó.
Tudom, hogy nem a te szinted, de ismersz a környéken hosszu kék pályákat ezen kivül?
simazsi
53 élménybeszámolót írt
53
18 éve tag
2009.02.15. 20:58
Sziasztok!
Egy kis segitséget kérnék a Mönichkirchen-t jól ismerőktől:
Mi pár évvel ezelőtt (még a fejlesztések előtt) jártunk ott, amikor még a régi ülőlifttel lehetett feljutni. Onnan akkor még egy csákányos ment tovább, ahonnan el lehetett jutni a Mariensee-i oldal (akkor még csákányos középállomásáig).
A kérdésem, hogy látva az új ülőfelvonókat - most is járható ez az út, vagy le kell sielni a Mariensee aljáig? Mert az sajna nem nekem való..
Remélem nagyjából érthető amit kérdezek, a lényeg az, hogy nagyjából kék pályán maradva merre érdemes bolyonganom?

Köszi, ha tudtok segiteni, mert a térképen úgy látom, minden kék pálya átmegy pirosba, kivéve a hosszu völgymenetet, meg a rövidke bébypályát.
Ez a valóságban most hogy néz ki?
simazsi
53 élménybeszámolót írt
53
18 éve tag
Topik: Tauplitz
2008.03.01. 23:07
Aki kezdőként, vagy nagyon kezdetleges tudással vágyik ide, azt én lebeszélném. Hiába a gyönyörü környék, a pályák az én fogalmaim szerint megközelithetetlenek. Ahhoz, hogy egy kék pályára kerüljek, előbb keresztbe-hosszába át kellene vergődni néhány piroson., vagy Delta expedicióban, hegymenetben útrakelni, ha ezt nem vállalja valaki. A pályák összeköttetése számomra örök rejtély marad, örülök, hogy ép bőrrel megúsztam, lehet, hogy csak én gondolom igy, de vagy egy 300m-es bébipálya, vagy a biztos sítudás az alternatíva.
A környék, a kilátás egyébként gyönyörü. Már aki tudja élvezni mindeközben.
Profiknak ez biztos érthetetlen, de én a kezdőknek szeretnék megspórolni egy csalódást.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.