Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Mekkora HOKE-val síeljünk? topikból

ÜZENETEK (6)Időben csökkenő Időben csökkenő
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2011.01.08. 18:18
Milyen tengelyhez képest előrébb? Honnét nézve? A kanyar melyik szakaszában?

Többnyire mindig van valamekkora harántterpesz (hoké), és nem is kell feltétlenül megszüntetni. A hoké tűzzel-vassal való üldözése abból származik, hogy gyakori hiba a túl nagy hokéval való síelés, és ezért sokan megpróbálják teljesen kiirtani.

Anantómiai-geometriai szempontból természetesen kialakul a hoké, és folyamatosan változik a kanyar folyamán. Hibának akkor nevezhető, ha:
- túlzott mértékű;
- statikusan fennmarad az élváltásig, és ott egy hirtelen lábtartáscserével a másik oldali hokévá alakul át.

A túlzott hokéval a legnagyobb probléma, hogy hatására az ívkülső sín nem a megfelelő terhelés alakul ki.

A fényképekkel érdemes óvatosan bánni, mert nem érzékeltetik a folyamatot...
Előzmény: (Soma 102781)
Soma
675 élménybeszámolót írt
675
18 éve tag
2011.01.08. 13:48
Itt tartok én is. De azért nézz meg egy GS versenyt, ott sem nulla a hoke.
Előzmény: (AAron 102782)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2011.01.08. 12:18
Mekkorával? Nullával.
Mondjuk nekem még anno azt tanították, hogy a hegysí "indexel", most meg, hogy alulról egy sít szabad csak látni, csak, ha figyelek tudom, öszönből nem megy (még).
Előzmény: (Soma 102781)
gaboca
3375 élménybeszámolót írt
3375
15 éve tag
2011.01.08. 12:01
A cél a nulla, aztán meg egyén függő ki mennyit bír el, az én izomzatom sajna nagyon kötött, minél inkább közelítem a nullához annál jobban érzem a ,,mindjárt szétszakad a csípőm".
Előzmény: (Soma 102781)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2011.01.08. 11:53
Mekkorával? Nullával.
Mondjuk nekem még anno azt tanították, hogy a hegysí "indexel", most meg, hogy alulról egy sít szabad csak látni, csak, ha figyelek tudom, öszönből nem megy (még).
Előzmény: (Soma 102781)
Soma
675 élménybeszámolót írt
675
18 éve tag
2011.01.08. 11:46
Sziasztok, a címben feltett kérdésre keresem a választ. Nekem azt tanítják, hogy ha lehet ne legyen az ívbelső lábam előrébb a külső lábamhoz viszonyítva, azaz a csípőm külső felét nyomjam a belsőm sím csőre irányába. Sajnos nem mindíg tudom megcsinálni, főleg az egyik irányba nem nagyon megy. Nézem most a versenyeket és ott is úgy látom, hogy azért a versenyzőknél is van bizonyos hoke. Lehet, hogy csak a nagy sebesség és meredek pálya miatt van? Szőlős Peti ha egy két képet is beszúrna, azt megköszönném.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.