Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Francia hóhelyzet tapasztalatok topikból

ÜZENETEK (6)Időben csökkenő Időben csökkenő
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2011.02.17. 14:54
Szuper! Így korrekt és jobban is hangzik!
Előzmény: (Daddy 110652)
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2011.02.17. 10:58
Úgy gondolom, hogy esetedben pontosabb az, hogy "nincsen szabály kivétel nélkül".
(A latin nyelvet ismerők, illetve a sznobok kedvéért: nulla regula sine exceptione.)
Melegfront van, és ilyenkor kicsit "hangyás" vagyok. :-)
Előzmény: (Bélapó 110564)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2011.02.16. 19:16
A kivétel erősíti a szabályt!!! Keddenként én is Mönichkirhenbe járok s mint nyugdíjas 11,50-be kerül a síbérlet 11-órától
Előzmény: (Krechl 110488)
Krechl
343 élménybeszámolót írt
343
18 éve tag
2011.02.16. 13:47
Én sem akarok vitatkozni. Semmi okom kételkedni abban amit írsz, és szívesen fogadom, ha megosztod velem a titkot, mert nekem mindig drágábbra jön ki Fr. o.
Nagyon sok összetevője van még. Pl. utolsó nap is tudok síelni, harmad annyi az út, ami nem (csak) költségben, inkább fáradtságban jelentős, mi nem ragaszkodunk a pályaszálláshoz, de ezek már szubjektív dolgok.
(Azt azért megjegyzem, hogy mindig magam intézem a szállást, és még soha nem laktunk 100€/éj/6-7 fős apartman-nál drágábban, sőt inkább olcsóbban.)
Előzmény: (Soma 110489)
Soma
675 élménybeszámolót írt
675
18 éve tag
2011.02.16. 13:05
KB. egy Alpe d'Huez nagyságú osztrák síterepen (mondjuk Saalbach vagy Schladming (ezek sincsenek akkorák)) ha pályaszállást akarsz megfizetni, az annyiba kerül, amennyibe a teljes Francia út. Így a bérletek besorolása nem számít, hiszen az már mind plussz költség lenne. A szállások minőségét Ausztriában jobbnak tartottam, ebbe beletartozik a közvetlenség is, de sokaknál azért ez nem annyira fontos szempont.
De nem szeretnék vitatkozni, és mint írtam senkit nem akarok meggyőzni semmiről.
(Csak egy zárójeles megjegyzés: három fiam van)
Előzmény: (Krechl 110488)
Krechl
343 élménybeszámolót írt
343
18 éve tag
2011.02.16. 12:52
Előre bocsátom, hogy még nem jártam Francia országban. Évek óta tervezem és mindig többre jön ki, mint egy osztrák hét. Egyedülállóknak, kis családoknak lehet, hogy olcsó Fr.o., de mi nagy család vagyunk, és ott bizony 12 éven felül is felnőtt bérletet kell váltani. Ausztriában 15 évig gyerek, 18-ig diák, ráadásul nagyon sok helyen csak a két idősebbnek kell bérletet venni, 3-tól ingyenes. A tavaszi akciókról nem is beszélve, amikor -egyre több terepen- a 6 napos felnőtt bérlet mellé, a gyerekeknek létszámtól függetlenül ingyen bérlet jár.
Azt már nem is említem, hogy az osztrák házigazda liftzárás után elviszi a gyerekeket lovagolni, állatokat etethetnek, hótalpas kirándulást szerveznek, érkezéskor mindig házi pálinkával, lekvárral, a gyerekeket édességgel várják.
Tényleg olyan, mint a sarki fűszeres és a hipermarket közötti különbség. Nem vitatom az utóbbi előnyeit, de a személyesség fontos.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.