Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Kojsovska Hola - Skipark Erika topikból

ÜZENETEK (4)Időben csökkenő Időben csökkenő
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2011.04.01. 12:16
Sajnos Aranyidán nincs webkamera. A holidayinfo.sk sem megbízható. Egy pár éve előfordult, hogy húsvét előtt 70 cm friss havat jelentettek, és azt, hogy nyitva a síterep. Húsvét utáni nap reggelén robogtam kifelé a nagy friss hó reményében. Hó volt ugyan, de a felvonók nem jártak, a pályán senki, a parkolóban két autó. Másnap már ki volt írva a holidayinfon, hogy csak hétvégén tartanak nyitva. De az én napomat már elszúrták. Belekerült néhány ezer forintba, síelni pedig nem tudtam.
Előzmény: (Paganini 116433)
zozóka45
84 élménybeszámolót írt
84
16 éve tag
2011.03.27. 17:07
Egyetértek, én is ezt szoktam nézni, illetve a síterep saját honlapját.
Üdv:

Zozóka
Előzmény: (Paganini 116433)
Paganini
48 élménybeszámolót írt
48
13 éve tag
2011.03.27. 03:05
Szlovákiánál nekem ez jött be legjobban:
http://www.holidayinfo.sk/hu-hu/winter/gallery/
A képre kattintva látható, hogy egész nap milyen volt az idő, hány fok volt, olvadt-e, volt-e tömeg, stb.
Előzmény: (magnum56 116405)
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2011.03.26. 19:41
Én gyakran olvasom a sielok.hu információit. A hójelentés valóban nem megbízható. Ha síelni indulok valahová, meg szoktam nézni a sielok.hu hójelentését, Szlovákia esetében a Holidayinfo jelentését, és a terep saját honlapján a hó vastagságára vonatkozó addatokat. A három adat szinte sohasem egyezik.

Szlovákiában további pronléma, hogy még a síterep saját honlapja sem ír igazat. Eltúlozák a hóvastagságot, nem írják le pl. Aranyida esetében, hogy a hóadatok a hegytetőre (1200 m), vagy a pálya alsó részére (700 m)vonatkoznak. Nem közlik, hogy a libegő alatti pálya használható-e. Ha friss hóról adnak információt, akkor nem írják oda, hogy a 30 cm friss hó csak a pálya tetején érvényes, az alsó rész csupa kő. Nem írják le, hogy a "riss hó" mikor esett. Előfordul, hogy a friss hó mindaddig szerepel a lapon, amíg újabb hó nem esik. Nem írják le, hogy mennyi a természetes hó vastagsága, stb...

Szóval sok probléma van a hójelentéssel. Ez csak részben a sielok.hu hibája. De jobb lenne, hogy ha megbízható információ nem áll rendelkezésre, akkor inkább a sielok.hu nem adna semmilyen infót. Mert a félrevezető infó rosszabb, mint a semilyen.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.