Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síbakancs választás topikból

ÜZENETEK (8)Időben csökkenő Időben csökkenő
a Tomi
127 élménybeszámolót írt
127
16 éve tag
2011.11.21. 16:30
Ja és egy jó síoktató nem ártana!:)
A többivel egyetértek.
Előzmény: (AAron 124568)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2011.11.21. 16:24
Akkor szerintem:

1.
100 körüli flexindex, alatta ne nagyon, de felette sem

2.
30-as bakancs ( de ez is hülyeség, lehet, hogy Salomonból 29-es kell, de Nordicából a 30-as is kicsi, a lényeget éted)

3.
a legfontosabb:
oktató, oktató, oktató, oktató, oktató, oktató, oktató, oktató, oktató, oktató, oktató, oktató, oktató, oktató, oktató, oktató, oktató, oktató, oktató, oktató, oktató, oktató, oktató, oktató, oktató, oktató, oktató, oktató, oktató, oktató, oktató, oktató, oktató, oktató, oktató, oktató

:)
Előzmény: (drbarta 124567)
drbarta
19 élménybeszámolót írt
19
12 éve tag
2011.11.21. 16:18
Akkor elég összetett a téme :)

Jó középhaladó: Bár nem látom magamat síelés közben, de feltehetőleg egyáltalán nem szakszerűen, vagy szabályosan síelhetek, mivel soha nem tanultam. De azért gyerekkoromtól fogva járok, általában évi 1*, nagyritkán 2*. Többé kevésbé párhuzamos lábbal haladok, nem túl sűrűn kanyarogva.A térdemet sajnos alig hajlítom, a manővereknél inkább a testsúlyomat helyezem ide-oda. Ennek ellenére szemátomást hasonlóan gyors tempóban haladok, mint azok, akik ,szemmértékre legalábbis, sokkal jobban síelnek, mint én, úgy hogy csak nagyon ritkán esek el. Pályán kívülre nem merészkedek. Ha jó állapotú a pálya, akkor lehet bármilyen meredek, élvezettel jövök le rajta, ha jeges és buckás, akkor érezhetően sokkal bizonytalanabb leszek, és látványosan visszaveszek a fent említett sebességből.
Kb. így.
Akkor az eddigi válaszokból az jön le, ha kicsit is van igényem precízebben síelni, akkor 100-as alatt felejtsem el ugye?
Méret: Az előző bakancsom 29.5-es. Tulajdonképpen tudtam használni, de alapjáraton nyomja a nagylábujjam végét. Nem vészesen, kitörni általában nem szokta. Most ahogy próbálgattam, a 30-asok voltak olyanok, hogy becsatolt állapotban épp végigért bennük a lábam, a nagylábujj szolidan, nyomásérzet nélkül érintette a bakancs orrát.
Előzmény: (AAron 124564)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2011.11.21. 15:30
"+1 dolog: jelenlegi cipőmet a zsibbadás miatt mindig ki kellett lazítanom, amint leértem. Olyan bakancsra gondoltam melyhez nem kéne hozzányúlnom síelés-felvonózás alatt, és mégis stabilabb legyen, mint a jelenlegi"

Ez így nem jó megközelítés, ha keményebb bakancsot választasz, természetes, hogy a lábadat fogni fogja, de, hogy ne éld át a kínok-kínját, azt bizony ki-be kell csatolgatni. Cserébe nem fog lötyögni a lábad, valamit-valamiért.

Azért kérdeztem, hogy "kitől kérdezed", mert én kemény bakancs párti vagyok - a síelés egy sport, jegyében - valaki más inkább a kényelmet helyezi előtérbe, a kettő együtt nem megy (szerintem). A "jó középhaladó" egy megfoghatatlan sítudás, 2 hozzászólásból nem is derülhetne ki az igazság, így csak filozofálgatunk.
Próbálgatni, próbálgatni, próbálgatni (100-as index alatt ne próbálgass /habitus/).

Méret ügyben azt tanácsolom, hogy becsatolt állapotban, térdet előre tolva.......... olvass el egy könyvet, a térd elől, az erőkar bokát valószínűleg a helyére nyomja, így "biztosan" helyén lesz minden. Sokan elkövetik azt a hibát, hogy a felvétel után (becsatolatlan állapotban) azonnal kijelentik, hogy KICSI és kérnek egy nagyobbat. Ők azok, akik száz számra síelnek a kelleténél nagyobb bakiba.
Előzmény: (drbarta 124560)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2011.11.21. 15:12
Kb hasonló paraméterekkel rendelkezem, de a 80 bakit egy kicsit puhának tartom neked. Nekem 100-as van de ezt sem érzem túl keménynek, ha most vennék biztosan keményebbet választanék. Azonban a boltban való próba igen csalós mert a műanyag héj a hidegben másként viselkedik mint a meleg üzletben. Még valami a kemény bakancs nem egyenlő a kényelmetlennel.
Előzmény: (drbarta 124556)
drbarta
19 élménybeszámolót írt
19
12 éve tag
2011.11.21. 15:08
"ez attól függ, hogy kitől kérdezed"

Hát attól, aki tud rá felelni :)

+1 dolog: jelenlegi cipőmet a zsibbadás miatt mindig ki kellett lazítanom, amint leértem. Olyan bakancsra gondoltam melyhez nem kéne hozzányúlnom síelés-felvonózás alatt, és mégis stabilabb legyen, mint a jelenlegi.


Te milyet javasolnál a felvázolt paraméterek (méret+ jó középhaladó szint) ismeretében?
Előzmény: (AAron 124557)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2011.11.21. 14:45
:)

"Mennyire fontos görcsölni a magasabb flex-index mellett?"

ez attól függ, hogy kitől kérdezed
Szerintem a habitusodhoz (testmagasság+súly) nagyon karcsú a 80-as index
Előzmény: (drbarta 124556)
drbarta
19 élménybeszámolót írt
19
12 éve tag
2011.11.21. 14:37
Sziasztok!
Új vagyok az oldalon, bakancs témában szeretnék segítséget kérni.
190 cm, 95 kg mellett olyan erős középhaladó szintűnek vallom magam. Soha nem tanultam, de már tizenéve járok évente 1-2 alkalommal. Szépen semmiképp nem síelek, viszont elég gyorsan :)
Jelenlegi Dalbello cipőmet kb. 8 éve használom. Egy alap-bakancs, 60-as flex, semmi különöset nem tud. Egy leheletnyit rövid is rám, illetve erősen megszorítva, a pályáról leérve már igencsak zsibbadva sem érzem, hogy annyira remekül fogná a lábam.
Most szeretnék újat venni.
A helyi Intersportban (Szeged) szimpatikusnak tűnik egy Head Edge ? 80-as flex indexű cipő. Fél számmal nagyobb az előzőnél, nagyon kényelmes, ha jól megszorítom fixnek érződik, és mégse szorít. Elég nekem ennyi flex-index? Egy másik cipőt a Hervisben láttam, talán Nordica sportmachine? Annak 100/90 volt a flex-indexe, és bár kényelmes volt, de a Head-mégis inkább volt olyan, mint amit kifejezzetten az én lábamra tervezték volna.
Mennyire fontos görcsölni a magasabb flex-index mellett?
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.