Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síbakancs választás topikból

ÜZENETEK (5)Időben csökkenő Időben csökkenő
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2011.11.21. 15:30
"+1 dolog: jelenlegi cipőmet a zsibbadás miatt mindig ki kellett lazítanom, amint leértem. Olyan bakancsra gondoltam melyhez nem kéne hozzányúlnom síelés-felvonózás alatt, és mégis stabilabb legyen, mint a jelenlegi"

Ez így nem jó megközelítés, ha keményebb bakancsot választasz, természetes, hogy a lábadat fogni fogja, de, hogy ne éld át a kínok-kínját, azt bizony ki-be kell csatolgatni. Cserébe nem fog lötyögni a lábad, valamit-valamiért.

Azért kérdeztem, hogy "kitől kérdezed", mert én kemény bakancs párti vagyok - a síelés egy sport, jegyében - valaki más inkább a kényelmet helyezi előtérbe, a kettő együtt nem megy (szerintem). A "jó középhaladó" egy megfoghatatlan sítudás, 2 hozzászólásból nem is derülhetne ki az igazság, így csak filozofálgatunk.
Próbálgatni, próbálgatni, próbálgatni (100-as index alatt ne próbálgass /habitus/).

Méret ügyben azt tanácsolom, hogy becsatolt állapotban, térdet előre tolva.......... olvass el egy könyvet, a térd elől, az erőkar bokát valószínűleg a helyére nyomja, így "biztosan" helyén lesz minden. Sokan elkövetik azt a hibát, hogy a felvétel után (becsatolatlan állapotban) azonnal kijelentik, hogy KICSI és kérnek egy nagyobbat. Ők azok, akik száz számra síelnek a kelleténél nagyobb bakiba.
Előzmény: (drbarta 124560)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2011.11.21. 15:12
Kb hasonló paraméterekkel rendelkezem, de a 80 bakit egy kicsit puhának tartom neked. Nekem 100-as van de ezt sem érzem túl keménynek, ha most vennék biztosan keményebbet választanék. Azonban a boltban való próba igen csalós mert a műanyag héj a hidegben másként viselkedik mint a meleg üzletben. Még valami a kemény bakancs nem egyenlő a kényelmetlennel.
Előzmény: (drbarta 124556)
drbarta
19 élménybeszámolót írt
19
12 éve tag
2011.11.21. 15:08
"ez attól függ, hogy kitől kérdezed"

Hát attól, aki tud rá felelni :)

+1 dolog: jelenlegi cipőmet a zsibbadás miatt mindig ki kellett lazítanom, amint leértem. Olyan bakancsra gondoltam melyhez nem kéne hozzányúlnom síelés-felvonózás alatt, és mégis stabilabb legyen, mint a jelenlegi.


Te milyet javasolnál a felvázolt paraméterek (méret+ jó középhaladó szint) ismeretében?
Előzmény: (AAron 124557)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2011.11.21. 14:45
:)

"Mennyire fontos görcsölni a magasabb flex-index mellett?"

ez attól függ, hogy kitől kérdezed
Szerintem a habitusodhoz (testmagasság+súly) nagyon karcsú a 80-as index
Előzmény: (drbarta 124556)
drbarta
19 élménybeszámolót írt
19
12 éve tag
2011.11.21. 14:37
Sziasztok!
Új vagyok az oldalon, bakancs témában szeretnék segítséget kérni.
190 cm, 95 kg mellett olyan erős középhaladó szintűnek vallom magam. Soha nem tanultam, de már tizenéve járok évente 1-2 alkalommal. Szépen semmiképp nem síelek, viszont elég gyorsan :)
Jelenlegi Dalbello cipőmet kb. 8 éve használom. Egy alap-bakancs, 60-as flex, semmi különöset nem tud. Egy leheletnyit rövid is rám, illetve erősen megszorítva, a pályáról leérve már igencsak zsibbadva sem érzem, hogy annyira remekül fogná a lábam.
Most szeretnék újat venni.
A helyi Intersportban (Szeged) szimpatikusnak tűnik egy Head Edge ? 80-as flex indexű cipő. Fél számmal nagyobb az előzőnél, nagyon kényelmes, ha jól megszorítom fixnek érződik, és mégse szorít. Elég nekem ennyi flex-index? Egy másik cipőt a Hervisben láttam, talán Nordica sportmachine? Annak 100/90 volt a flex-indexe, és bár kényelmes volt, de a Head-mégis inkább volt olyan, mint amit kifejezzetten az én lábamra tervezték volna.
Mennyire fontos görcsölni a magasabb flex-index mellett?
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.