Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Bellamonte - Alpe Lusia topikból

ÜZENETEK (7)Időben csökkenő Időben csökkenő
lyrics
30 élménybeszámolót írt
30
20 éve tag
2011.12.08. 10:41
Sajnos a havazás nem jött be, pedig nagyon drukkoltam.

Mi szombaton megyünk, ha kedden jöttök valószínű már az egész latemári rész, nagy-része menni fog.

A jelenlegi helyzet, ami látszik a webkamerákon.

Obereggen

02, 02h, 04, 06, 06a, 09, 08

Papaeago

13, 10, 23, 25, 24, 28, 30,

Predazzo

35, 36, készen van.

Ami nekem még nagyon hiányzik a 31 pálya, ez félig van készen, igaz ennek a felső része csak egy nyomvonal, amit szerintem gyorsan meglehet csinálni. Amennyiben ez kész, amit síelni szoktunk pályák 90 % működni fog.
Vasárnap csúszunk először, szerintem addigra megnyitják a fenti pályákat.

A bombardinót nagyon köszönöm, de nem fogok élni vele, pályán nem iszom, de este a dupla adagot veszek magamhoz sörből.
Előzmény: (vh 126435)
vh
248 élménybeszámolót írt
248
18 éve tag
2011.12.08. 08:40
Szia lyrics!
Magyarok vagyunk nem? Ezt látjuk nap mint nap minden médiában. Ha megy valami, akkor én is benne voltam, ha nem, akkor nem voltam benne. Mindenen mindenki keresni akar.
Nem bánom, egy bombardinóra a vendégem vagy, ha összefutunk.
Mi egy nagy iskolás csapattal kedden kezdjük a csúszást.
Remélem mindenben neked lesz igazad.
Üdv, jó csúszást.
Előzmény: (lyrics 126230)
lyrics
30 élménybeszámolót írt
30
20 éve tag
2011.12.06. 20:25
Szia vh!

Magyarhonban a felelősséget valamiért mindig áthárítják:)
Ám legyen, de amennyiben több mint kettő megy, annyi sörrel jöttök ahány pályával több van nyitva ..... :)

Valóban még nincs nyitva a nagy-része, de a webkamerákon lehet látni, hogy az utolsó simítások folynak, a fő pályák készen vannak. Csütörtökön nyit a terep, majd akkor nézd meg. Az már látható, hogy nem csak éjszaka, hanem egész nap mentek a hóágyúk. Jó jelként értelmezhető, az átjárókat is egész nap fújták.

A síterep, három helyről lehet megközelíteni, Oberegen, Pampeego, Predazzo. A három részt két átjáró rész köti össze, ha ezek készek akkor karaj.......

Látható minden perccel, minden órával nőnek söreim száma :)
Előzmény: (vh 126143)
vh
248 élménybeszámolót írt
248
18 éve tag
2011.12.06. 09:18
Szia lyrics!

Azt mondod: "Most a pályák 80% van készen."
Ezt honnan tudod?
Megnéztem itt: http://www.latemar.it/en/Dynamic-Map-En.asp
Küldj egy linket, hol nézzem meg ezeket a kedvcsináló infókat.

A megnyitott pályák, felvonók száma igen kevés. Persze el tudom képzelni, hogy készítik, de még nem nyitották meg.
Mindkét barátom azt mondta, hogy ne menjünk. A döntés az én kezemben van, de nem merek igent mondani, mert ha egy héten át két pályán kell csúszni, ezek engem megölnek.

Elküldöm a linket a hozzászólásodról, hogy olvassák el. Remélem, sikerül áttolnom a felelősséget. :-)
Van az a bombardino mennyiség, amivel ezt a helyzetet kezelheted. A felelősség mostantól a tied. ;-)
Előzmény: (lyrics 126141)
lyrics
30 élménybeszámolót írt
30
20 éve tag
2011.12.06. 08:44
Szia vh!

Minden úgy van ahogyan gondoltam, a mínuszokban az olasz hócsinálók beindultak ezerrel. Az átjárókhoz tegnap 10 hóágyút állítottak. Most a pályák 80% van készen. Ebben az ütemben ahogyan haladnak a hétvégére minden pálya menni fog.

Persze még meg sem említettem, hogy holnapra 25 cm havazást ígérnek, ami lehet, hogy több lesz :)

Mivel a rendszerben legtöbb helyen 4 üléses kanapék, gyorsliftek üzemelnek, így nem szokott nagy sorbaállás kialakulni. Ahol szűk volt a keresztmetszet (Absam-stube)ott három éve egy hatülésest toltak a fenekünk alá. Az esetleg összejött tömeget 4-5 perc alatt kiszippantja.

Voltam a madonnán is, ez nem rosszabb annál, sőt ....
Előzmény: (vh 125956)
vh
248 élménybeszámolót írt
248
18 éve tag
2011.12.04. 12:43
Szia lyrics!
Nagyon pozitív vagy. Ez jó. Szeretek ilyen véleményeket olvasni.
Nagyon bízok az olaszokban, szerencsére hideg lesz, tudnak havat készíteni.
Természetes hó nem sok lesz, legalábbis az előrejelzés szerint pontosan a nagy havazás szélén van a terep.
Szerdáig kell döntenünk, hogy megyünk-e. Ha addig nem nyitnak meg több pályát akkor elképzelhető, hogy lemondjuk.
Nem könnyű ilyen döntést hozni, már minden le van vajazva, meg a csúszás is nagyon csábító, de ha csak egy-két pálya megy, akkor nagyon szlovák-feeling lesz a sorban-állással.
Mekkora tömeg szokott ebben az időszakban összejönni? Bár a korábbi években nagyon jó volt a hóhelyzet, és a tömegből gondolom semmit nem éreztetek. Én ugyanezt mondhatom el Madonnáról.
Meglátjuk.

A LEGNAGYOBB ÉLVEZET, AMIKOR AZ ÉL VEZET!
Előzmény: (lyrics 125854)
lyrics
30 élménybeszámolót írt
30
20 éve tag
2011.12.02. 22:24
Nem vagyok egy vátesz,de nyugodtan vedd ki a zsírból a léceket, mert lesz (mű)hó, vagy talán még esni is fog.
Amint látod a héten már komoly hideg lesz fenn a hegyen, már most is teljes erővel zakatolnak a hóágyúk. Hat pálya már üzemel. Az időjárást nézve, a következő héten már havazást is jósolnak 6-8 cm. Mi van ha tévednek netán 50 cm is leesik :)

Amin aggódok, a gomba alatti átjárót csinálják meg, mert ez köti össze Pampajagot Oberegennel. A másik aggodalmam, hogy van két fekete pálya amit nagyon kedvelek, remélem megcsinálják őket, az egyik a Pala Santa a másik Predadzó felé hajlik. Ezeket mindig a végén csinálják, hát ezek miatt aggódom igazán.

Meglásd fognak surrogni a lécek, még egy hét és ..........
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.