Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Tömeglesiklás Eplényben topikból

ÜZENETEK (2)Időben csökkenő Időben csökkenő
Kis Kovi
271 élménybeszámolót írt
271
13 éve tag
2012.01.11. 19:03
Tényleg nem akartam ennyire elkanyarodni, de úgy látom azért kénytelen vagyok egy picit jobban kifejteni a véleményemet.

Tudod az a baj, hogy Magyarországon tényleg élősködés folyik a TB rendszert illetően, azaz az egészségbiztosítást fillérekért (sőt bizonyos esetekben ingyen) meg lehet úszni, ha az ember ügyeskedik ("szürke/feketegazdaság/állrokkantak, stb.").
Ehhez képest, ha valaki az ésszerű kockázatot meghaladóan kíván mondjuk egy sportrendezvényen résztvenni, akkor ha baj van és ezt követően ellátás, úgy ez is belefér nálunk a büdzsébe, ellenben számtalan olyan ember nem jut normális, minőségi ellátáshoz, akik az egész életük során a jövedelmükhöz mérten extra nagy járulékokat fizetnek, fizettek be (pl. valós jövedelem után közterhet fizető (köz)alkalmazottak) a közösbe. Persze az élet más területén is ugyanez a helyzet, azaz az egészségtelen életmódból következő megbetegedések, a szenvedélybeteg sarát is kifizettetik a becsületes emberekkel. Egy kicsit ésszerűbb, racionálisabb társadalomban ez nem megengedett.
A számlázást arra értettem, hogy ideje lenne e téren igen is meghozni a szükséges intézkedéseket, hogy ne lehessen más ...-val verni a csalánt.
A nyugdíj is hasonló "tészta", de ezt már tényleg nem itt fejteném ki:)
Előzmény: (TGeree 130167)
TGeree
178 élménybeszámolót írt
178
16 éve tag
2012.01.10. 21:37
Költői kérdés volt.
Remélem nem tartasz élősködőnek, mert részt szeretnék venni az eplényi futamon...

Egyébként van fogalmam a biztosításról. De te azt írtad, hogy reméled kiszámlázza. Most akkor biztosítás vagy nem?
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.