Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Keressük a tökéletes kezdőpályát topikból

ÜZENETEK (5)Időben csökkenő Időben csökkenő
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2012.01.30. 13:14
Ezeknek az igényeknek tökéletesen megfelel Donovaly és kevesebb költésggel jár mint egy osztrák pálya ami a kezdőknél szintén fontos tényező...
Előzmény: (Lackó 132469)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2012.01.30. 13:08
Perfettó szempontgyűjtemény!
Előzmény: (Lackó 132469)
WéberF
2040 élménybeszámolót írt
2040
17 éve tag
2012.01.30. 13:02
Jómagam is csak az emlékeimből táplálkozom (kb. 30 éve síeltem Donovalyn), de tavalyelőtt "átutazóban" jártam arra. A főúttól "jobbra" eső oldal (Besztercebánya felől érkezve) szinte minden leírt kívánalmadnak megfelel! Sőt, ha az úttest felől kicsit erősebb szél fúj, akár "hátrafelé" is síelhetsz, van ennyire lankás rész is. WFeri
Előzmény: (Lackó 132469)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2012.01.30. 12:53
Én Donovalyhoz ugyan nem tudok hozzászólni, mert sok éve nem síeltem ott, de az én ötletem Fanningberg a labancföldi Lungau régióban.

Kicsit persze más szemmel nézem a terepeket, amikor ideális kezdőpályáról van szó. Egy oktatónál nagyon fontos, hogy a nullkilóméteresekkel a lehető legideálisabb körülmények között tudjon foglalkozni, a többi pálya pedig folyamatosan nehezedő terep legyen, és egyikben se legyen "kis letörés", "kicsit szűk rész" vagy hasonló, nem odaillő szakasz.
Egy síelő -aki nem oktat- nem biztos, hogy gondol ezekre a szempontokra. (ez nem az ő hibájuk, csak nekik érthetően nem kell, hogy ezek fontosak legyenek)


Ezen felül -főleg ha sok az egészen kezdő- más fontos szempontok is vannak, ilyenek például:

-Akad-e valami teljesen lapos, nyugis terep a legelső lépésekhez, ami egy rövid sétával elérhető a kocsitól, busztól.

-Az első, kezdőpályára gyalogosan el lehessen menni, ne kelljen ülő. vagy kabinos liftezni.

-Van-e közelben hütte, melegedő, ahová a meggyötört tanulók betérhetnek. (egy kezdő csak ritkán bír egy teljes napot végigsíelni)

-A kezdőpálya felvonója húzós legyen. (elsősorban a gyerekek miatt, de amúgy is az a jobb)

-A kezdőpálya felvonója közvetlenül a pálya mellett menjen, hogy a kipotyogott tanulók könnyen vissza tudjanak botorkálni a pályára.

-A kezdőpálya széles legyen, ne legyen meredek, a végén lehetőleg ellaposodjon a lift előtt.

-A következő szintű pálya már lehet ülős -bár sok gyerekkel ez nem előny-, ha viszont kiskabinos, az a legjobb.

-Ez a pálya is legyen közvetlenül elérhető a parkolótól,hüttétől, bázistól. (lesznek elfáradók, pisilők, akiket oda kell terelgetni még a foglalkozás vége előtt)

-Ezen a pályán ne legyen semmiféle "tréfás" rész, végig könnyű, vagy nagyon könnyű legyen. Inkább legyen benne botozós rész, mint egy letörés.

És még egy csomó szempont, de talán ezek a legfontosabbak...


Szóval sok terep megsíelése után -úgy, hogy valami kompromisszumot mindig kell kötni- a külföldi terepek közül én eddig Fanningberget találtam a legjobbnak.

A hazaiakat sajnos nem ismerem, de például Visegrád is egy igen jó helyszín a teljesen kezdőkkel és középhaladókkal.
(vagy akár haladókkal is, ha iskolázásról van szó)

Ha belefutok valami még jobba, akkor megírom azt is.
Előzmény: (ozsi 132450)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2012.01.30. 10:16
Donovalyra annyian szavaztak, hogy kénytelen leszek alaposabban utána nézni.

Most február 5-től Mátraszentistván lesz a helyszín a kezdőinknek, majd beszámolok róla.

Ahogy Gabesszel átnéztük újra az első csúszások gyakorlatait, sokszorosan megerősített minket, hogy olyan helyet kell keresni, ahol a léc megáll magától (és ebben a kezdő síelő is biztos lehet), és közben nem is zavarja senki és semmi.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.