Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Chopok dél és észak topikból

ÜZENETEK (2)Időben csökkenő Időben csökkenő
tonics
25 élménybeszámolót írt
25
13 éve tag
2013.03.01. 23:23
ezt olvasva szívesen vissza mennék megnézni, h mi változott 10 év alatt. utoljára amikor ott voltam 45 percet álltam sorba zahradkynál, h 3-4 perc alatt ismét lent legyek. régen amikor még pici pali voltam egy két személyes felvonó vitt fel a csúcsra ami ráadásul oldalra nézett. aki a völgy felől ült annak volt a jobb mert nem fújta a szél. aztán azt isleszerelték és csak lukováig ment a felvonó.

a pályákat ratrakolták minden nap?? amikor legutóbb voltam csak kedden ment aztán egy hétig semmi.
Előzmény: (tsrt 156194)
tsrt
121 élménybeszámolót írt
121
13 éve tag
2013.02.27. 12:14
Sziasztok!
A vasárnap-hétfő-keddet (02.24-26.) a Chopok északi oldalán töltöttük a családdal. Most először jártunk itt. A bérleteket kedvezményesen még idehaza vásároltuk (Lupus Travel), melyeket a Biela Putnál lehetett átvenni. Ebből kifolyólag a vasárnapot ezen a részen kezdtük. Nagyon kellemetlen időjárás fogadott minket -szinte végig esőben utaztunk- szél, hó, havas eső, hódara váltakozott. Gondolom emiatt, sajnos több felvonó nem üzemelt. Reggel bemelegítésként csúsztunk párat a "13"-ason, majd láttuk hogy elindul az "A3"-as kabinos, így áttértünk a "10" és "10A" pályákra. Itt szerencsére semmi(!) várakozás nem volt. Kellemes hosszú kék pálya amin néhol bizony lendületet kell venni hogy átlendüljön az ember a következő szakaszon. A piros részén (10A) is lejöttünk kétszer, de a kb. 20cm kezeletlen friss hó nem okozott számunkra örömöt így a továbbiakban hanyagoltuk. A kabinban legalább sikerült egy kicsit elmenekülni a csapadék elől. A gyerekek kívánságára a felső állomásnál található Bernardino Burger-ben ebédeltünk, sajnos szvsz. drágán és nem igazán jót, nem ajánlom. Mivel elég tisztességesen eláztunk, három körül befejeztük a síelést.

Szállásunk 18 km-re Nagybobrócon (Bobrovec) volt, tiszta, korrekt, tágas, olcsó ( penzionmanderlak.sk ) ajánlom. Hétfőn a Zahradky oldalt vettük célba. Az idő barátságosabb lett, nem esett, délután még a nap is előbújt, felhők jöttek-mentek. Felváltva használtuk a "B1" és "B2" lifteket -melyeknél max 5 perc várakozás volt jellemző- délután egyszer a "B7"-el is felmentünk. Besíeltük az "1","5","11","12"-es pályákat. A család kedvence lett az 5-ös, hosszú, változatos, széles kiváló kék pálya. Az én kedvencemmé a "12"-es vált. Talán a vonalvezetése, változatossága miatt, vagy hogy mindig kevesen voltak rajta, nekem nagyon bejött. A "11"-es csak picivel maradt el mögötte számomra, talán mert azon jóval többen voltak. Az "1"-es semmi különös, szinte egy egyenes pálya tetejétől az aljáig, nem sokat mentünk rajta.

Ebédünket a Lukova állomáson található Von Roll étteremben terveztük elkölteni, így a "B7"-el felmentünk Konsky Grun-ig. Mikor felértünk sajnos kb. 15 méterre csökkent a látótávolság, így innen a barátságosabbnak vélt "40"-es síúton közelítettük meg Lukovát. Az egyedi hangulatú helyen (ajánlott) fogyasztott ebédünk közben szerencsére eloszlottak a felhők, így már remek látási viszonyok között csúsztunk lefelé az "5A" jelölésű szűk átkötésen. A napsütés a pályákra viszont kedvezőtlen hatást gyakorolt, így délutánra a napos részek kezdtek kásásodni. Változatos körülmények között, jó kis nap sikeredett.

Kedden ismét Zahradky, a völgyből felérve szikrázó napsütés, sehol egy felhő. A három napból a kedd délelőttünk sikerült a legtökéletesebbre. Reggel szépen kezelt és kifagyott pályákon róttuk a köröket, nem is tudtuk merre menjünk hogy minél többet kiélvezhessünk a még jó viszonyokból. Tudtuk hogy az időjárás miatt gyorsan fog romlani a minőség. A "11","12"-es ismét hozták számomra az élményeket, és reggel még az "5"-ön is nagyon jó tempóban lehetett haladni. Úgy terveztük az utazás előtt, hogy a csúcsra csak szép, tiszta idő esetén fogunk felmenni. Nos ez most eljött. Az új "A1" kabinost csak dicsérni lehet, nagyon szép és nem kellett várakozni. Abban hibáztunk, hogy dél körül mentünk fel, később (vagy korábban) kellett volna. A kilátás csodálatos minden irányba, nagy élmény. Az "1C","1B" viszont már ekkorra össze volt túrva, így a síelésben csak a panoráma nyújtott élményt itt fent. Láttam pár bátor hóekézőt is az "1C"-n. Ez idő alatt viszont a lentebbi pályák minősége viszont sokat romlott, ezért gondolom, hogy tovább kellett volna lent maradni és csak később felmenni a tetőre. Sebaj. Ezen a napon is utaztunk a retro "B7"-el, így szép időben más volt az élmény... Innen le a "11A"-n, mély nyomokat nem hagyott bennünk. Délután kettőre már talán csak a kedvenceim (11-12) tartották magukat, persze a napsütötte részek kevésbé.

Összességében nagyon tetszett a pályarendszer, szerintem korrekt az infrastruktúra, jó az ár-érték arány. Ha mondjuk valaki az "olcsó szlovákiai síelést" keresi, ne ide jöjjön. Ez attól többe kerül de többet is nyújt úgy gondolom. Az időjárásra lehetne gy kis panaszunk hisz először cudar majd túl meleg, de inkább a szépre emlékezünk. Nagyon kellemes élményekkel gazdagodva indultunk haza. Visszatérünk.
Chopok észak 2013 februárban
P2241930.JPG
P2241928.JPG
P2241923.JPG
P2241929.JPG
P2251943.JPG
P2251952.JPG
P2251953.JPG
P2251958.JPG
P2251968.JPG
P2251964.JPG
P2251979.JPG
P2251989.JPG
P2262028.JPG
P2251984.JPG
P2261999.JPG
P2262003.JPG
P2262012.JPG
P2262013.JPG
P2262023.JPG
P2262021.JPG
P2262031.JPG
P2262033.JPG
P2262042.JPG
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.