Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Boardos kérdések topikból

ÜZENETEK (9)Időben csökkenő Időben csökkenő
zsolti780
47 élménybeszámolót írt
47
13 éve tag
2013.11.11. 22:27
B@sszus 100x átnéztem a deszkákat ezen az oldalon de ezt még nem szúrtam ki. Jól tart az él, kemény lap,porhóban is jó de pályára tökéletes .....ez nekem való...
Azért ha ugrás esetén érkezésnél meghajlik azt remélem jól tolerálja.......
Előzmény: (golo 162364)
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2013.11.11. 22:00
Igaz. A Spray csak közepes keménységű, de nagyon népszerű (3 barátom is használja). Egy öröm-lap.

Ha vállalod a radikálisabb stílust, és amihez lehet, hogy hozzá is kell fejlődnöd, akkor pedig ezt javaslom (én is bejártam ezt az utat, de egy másik lappal):

http://www.snowboardshop.hu/boards.php?id=376
Előzmény: (zsolti780 162356)
zsolti780
47 élménybeszámolót írt
47
13 éve tag
2013.11.11. 20:57
Azóta sem jutottam dűlőre a deszkával.
mivel javarészt pályán használom akkor inkább Camber, de a spray az rocker.
?
Előzmény: (golo 161678)
zsolti780
47 élménybeszámolót írt
47
13 éve tag
2013.10.22. 14:05
Akkor tényleg a Spray lesz ideális !
Na sebaj szombaton úgyis Pesten járok...... :o)
Előzmény: (golo 161678)
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2013.10.21. 23:28
Jók a célok :-) De nem nagyon fogsz találni olyan lapot, amely mindenhol a maximumot nyújtja. Ezt saját tapasztalatból mondom. Kompromisszumot kell kötni. Nálam ez a keményebb, camberes lap lett. Pedig ritkán van rá szükség, de akkor nagyon. Sajnos terepen jobb volna egy puhább lap, mert kiegyenlítené, csillapítaná az egyenetlenségeket, nem pattognék a buckákon, egyszerűen jobban élvezném. Ezzel szemben ott vannak az előnyök, mint a nagyobb biztonságérzet a meredek, jeges kuloárokban, vagy a nagyobb sebesség élvezete. Az egyre keményebb és hozzá keskeny (mert szeretem, hogy villámgyorsan, finoman, kis erővel válthatok élt) lapok után azonban már eljutottam oda, hogy azt mondjam: van egy határ, ami már elég.
Mivel a lapok szélesednek is, így kénytelen vagyok kisebb kötésszögeket használni, mivel nekem is csak 44-es a bakancsom. De ezt gyorsan megszoktam, és a nagyobb felületű lap sokkal jobb a mélyhóban. Mivel öregszem, azt hiszem, hogy a következő lapom még szélesebb, puhább, és kisebb ívsugarú lesz, mert ismét élvezni akarom a csúszást :-)
De vigyázz, mert én csak 73 kg vagyok! Neked csak egy 25%-kal merevebb lap fog ugyanúgy viselkedni, mint alattam. A barátom, akiről írtam, rengeteget panaszkodott, hogy nem tartják meg a lapok, meg behajlanak alatta. Ami nekem már túl kemény lenne, az Neked csak a normális.
Előzmény: (zsolti780 161661)
zsolti780
47 élménybeszámolót írt
47
13 éve tag
2013.10.21. 20:39
Gyakorlatilag pálya, és az erdő mélyén :o)....
Park egyáltalán nem érdekel.
APO BC-t néztem, jókat olvastam róla és túl kemény lap sem kell. Jelenlegi bakim 44es de egy barátom Burton bakancsát is felvettem nagyon jó volt és az 43as volt. Szóval még az sem biztos hogy wide kell.
Apo Spray-t is néztem 163ast.
De még nem döntöttem, viszont mindenképpen újat akarok.
Előzmény: (golo 161623)
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2013.10.20. 23:51
Nem írtad, hogy milyen a stílus, de ha freeride vagy pálya, akkor az APO Spray 164 wide lehet megfelelő. Én nem csúsztam vele, de a csapatunkból ketten is használják, az egyik Endru, neki ez a kedvenc Apo lapja. Van egy barátom, aki szintén 100 kg körüli, nagyon erős fizikumú, ő tavaly több lapot is kipróbált (elhasznált). Én is kölcsönadtam neki a Trans "King of the Hill" 168 lapomat, abban bízva, hogy majd megtetszik neki, és megveszi, mert bivaly erős lap, 2 napig ment is vele (nem akármilyen helyeken), vacillált, de végül mégis egy Jones Flagship 168-ast vett. Megértem, mert igaz, hogy a Trans nagyon jó pályán, ahol nagyon radikális, de szűk helyekre nem való, mert nagy erőt igényel, nagyon merev (főleg az én súlyomhoz képest), és porhóban sem az igazi. Van még egy cimbora, aki pedig APO Apocalipse-t használ, na ő viszont egy igazi őrült, nem kíméli sem magát, sem a lapját.
Előzmény: (zsolti780 161619)
Endru elégedetten mosolyog (amikor az APO-val csúszik)
Szintén egy APO Spray
APO Apocalypse
Trans King of the Hill
badzoli
445 élménybeszámolót írt
445
21 éve tag
2013.10.20. 23:04
Én ugyanilyen magas, de még súlyosabb vagyok, most egy Nitro Team-mel csúszok, nem wide, a hossza 162 csak, mert parkba ez jobb. Szűzhóban kell a sebesség neki, de még éppen használható.
Az előző lapom nekem is hosszabb, egy 167-es Palmer volt. Azért 165-167cm-es lapokat nem lehetetlen szerezni, bár néha csak wide-osban. Ha érdekel ez a Palmer, beszélgethetünk róla, kicipézér-óccóér' eladó lehet esetleg, tavaly Sümi fullosan leszervizelte, miközben tanítgatott élezni, vaxolni. :)))
Előzmény: (zsolti780 161619)
zsolti780
47 élménybeszámolót írt
47
13 éve tag
2013.10.20. 21:56
APO deszkákkal van valakinek valami tapasztalata ??
Most szeretnék deszkát cserélni.....de a 193cm és 97kg -hoz elég gyér a felhozatal kis hazánkban....
Legalábbis a weblapok alapján.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.