Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Csákányospuszta topikból

ÜZENETEK (2)Időben csökkenő Időben csökkenő
M61021
41 élménybeszámolót írt
41
11 éve tag
2014.02.03. 14:03
helyesen: "annak idején", bocs!
Előzmény: (M61021 157712)
M61021
41 élménybeszámolót írt
41
11 éve tag
2013.03.19. 13:43
Helló! Én itt tanultam síelni a Gubicza Tónibától és feleségétől Éva nénitől. Nagyon szeretem. Annak idelyén bánya alktrészekből épült, a Petőfi TSE üzemeltette, egész ősszel szombatonként társadalmi munkában önkéntesek tartották karban. MI is így dolgoztunk meg anno a szezon bérletért, 10 szombaton kellett ott lenni dolgozni. Én a két kampós felvonóra emlékszem, aztán a 90-es évek közepén Németh Péterbá vezetésével épült meg a jojós a traverzekkel a régi 1-es helyén kb. Sajnos az nem sokat üzemelt, én egyszer voltam ott akkor 97 körül. Jó lenne bekapcsolni időnként, amikor hó van, vagy rolkázni nyáron.
A Buran tipusú motorosszán ott áll valamalyik udvarban most is, akkor láttam amikor szánkózni voltunk ott idén egyszer.
"Szánkóversenyeket" szoktak rendezni évente a környéken.
Az ilyen kis pályák mindenhol arra lennének jók, hogy a közeliek ki tudnak ugrani könnyen a hétvégén, vagy hétköznap este is.
A 2-es, meredekebb pályán volt műanyag pálya is. Szerintem most is ott van a fű alatt. A kirakásához volt szerencsém, de csúszni nem sikerült rajta. A fűnyírásról akkor a birkanyájak gondoskodtak, tökéletes volt, csak a vakondtúrásokat kellett egyengetni. A birkákat már kicsit odébb legeltetik.
Viz van nem messze a házak között.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.