Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síelésünk kivesézése topikból

ÜZENETEK (12)Időben csökkenő Időben csökkenő
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2015.02.26. 16:42
köszi szépen :) azt tudom, hogy 50-50 kéne ilyenkor terhelni, csak nem mindig valósul meg, többször kell figyelnem rá. lehet nem jó a megközelítés, de én azt a szabályt alkalmazom, hogy minél nagyobb élszöggel, hosszan íven fut a léc, annál inkább kell a külső lécre vinni a terhelést. Ez így jó ? Illetve mély hóban meg mindig 50-50-nel igyekeztem síelni, nehogy a belső láb visszamaradjon és átbukjak a külső felett oldalra. Ezt az ugrás dolgot nem értem. van a videón, amikor bal kanyar végéből ugrok egy nagyobbat, de ott volt egy nagy gödör a pályán, és abból ugrattam ki, mert pont jól jött ki. A kar is figyelem kérdése, mert régen nagyon lógattam még ehhez képest is, de igyekszem, csak sokszor olyan feleslegesnek érzem feljebb emelni, mert csak papásan csúszok, vagy mindössze esztétikai előnyt érzek, egyébként semmit. lehet rövid kicsit a bot is.... amikor mindent beleadva megyek egy meredeken, akkor odafigyelés nélkül is magasan van a kezem bottűzés előtt.
Előzmény: (Ró 181371)
300 élménybeszámolót írt
300
17 éve tag
2015.02.26. 09:27
https://vimeo.com/112926347

Nézd meg 26 nál és 33-nál amikor megakad a sí!
Előzmény: (Ró 181371)
300 élménybeszámolót írt
300
17 éve tag
2015.02.26. 08:35
Szia Vanczi, bocs de csak most tudtam megnézni igazi computeren. Így megkésve pár dolgot hozzáfűznék amiből esetleg tudsz építkezni:-)
Fej: ok. pici billegés van benne, nem gáz.
váll: ez is rendben van
Kar: ez a kartartás bizony nyuszis , a kéz legyen köldök magasságban és éppen látnod kell a szemüveged alsó perifériáján. a kézfej jöjjön be az ívkülsö sí fölé akár egy icipicit tovább is, de ez ne okozzon túlrotációt a vállaknál.
Csípő: az bizony kiforog, ívkülső oldalon erösen előre forgasd be, ne félj tőle nálad nem lesz túl sok!
térd: A csípő miatt x, a távolság ne változzon a két térd között, legyen állandó! Én azt mondom egy almányi köz.
Láb: Itt van egy túlzott lépéstávolság (lehet hogy hoké -nak mondod) , a két sí csőre között ne legyen nagyobb különbség mint egy kötésbak! Ebben a lendületben nincs völgyláb- hegyláb! Együtt dolgozzon 50-50 arányban.Gonolj rá mintha páros lábbal szökdécselnél!
Ne a sarkadat forgasd ki, hanem a lábújjakat be! mert ez most tényleg egy ablaktörlő, a forgáspont elől van valahol valahol a sí csőre közelében, ez a pont kerüljön a kötés alá!
Súlypont: hát ez mindenhol van nálad, keresgéled! ezt most hagyjuk, ez külön fejezet.De addig is amikor befelé mész a kanyarba , legyen elől!
Az ívek: mivel ez egy ablaktörlő, nincsenek szépen kivezetve, befejezve! A jobb kanyarod lesz meg elöbb, ez az ügyesebb oldalad erre kezd el javítani, bátran engedd ki magad alól a sít (itt kellene a súlypontnak hátra kerülni, de ezzel ne foglalkozz még, magától megjön majd) , fejezd be a kanyart!
az hogy mind a kétszer a kanyar ugyanabban a szakaszában ugrasz el, ez mutatja hogy a leérkezésnél, tehát jobbra vagy biztonságban, itt vagy biztosabb magadban, de azért ott rendesen rezeg a léc a súlypont körül. Az ugrásokkal külön iskolázhatod a súlypontodat, megfogod találni a helyes poziciót! :-)
A botozás: A tűzés vagy érintés helye nagyon hátra kerül, a sí csőre közelében dolgozz, ezen a meredekségen a sítől nem kell messze tűzni, 10-15cm. A bal oldalon korai. kicsit várj vele, a felső holtpont azaz az élváltást kell , hogy támogassa a botmunka, mert ilyenkor vagy leginkább instabil.
Ha gyakorolod a megakasztást, azaz hokistopp-ot akkor a botmunkával együtt csináld! a kettő kiegészíti egymást
Na ezt amit leírtam egy kisebb elemzés, ezt nem csináljuk így az életben :-), vegyél ki belőle egyet és csak azzal foglalkozz.
Összeségében jó ! de ez lehet sokkal jobb!
Azért ha tudsz , síelj olyanokkal akik jó képet síelnek meg elötted! szerintem magadtól megjönnének ezek a dolgok, mert egyszerűen van hozzá érzéked! Jó vagy, érted? Gib gas!
Előzmény: (vanczi 181008)
Joci
461 élménybeszámolót írt
461
17 éve tag
2015.02.23. 20:05
(Adódott egy kis technikai probléma)

Szia Laci!

Örülök, hogy te is csatlakoztál.
Igen a síléccel kapcsolatban Te fogalnaztad meg legjobban a helyzetet.

A felsorolásban az első pontot ha jól értelmezem akkor Nálad a megakasztás az élezés feloldása (kvázi leélezés). Vagy ezt most félre értem? Na mindegy.

A harmadik pont viszont már érdekes. Forgatás szempontjából ugye ez a mozdulat nem mindegy hogy is megy végbe. Amennyiben a síléc csőrét forgatjuk be az ív irányában akkor jó, de ha ez a forgatás azt eredményezi, hogy a síléc hátulja fordul ki (kvázi leforog az ívről és ettől áll a síléc csőre a menet irányba) Na ez esetben nem forgatásról, hanem flatter-ról beszélünk. Bingó. Itt vagyunk a klasszikus csikk taposásnál. Bár én ezt inkább térdből induló boka fordításnak hívnám.
És itt jön a képbe Vanczi síelése. Jól látszik, hogy minden ív váltásnál a sílécek hátulját tolja ki. Ezért mondtuk, hogy ablaktörlő. Ezt a farolást valamivel meg kellet fognia. Történetesen azzal, hogy felélezte a léceket. A fröccsenő hó itt a flatter jele.

Ezen kívül Vanczi-ról úgy gondoljuk, hogy egy igen lelkes, és tehetséges síelő. Úgy hiszem azért nyomja GS léccel meg mélyhó felszereléssel, mert szeretne egészen a sítechnikák csúcsáig eljutni. Ezért teszi fel kitárgyalásra a videóit. Én azt mondom akkor ne csak abban erősítsük meg, hogy szépen síel, hanem adjuk tudtára azt is mitől lehetne még jobb.Nem hiszem, hogy ezze bűnt követnénk el. Szerintem pont ez a célja a videókkal.

A további fejlődésre tett nyilatkozatoddal teljes mértékben egyet értek.

Ui. Vanczi ne szabjunk gátat a fejlődésnek.Csak így tovább!Várjuk azzokat a videókat elemzésre.
Joci
461 élménybeszámolót írt
461
17 éve tag
2015.02.23. 18:26
Szia Laci!

Örülök, hogy te is csatlakoztál. Igen
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2015.02.22. 21:05
Halihó!

Minden léc más, így a technikák megsíelését (általában) az adott léc tulajdonságaihoz szükséges (újra) igazítani. Mivel ezt a lécet még nem síeltem, így csak arról nyilatkoznék, amit látok:

1. Az „igazi megakasztás” külső szemlélő számára nem látható, annak meglétét csak az tudja megítélni, AKI AZT A GYAKORLATBÓL ismeri. Ennek a fajta, (általam „igazinak” nevezett) megakasztásnak nem a spriccelő hó, hanem a teljes él hosszán végigfutó terhelés következtében a lécek végeinél keletkező „horog” céltól – szituációtól függő feloldása a jellemzője. Itt én csupán a középről hátrafelé haladó terhelést látok, horog nélkül.
2. Rotorziós befordulás.
3. Lábforgatás, bokából hangsúllyal.

Ezt a síelést az amatőr átlag szintet jelentősen meghaladónak ítélném. További javulás a síelés alapfunkcióinak és összefüggéseinek mélyebb szintű megértésétől, valamint edzői iránymutatás (EDZÉS) melletti gyakorlástól várható.

Gratulálok, és további fejlődést kívánok,
Replaci

Ui. Kedves tényleg, és kevésbé hozzáértők. Mindent nem lehet a steril körülmények között működő sí robotok működéséből levezetni. Azok csupán a kezdetek.
Előzmény: (vanczi 181008)
Joci
461 élménybeszámolót írt
461
17 éve tag
2015.02.21. 21:02
Határozott fejlődés látszik! Csak így tovább!
És persze várjuk azokat a beígért vidókat. :-)
Előzmény: (vanczi 181008)
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2015.02.21. 16:26
Csabor, én nem emlékszem erre, de lehetséges. Egyébként köszi, és neked is köszönöm Lackó !
Előzmény: (csabor 181045)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2015.02.21. 16:26
Szerintem ő volt. Sokat fejlődött az utóbbi időkben.
Azért azokat a hosszúakat is megnézzük majd, hátha több támadási felületet ad... ;-)
Előzmény: (csabor 181045)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2015.02.21. 15:07
Nem neked volt vagy két éve egy videód, amire azt írtam, hogy nem természetes, merev, nagyon erőltetett?

No ez szerintem nem az. (mi volt a végén?)

Csabor az élvezeti síelő
Előzmény: (vanczi 181008)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2015.02.21. 13:27
Szia! Ha azt bármire is fel tudod használni, akkor én hirtelen egy "ez f@sza, csak így tovább!"-ot tudok felajánlani. ;-)
Most ennyire volt időm, bocs...
Előzmény: (vanczi 181008)
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2015.02.20. 23:31
Akkor folytatnám is a sort egy újabb videóval, ha még nem nagyon unjátok :)

a léc: 192 cm Armada TST 19m rádiusz, középen 103mm, marker duke túra/freeride kötés

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
.be

egy hónapon belül lesz sok új videó, hosszú ívekkel is, most csak ennyi :) remélem tudtok pár okos dolgot írni, amit fel tudok majd használni.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.