Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síelésünk kivesézése topikból

ÜZENETEK (15)Időben csökkenő Időben csökkenő
Joci
461 élménybeszámolót írt
461
17 éve tag
2015.03.04. 21:53
Rendben Laci! Csak beszélgessünk.

"1. Egy „ideálisan megtűzött” pályában a kevésbé képzett versenyzők néha gyorsabbak, mint a képzettek. Ezért aztán a szakmához professzionálisan értő szakemberek nem „ideális”, hanem olyan pályát tűznek, melyben a minél magasabb technikai és fizikai felkészültséggel rendelkező versenyzőnek van nagyobb esélye. Ilyenformán egy ilyen pályának a nagy sebességgel történő megsíeléséhez nem trükkökre, hanem stabil, magas szintű síelni tudásra van szükség. "

Még véletlenül sem szeretném kiforgatni a szavaidat, de ez
nekem valahogy nem áll össze. Ideális estben a képzettebb, magasabba technikai felkészültséggel bíró és fizikai felkészültségű versenyzőnek még inkább jobbak lennének az esélyei. Vagy már megint a bravúros akciókat akarjuk megszentesíteni?

Nézd meg Hulesz által felrakott fotókat. Nem egy olyan fotót látsz, ahol valamilyen extrém kifacsarodott testhelyzetet produkál egy-egy versenyző. Nem nevezném egyiket sem magas szintű technikának. Ezek az emberek elképesztő helyzeteket és időnként mentéseket tudnak végrehajtani. Ezt inkább nagyon fejlett mozgás koordinációnak hívnám és nem sítechnikának. A síverseny az időről szól és nem a technikáról. Nem az nyer aki jobb technikával, ügyesebben síel, hanem aki rövidebb idő alatt teljesíti az adott távot. Vagyis nem mindig az nyer aki magasabb technikai szintet képviseli.
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2015.03.04. 20:51
Joci, ne vitatkozzunk, csak beszélgessünk!

1. Egy „ideálisan megtűzött” pályában a kevésbé képzett versenyzők néha gyorsabbak, mint a képzettek. Ezért aztán a szakmához professzionálisan értő szakemberek nem „ideális”, hanem olyan pályát tűznek, melyben a minél magasabb technikai és fizikai felkészültséggel rendelkező versenyzőnek van nagyobb esélye. Ilyenformán egy ilyen pályának a nagy sebességgel történő megsíeléséhez nem trükkökre, hanem stabil, magas szintű síelni tudásra van szükség.

2. A test súlypontja. Amint a kezdő síelni tanuló alatt megindul a léc, ő azonnal elveszíti az egyensúlyát. Ha nincsen oktató, akkor rögtön megpróbálja (általában a karokkal) helyrehozni az egyensúlyt. S miközben a kicsiny arénában „tornászik”, a teraszon söröző nézőközönség röhög. Ha oktatóval tanul, ez elkerülhető. Csak azért mondom ezt, mert a mindennapi gyakorlatban ritkának mondható, hogy oktató nélkül azonnal tudja a próbálkozó, hogy mit szükséges tenni a megbomlott egyensúly helyreállítása érdekében. Ez van alapszinten. Hogy pedig versenyzői szinten miért van a belső kar lent, a külső pedig az „égben”, aligha lehet hozzáértő szakemberek nélkül megérteni.
Előzmény: (Joci 181696)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2015.03.04. 19:31
Ezzel vitatkoznék. Így volt már Stenmarknál, ahol gyerekként nem értettem a második futamban, egy mp hátránnyal, 10-15. indulóként, hogy miért nem siet. Miért síel ilyen komótosan, lazán. Aztán a célban adott még egyet... :D

Ligety, Hirscher is könnyed, laza, pontos. Schifrin azt nyilatkozta a Levi 11. hely után, hogy azzal cseszte el, hogy nem a technikára figyelt kapuról kapura, hanem a győzelemre. Azaz túl erőszakos volt.

A kondi, a győzni akarás alapfeltétel. De ami dönt, az a kifinomult technika.

És nálunk, amatőröknél ez adja az élvezetet és a biztonságot. Ezerszer jobban, mint bármi más...

Ennyi.
Előzmény: (vanczi 181638)
Joci
461 élménybeszámolót írt
461
17 éve tag
2015.03.04. 19:28
Majd ha egyszer véletlenűl ideális pályatűzést készítenek megnézném szükség lenne arra sok trükkre amitől EXTRA energiákat kell befektetniük a versenyzőknek.

Marika néni vagy pista bácsi biztos soha nem fog úgy tudni síelni. Hát ne is akarjuk abba az irányba terelni.

Egyébként én is az ideális síelésről beszéltem. Nem én tereltem a szót másik irányba.

A test súlypontját kibillentő tényezők meg autómatikusan kiválltják a test egyensúlyozási reakcióit. Feltételezem téged sem úgy tanítottak meg járni, hogy fiam dőlj mindig jó előre, mert ha egyszer hátizákot kell cipelned hanyatt esel.
Előzmény: (Ró 181644)
Joci
461 élménybeszámolót írt
461
17 éve tag
2015.03.04. 19:11
Nem én fogom neked gyakorlatba fektetni, mert ahoz kevés a szezononkénti néhány nap síelés amire időm és anyagi lehetőségeim futják. De vannak közös ismerőseink akiknek ez nem jelente gondot.
Előzmény: (klaci 181643)
Joci
461 élménybeszámolót írt
461
17 éve tag
2015.03.04. 19:04
Néha kicsit túlmagyarázom. :-) Sokszor többszörösen összetett mondatokat használok. Egyébként igen.
Előzmény: (klaci 181642)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2015.03.04. 08:04
Pszt! Én sem értem, már régóta. Mondjuk szerintem nem is kell érteni. A vitát biztos mozgatja valami, néha még fordulatos is, vannak drámai csúcspontok, mélytartalmú monológok, de ennek ellenére én továbbra is úgy síelek, ahogy a legnagyobb élvezetet lelem közben. Elvégre én vagyok az élvezeti síelő.
Csak így tovább fiúk, én csendben figyelek!
Előzmény: (klaci 181642)
300 élménybeszámolót írt
300
17 éve tag
2015.03.04. 06:44
A versenysport a síelés csúcsa!
Ide lehet eljutni megfelelő gyakorlással és felkészüléssel.Az jó ha a síoktató képben van elméleti és te chnikai síkon is.Azaz a gyakorlatban.
Amiről az Ozsi beszél az az ideális síelés!
ez olyan mint az ideális nő!Jó sok van belöle! :-)
Az úrvezető és a forma1 es pilota között is oriási különbség van. Ez a különbség helytől és helyzettől függetlenül mindenhol megvan ,kivéve a dugót!
Ha felveszek egy hátizsákot borul a sulypontom.Odafent történt valami.miért ne használjam ugyanezt ki a kezem a vállam bevonásával!Ha már úgyis ott vannak.
És én is letudom írni:működik! Müködik az ha pontosan megmondják hol van a kéz és hol van a váll!
Ui. Van pár versenyző is akit tanítgatok:-)
Előzmény: (Joci 181641)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2015.03.04. 05:54
Megnézném, ahogy jeges feketén az elméletet átülteted a gyakorlatba!
:-)
Előzmény: (Joci 181641)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2015.03.04. 05:47
Joci, te mindig érted, amit írsz?
:-)
Előzmény: (Joci 181624)
Joci
461 élménybeszámolót írt
461
17 éve tag
2015.03.04. 05:45
Vanzi! Nem a versenysportról beszélek. Utcai sízésről. De szerintem Ró sem a versenyzőket képzi Ausztriában. Ezért egyáltalán nem gondolom, hogy mindenkinek izomból kéne síelnie.Minek hadakozni nem létező stanglikkal.
Meg aztán meredek jeges szakaszon látni néha síoktatókat, profikat akiknek a testtartásuk nem változik meg attól, hogy a pálya nem épp ideális. De akiknek meghaladta a tudásszintjét a pálya azok bizony érdekes mutatványokat produkálnak az életben maradásért. Kb. még a fülükkel is mozognának ha tehetnék.
Előzmény: (vanczi 181638)
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2015.03.04. 00:16
Egy Óriás műlesikló világkupán, nincs olyan hogy elég :D nem az nyer, aki a legtisztábban síeli meg a pályát, hanem aki a leggyorsabban. Mi kábé el se tudjuk képzelni azt, hogy ők mit munkálkodnak a pályán, hogy az a tempó meglegyen. Azt se felejtsük el, hogy ő nem ott kanyarodik ahol szeretne, hanem ahol muszáj. Biztosan nem kalimpálózik egy top óriás síelő sem, ha csak úgy csúszkál, mint mi, ott ahol neki jó, meg olyan sebességgel, ahol még biztosak vagyunk a dolgunkban.

nem azt mondom, hogy az a jó, ha kalimpálózik, de muszáj, mert kockáztat. Szerény véleményem szerint, kicsit elbeszéltetek egymás mellett.
Előzmény: (Joci 181633)
Joci
461 élménybeszámolót írt
461
17 éve tag
2015.03.03. 22:41
Való igaz. A Sí igényli az aktivitást. Na de minek többet beleadni a kelleténél?
Előzmény: (Ró 181625)
300 élménybeszámolót írt
300
17 éve tag
2015.03.03. 21:18
Hát itt a baj:elméleti síkon!
Gazdaságosság a tescoban van ,a sí aktivitást igényel!
Előzmény: (Joci 181624)
Joci
461 élménybeszámolót írt
461
17 éve tag
2015.03.03. 21:05
Csak pusztán elméleti síkon. Ha jeges feketéről beszélünk akkor még inkább helyén kell lenni a terheléseknek különben rendes flattert lehet nyomni. Persze lehet nyomni izomból is. Csak kicsit fárasztóbb, ha ellent dolgozunk a külpontosan ható erőknek.
Fordítsuk visszájára. Ha a létező legrosszabb körülményeket vetítem és arra van egy olyan technika amit csak az emberek kis százaléka tud megsíelni, akkor az a cél, hogy a jó körülmények közt is mindenki úgy síeljen? Hol itt a gazdaságosság?
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.