Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síbakancs választás topikból

ÜZENETEK (4)Időben csökkenő Időben csökkenő
pokmalac1
403 élménybeszámolót írt
403
14 éve tag
2015.03.09. 22:12
Ha nem vagy nagyon "versenyző" típus (persze a súly is fontos), én nem vennék 100 (max.: 110)-nél keményebb bakit. Anno, három éve, mikor leváltottam a nordica 60-as egy technica főnix90re, gondoltam, ezt is "kinövöm" 2-3 év alatt. Egyenlőre nem sikerült. 108mm talpszélességgel(nekem is ennyi :-)), azért nem javasolok keményebbet, mert a keménységgel a talpszélesség fordítottan arányos. Egy 140 körülinek kb 95...100MM a szélessége... (volt anno egy gyártó katalógusában). Ami még jó dolog: a termofitt betét. A fentiek az én tapasztalataim. DE: lassan jönnek a kiárúsítások...
Előzmény: (Fidosan 181939)
Fidosan
189 élménybeszámolót írt
189
13 éve tag
2015.03.09. 19:52
Á semmi komoly gyalogtúra, csak a szokásos, parkolotól liftig meg lifttől a kabinosig meg ilyesmi... amit eddíg ahogy írtad kicsatolva tettem kényelmesebbé :) alapvetően véletlenül merült fel, elég széles a lábfejem, és amik tetszettek keskenyek voltak, ebben volt 108 mm ig a jobb lábam 106mm széles a bal 108... vagy marad a kinyomatás, mert elég nyomi lábformám van, elől a bütyköknél széles a többi pl sarok rész meg a kettő közt normál bele lehet paszírozni a keskenyebbe de egy idő után nyomja ... a mostani is 106 széles de valahogy kényelmes mert enged annyit, viszont nem mai modell kezd oda lenni ...attól tartottam kicsit hogy az a funkció nem befolyásolja e a flexet...vagy egy jó jeges feketén valami ott elenged és benne leszek a hírekben :)minden esetre köszi a választ, ezt én úgy veszem megerősítésként hogy ez úri huncutság :D
Előzmény: (Lackó 181937)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2015.03.09. 18:01
Hello! Amit én tudok, hogy én még komoly síelőn nem láttam sétálós sícipőt. Bármilyen öreg is volt. :-)
Két felső csat meglazítva, és már lehet is jókat sétálni benne. Ok, kicsit érdekes a járás, de ez van a rendes cipőkkel. A belső meg ettől nem megy tönkre, gondolom úgysem komoly gyalogtúrákra készülsz benne.

(Ettől persze még létezhet olyan cipő, ami jó is, meg van is ilyen funkciója.)
Előzmény: (Fidosan 181931)
Fidosan
189 élménybeszámolót írt
189
13 éve tag
2015.03.09. 14:55
Halihóó :) érdeklődnék, illetve személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi, kinek milyen tapasztalata van a hike, vagy walk, azaz sétáló helyzetbe állítható funkcióval ellátott bakikkal...ez amolyan úri huncutság, vagy van komoly különbség , eddíg sima bakim volt csak, ha caplatni kellett kicsatoltam és annyira nem volt űrhajós járás, lassan csereérett az öreg salomon,én is jövőre az 50.-edikbe lépek :D , lehet ez az öregség első jele ??? :D :D alapvetően azért gondoltam erre mert ha egy modern bakit a lábamra formáztatok, és kicsatolva mászkálok benne nem teszi e tönkre a lábra formázott belső részét, és találtam egész jókat sétáló funkcióval, fischer és az üzletben lábra illesztik, konkrétan fischer hybrid 100 as flex, vacuum technology és ott helyben a lábra passzentják...viszont ugyan ennyiért van fischer viron 120 as flexxel, ami nem sétálós...
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.