Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Kanyarsí programok - Replaci topikja topikból

ÜZENETEK (2)Időben csökkenő Időben csökkenő
Pásztory Gábor
94 élménybeszámolót írt
94
15 éve tag
2015.05.06. 10:46
Szia Laci!

Szerintem a sípályákon látható hátul ülésnek nincs köze a gyorsuláshoz. Egyszerűen vagy félelem vagy hibás terhelés.
Azért olyan gyorsan nem láttam még embert elindulni síléccel, hogy az a képzeletbeli ülésbe belenyomódjon.
Valóban én is éreztem ilyet, amikor valami nagyon komoly autó indult meg velem!

üdv

u.i. Nem akartam a topicodba piszkolni!
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2015.05.03. 09:57
Jó reggelt, Vasárnap!

Miután a síelés közben érvényesülő fizikai törvényszerűségeket megértettük, érdemes megismerkedni az alkalmazkodásokkal is.

Lassútól a gyors, egyszerűtől a bonyolult felé.
A síelés közben érvényesülő fizikai törvényszerűségekhez való alkalmazkodások tanulása során, a lassútól a gyors, az egyszerűtől a bonyolult felé elv betartását nem csupán a logika, hanem a gyakorlati tapasztalatok is erősítik. Az egyszerűtől a bonyolult felé építkezés logikájában az egyenes vonalú mozgások megelőzik a kanyarodás mozgásait.

A jelenség neve gyorsulásos hátrakerülés
Amikor a buszsofőr gázt ad, az ülés háttámlája nem engedi, hogy a menetirányhoz képes hátra kerüljünk. A síelő azonban nem ülésben ül, hanem léceinek a kötésében áll, így amikor a sílécek a völgy felé elindulnak, akkor a síelő testtömege a boka – térd – csípő ízületein keresztül a mozgáshoz képest hátra kerül.

Ne küzdjünk, alkalmazkodjunk!
Amikor a sípályákon a rengeteg "léc végén lógó" síelőt látjuk, a jelenséget első megközelítésben károsnak vélhetjük. A gyorsulásos hátrakerülés azonban a tudatosan könnyed síelésben, (a megfelelő helyen és megfelelő időben) jól használható, ezért a jelenség ellen nem küzdeni, hanem azt megfelelően felhasználni lehetséges, illetve szükséges.

Szép napot, Replaci

Folyt. Köv.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.