Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Rocker sílécek - tapasztalatok topikból

ÜZENETEK (6)Időben csökkenő Időben csökkenő
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2017.01.05. 14:37
Sziasztok!

A sífanatikus ember, ha már nem síelhet, akkor jobb híján fórumot olvasgat...
S az utóbbi néhány bejegyzés(főleg Gabóca bemásolt írása Ozsi-tól) egyszerűen kijózanítóan hatott "síérzelmeimre". Brrr...
Nagyjából két éve ezt (is) írtam, anno a "síelésünk kivesézése" fórumtémában:
"Néha jómagam is úgy érzem, hogy csinálja ez a léc magától is, csak hagyjam:)
Az tény, hogy a léc "előttem jár" az evolúcióban, így tiszteletem "neki" is.
Jelenleg egy Salomon X-Kart 164cm(Carve Rocker, Double TI, full Woodcore, meg miegymás:)) van a talpam alatt.
Korábban Elan Speedwave 12 ill. többféle bérelt(Elan SLX ill. már nem tudom melyik Atomic SL).
No az SLX keményen büntetett ha lazsálni próbáltam:)..."

S tessék, most végre választ kaptam, hogy miért olyan felemásak az érzéseim amióta "rokker" lettem. Remek vele síelni, de valami mégis elmaradt a régebbi, de innen nézve "nyersebb"- "visszadumálósabb" SL(SLX) elevenebb síélményekből.
S persze immár logikus, hogy azért nem harap úgy, mint anno, mert rokkosítva lett.
Pedig azt nagyon bírtam, mikor már a léc orra belevágott a hóba az ívek elején.
Egy ELAN SLX-nél azonnal éreztem/láttam, ha nem terhelek tisztességesen, mert már ficegett is.
A Rocker valóban kényelmesebb síelést ígér, s valóban kevesebb visszajelzéssel.
Ami viszont tagadhatatlan előnye, s ezt szerencsére tavaly volt alkalmam kipróbálni, hogy pályán kívül ill. friss/mély-hóban, s bizony nagy élmény vele síelni.
Szóval szép kis slamasztika ez, s el nem szívesen adnám a Salomon-t sem....
Lécgyűjtő leszek(na jó végül már vagyok, mert hátha a gyerkőcöknek is jó lesz...:))
Előzmény: (gaboca 192037)
800-SKIS-SALOMON-X-KART-Ti-SL-Rocker-164cm-110743943-31.jpg
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2017.01.05. 10:38
Ezt a mondást nem ismertem.
Előzmény: (gaboca 192037)
gaboca
3375 élménybeszámolót írt
3375
15 éve tag
2017.01.05. 10:01
A rocker technológia működik, minden tisztességesen megépített lécnél, nem ez a ,,baj" velük, amit elvesznek a síelés élvezetéből az a gond, esély sincs rá érezni bizonyos finomságokra velük, ez az ára a könnyebb síelésnek. Nem kell versenyzőnek lenni ahhoz, hogy érezd és értékeld ezeket a finomságokat, de meg kell ,,szenvedni" értük, ahogy a mondás is tartja, a szerelemet nem adják ingyen, fizetni kell érte.
Görgess le a lap aljára, ha még nem tetted meg, bemásoltam ott egy kis írást Ozsitól a témában.
Előzmény: (nagyur 191988)
nagyur
17 élménybeszámolót írt
17
7 éve tag
2017.01.04. 19:12
Igen, de vannak még ilyen jól megerősített lécek a piacon sokan. Mégsem ilyen univerzálisak. Tehát ennél a típusnál lehet, hogy bevált a rocker technológia. Nyilván a versenyzőnek nem ilyen kell, de én nem versenyezni megyek a sípályára.
Előzmény: (gaboca 191974)
gaboca
3375 élménybeszámolót írt
3375
15 éve tag
2017.01.04. 16:31
Rocker, elől is, hátul is.
A Salomonod az egy famaggal megerősített hab léc, a Völkl az egy komolyabban megépített szerkezet, ,,titánium" erősítéssel.
Előzmény: (nagyur 191972)
nagyur
17 élménybeszámolót írt
17
7 éve tag
2017.01.04. 16:02
Most próbáltam ki a 2013-as Völkl Code Speedwallomat. Ha jól tudom rocker léc, és 2 napos síelés után igen jól viselkedett. Korábbi Salomon Equipe SC-t cseréltem le. Rövid lendület is igen jó, és a hosszú íveknél is harap az él. Golyóban is stabil, nem rezeg be. Hátrafelé síelés, fordulásban is partner. Szerintem ez egy jól sikerült léc, ha rocker, ha nem. Partner szinte mindenféle ívben. Aki próbálta, kíváncsi vagyok a véleményére, de örülök, hogy megvettem.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.