Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Öltözködés topikból

ÜZENETEK (10)Időben csökkenő Időben csökkenő
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2017.01.10. 23:40
Ok, hiszek neked, ezek szerint eddig én megúsztam.
Előzmény: (gaboca 192349)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2017.01.10. 14:22
Uram! Üdvözlöm a klubban!
Régóta küzdök ezzel a problémával (most folyamatosan derékmerevítőt kell hordanom, ez nagyon jó síelésnél, mert melegen tartja a derekat).
Példa a kellemetlenségekre: egyszer a ház előtt lévő gázóra földelését alakítottam ki, kutyám ott sertepertélt körülöttem. Hirtelen belém és derekamba hasított, hogy én innen nem tudok felállni. Ott álltunk négy lábon a kutyámmal, csak ő vidámabban csóválta a farkát. Nem volt egy rövid futamidejű program, míg a házba vonszoltam magam.
Azóta síelés csak derékmerevítőben, mert a meleg is kell, egyéb testrészeken gyakorlatilag mindegy mi van rajtam.
Előzmény: (gaboca 192349)
gaboca
3375 élménybeszámolót írt
3375
15 éve tag
2017.01.10. 01:42
Saját káromon tanultam, montizás késő ősszel, aláöltöző, azon egy pamut póló, rajta egy hosszú ujjú bicós felső. Az összes izzadságot magába szedte a póló teljesen lehűtötte a derekamat.Haza érve kis falunkba egy kapubejárónál felhajtva a járdára felkaptam kicsit az első kereket, egy reccsenés a derekam felől, megálltam, leléptem a pedálokról, álltam a bicó felett de nem bírtam megmozdulni, gerinc ideg becsípődés. A hideg veríték levert mire át tudtam emelni a lábamat a vázon, telefon barátomnak aki lejött értem kocsival, betettek az autóba, itthon már csak négykézláb tudtam közlekedni. Na azóta kerülöm a pamutot, mint ördög a szenteltvizet! :-)

Merinó gyapjú zoknit bicónál használok, sokat javít hidegben a komforton.
Előzmény: (Lackó 192339)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2017.01.09. 23:02
Nekem eddig nem volt vele gondom, de lehet, hogy igazad van. Én úgy tapasztaltam, hogy a bőrrel nem érintkezhet nedves anyag, az ugyanis a biztos kihűlés. Aláöltöző fölött nekem eddig nem okozott gondot, pedig szaladtam bele érdekes időjárásokba.
Most már meg fogom nézni a ruháim összetételét... :-)

Ui: A legnagyobb bűnös a nem kiszellőző dzseki és sínadrág szerintem, az mindennél szarabb, ott lehet akármilyen profi aláöltöződ, átázol, megfagysz.
Előzmény: (gaboca 192283)
gaboca
3375 élménybeszámolót írt
3375
15 éve tag
2017.01.09. 10:16
Nem, Lackó pamutot írt. a gyapjú az nedvesen is melegen tart, a nedves pamuttól kihűlsz.
Előzmény: (WéberF 192284)
WéberF
2040 élménybeszámolót írt
2040
17 éve tag
2017.01.09. 10:14
Nem gyapjúra gondolsz?
Előzmény: (gaboca 192283)
gaboca
3375 élménybeszámolót írt
3375
15 éve tag
2017.01.09. 10:14
A pamut az nagyon ,,gyilkos", az nem szellőzik ki, beszívja és raktározza a nedvességet, ha megizzadsz...

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
Előzmény: (Lackó 192263)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2017.01.09. 00:25
Ha hideg van, jó sok mindent vegyél fel, kb ennyi! :-)

Aláöltözőből a legegyszerűbbek is jók, de van kimondottan kicsit melegebb is. Például a kék sportáruházasból van belül kicsit bolyhos fajta, az érezhetően melegebb, mint a normál, nekem nagyon bejött, olcsó, nagyon kellemes, ezt ajánlom. Felesleges vagyonokat költeni márkás aláöltözőkre szerintem.

Aláöltöző fölé -dzseki, nadrág alá- már mehet ízlés szerinti mennyiségben, rétegben bármi, ami meleg, lehet pamut is, csak fontos, hogy ne legyen párazáró, ki tudjon szellőzni.

Na meg a kesztyű is! Szar, izzadós kesztyűben mindig fázni fogsz. Ha nagyon fázós vagy, akkor egyujjas snowboardos kesztyű kell, vagy a kimondottan hidegre készült síkesztyű, aminek van egy belső vékony kötött kesztyűje is.
Persze bármelyik, csakis jó anyagból, pl Goretex.

Sízokniban is van kicsit melegebb anyagú, ami még nem túl vastag. Ha úgy is fázol, akkor vagy fűthető talpbetét, vagy irány a kocsma, ez van.

Dzseki, nadrág is szellőzzön, ez fontos. Ha beleizzadós, akkor az kukába való, még melegben is fázni fogsz benne.
A mm varázsszámok elvileg mondanak valamit, de sok a hazugság sajnos. Itt azért inkább számít a márka, komoly márkák nem hazudnak. Vagy csak kicsit... :-)

Felsőruházat persze legyen szélálló, ezt a komolyabb ruhák tudják már kisebb mm értékek mellett is. A nagyobb értékek inkább a vízállóság szempontjából előnyösek.

Én például héjnadrágban -ez szélálló, de szellőző, viszont teljesen vékony- síeltem most a hidegben, és egy jó aláöltözővel plusz egy meleg pamut réteggel tökéletes volt.

Maszk. Nagyon hasznos dolog. Az orr könnyen megfagyhat. (Főleg nekem, akit bőven megáldott vele a teremtő... :-) )

Síszemüveg. Ez is sokat számít, legalább alatta nem fázik az ember képe.

Meleg sapka vagy meleg sisak, ha kell, akkor a sisak alá nagyon vékony sapka. Fejtől nagyon ki lehet hűlni, melegen kell tartani. Hegymászótól hallottam: Ha fázik a kezed, vedd fel a sapkádat!
Előzmény: (Dave 192228)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2017.01.08. 18:34
Azok a számok nem számítanak semmit a hideg ellen(meg úgy semmi ellen se :-D )
Előzmény: (Dave 192228)
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2017.01.08. 18:05
A szombati visegrádi egész napos -17 fokos síelés után elgondolkoztam rajta, hogy mi ennek a legjobb módja? Felül az aláöltözőn és a kabáton kívül volt rajtam 3 réteg polár, alul viszont néha fáztam. Aki sokat van hegyen az esetleg megoszthatná, hogy az összegyűlt tapasztalatok alapján mi vált be.
A ruhákhoz megadott 5000/10.000/20.000 mm adatok hideg ellen számítanak bármit? Aláöltözetek közt van jelentős eltérés? Érdemes a drágábbakat venni? Egyáltalán, mit érdemes megvenni?
Tehát tegyük fel, hogy -17 fok van, széllel és fent vagyunk az Alpokban. Mit vegyünk fel ilyenkor bokától a fejünk tetejéig?
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.