Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Boardos kérdések topikból

ÜZENETEK (7)Időben csökkenő Időben csökkenő
Falcon888
48 élménybeszámolót írt
48
14 éve tag
2017.10.19. 16:52
Állítható a sarka az SPnek is. Én állítottam is
Előzmény: (golo 196161)
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2017.10.18. 21:52
Ha szimmetrikusan állítható lenne a kötés, vagyis az alap első része előre, hátsó hídja pedig hátratolható, akkor rendben van. A hagyományos (értsd nem belépős) kötéseknél ehhez szokott lenni 1-1 extra furat vagy fogazat. A képeken nem látok ilyet, de mivel ez egy lehajtható támlás, belépős kötés, max elől lehetne ilyen. Nekem SP van és azon csak az első pánt hosszával lehet játszani, de az nem optimális, mert a sarkad fix, és csak az első túlnyúlás függ a cipő méretétől, ami azt jelenti, hogy a súlypontod is eltolódik az első él irányába. Ezt esetleg még a kötés felszerelésével tudnád kompenzálni, ha a tárcsa megengedi, pl. úgy hogy 90 fokkal elfordítod a tárcsát és hátrébb tolod a kötést, hogy a baki kilógása szimmetrikus legyen. De az alátámasztás még ekkor is rövidebb lesz a kelleténél. Nem optimális megoldás.
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
2017.10.18. 20:51
A bakid mérete valójában nem mondja meg a külső méreteit. Amíg egy síbakinál a belső és a külső talphossz is egy egzakt adat, addig a boardosnál az EUR méret, vagy a bth is csak azt mondja meg, mekkora lábra jó. Nekem két puha bakim van, pont ugyanakkora méret, kívülről mégis nagyon nagy a különbség. Szóval a kérdésre csak a próba adja meg a választ,ergo keresned kell egy M-es Clinchet, amibe bele tudod rakni a bakid.
Egyébként az a tippem, hogy rövid lesz a kötés, be fog férni, be is tudsz csatolni, de nem fogja rendesen alátámasztani a bakit. Sőt, mivel Clinch a hátsó belépés is problémás lehet.
cdl
107 élménybeszámolót írt
107
9 éve tag
2017.09.06. 10:04
Bár nem vagyok haladó:
Próba nélkül nem venném meg.
Én 43-as bakira 'L"-es kötést használok.
Bár ez egy SP kötés, de egyáltalán nem nagy a 43 mérethez képest.
Szóval nagyon határeset lenne szerintem.
Keress inkább egy L-est.
TZoli
1158 élménybeszámolót írt
1158
20 éve tag
2017.09.06. 08:59
Haladó boardostól furcsa kérdés. Amíg egy szintén haladó erre téved és elmondja tapasztalatait, addig azt mondanám, hogy nem véletlenül vannak a mérettáblázatok.
Szerintem bele fogsz tudni lépni, be is fogod tudni csatolni, csak nem ez lesz az optimális. Lehet, hogy kínlódni fogsz vele, lehet, hogy tönkreteszi a cipőt vagy egyéb. De az is lehet, hogy semmi ilyesmit nem veszel észre. Végül is ez csak egy ajánlás és majd a tapasztalat mondja meg mi történik.
Bellpierre
1 élménybeszámolót írt
1
6 éve tag
2017.09.05. 18:31
Üdv! Olyan kérdésem lenne, hogy szeretnék vásárolni egy K2 Clinch CTS kötest, de M-es méretben van, ami mérettablazat szerint 38-41,5-os bakancshoz van. A bakancsom 42es. A kérdésem az lenne, hogy megvehetem nyugodtan a kötest, tudom majd használni, vagy kicsi lesz a bakancsra? Segítséget előre is köszönöm! 😉
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.