Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síelésünk kivesézése topikból

ÜZENETEK (8)Időben csökkenő Időben csökkenő
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2023.12.19. 20:45
"Ki mondta azt, hogy elöre - hátra kéne dülöngélni az optimális carving kanyaroknál? Ezt sem állítottam, nem is gondolom, hogy ezt kéne csinálni."

Talán ezt nem is te írtad?

"Lehetetlen középen maradni a léc fölött ilyenkor, kénytelen vagy előre - hátra mozogni a lécek fölött. "

Vagy az előre-hátra mozgást úgy értetted, hogy előre és hátra szaladgálsz a lécen? Vagy hogyan?
Mivel a lábad a kötésben van, csak úgy lehet előre-hátra mozogni, ha előre és hátra dőlsz.
Én magyarázzam ezt el egy síoktató-könyv írójának?

Egyébként olvastam a könyvedet. (a rövidebbet)
Tele van zöldségekkel.
Mindenki jobban járna, ha nem adnád ki.

Uff. ;-)
Előzmény: (JaniJuli 219795)
endre77
317 élménybeszámolót írt
317
4 éve tag
2023.12.19. 19:32
100%-ban egyetertek veled...!!!
Előzmény: (magnum56 219787)
JaniJuli
141 élménybeszámolót írt
141
6 éve tag
2023.12.19. 18:26
Érthetetlen számomra, hogy miért írsz egy választ arra, amit vagy el se olvastál, vagy meg sem értettél.
Jobb lenne szerintem előszór elolvasni, hogy mi van odaírva, ezt megérteni és csak azután írni valami használhatót.

Ki mondta azt, hogy a carving technikánál el kéne csavarni a léceket? Ezt se én egyáltalán nem állítottam.

Ki mondta azt, hogy elöre - hátra kéne dülöngélni az optimális carving kanyaroknál? Ezt sem állítottam, nem is gondolom, hogy ezt kéne csinálni.
Próbáld szó szerint érteni azokat a dolgokat amiket írok. Ez a legjobb tanácsom számodra.

Karcolásos síhaladás: a síléc az élén karcolással halad, ami oda vezet, hogy egy keskeny, vékony nyomot hagy a hóban maga után. Ehhez legfőképp elegendő élszögre van szükség.

Sodródásos léchaladás: amikor túl alacsony az élszög és a léc éle elkeni a havat.

Szerinted milyen alapfogalommal nem vagyok tisztában?

Ha neked túl egyszerű a könyvem, hát ne olvasd.
Számomra azonban nagyon fontos, hogy olyan egyszerűen magyarázzak a könyvemben amennyire csak lehetséges. A haladófok részletei nincsenek benne az ingyenes könyvemben.

itt vannak a könyveim
https://alpesisizes.wordpress.com
Előzmény: (magnum56 219787)
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2023.12.19. 13:26
"De én nem egy karcolásos síhaladásról beszéltem itt általában, hanem az optimális carving kanyarokról."

"Ha elégedett vagy azzal, hogy egy nagyot csavarsz a léceiden..."

Elárulom neked, hogy a karving technikánál egyáltalán nem kell csavarni a léceken. Előre-hátra dülöngélni pedig a bemelegítéskor kell.
Persze egy könyv megírásához nem feltétlen kell tudni síelni. Elég ismerni a betűket, és megpróbálni a tudományosság látszatát kelteni.
(Egyébként mi a fene az a "karcolásos síhaladás"?)

"Ez attól függ, milyen nívón szeretnél síelni."

Amilyen nívón te a könyvedben leírod a síelés technikáját, azon a nívón egészen biztos, hogy nem akarok síelni. Mert az alapfogalmakkal sem vagy tisztában.
Előzmény: (JaniJuli 219778)
JaniJuli
141 élménybeszámolót írt
141
6 éve tag
2023.12.19. 05:57
Ez attól függ, milyen nívón szeretnél síelni.
Ha elégedett vagy azzal, hogy egy nagyot csavarsz a léceiden a hófelszínen és ezzel helyettesítesz egy optimálisabb élváltást, akkor ez a téma tényleg túl van bonyolítva számodra.
Ha viszont el szeretnéd érni az optimális carving kanyarokat egy számodra optimális pályán, akkor ezeket a dolgokat nem lehet kikerülni, ez nagyon alapvető és elengedhetetlen része az ilyen kanyaríveknek..
Előzmény: (magnum56 219775)
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2023.12.19. 05:24
Nem bonyolítod túl ezeket a dolgokat?
Előzmény: (JaniJuli 219760)
JaniJuli
141 élménybeszámolót írt
141
6 éve tag
2023.12.18. 08:57
De én nem egy karcolásos síhaladásról beszéltem itt általában, hanem az optimális carving kanyarokról.

Lehetetlen középen maradni a léc fölött ilyenkor, kénytelen vagy előre - hátra mozogni a lécek fölött. Előre haladsz a lécek fölött a kanyarív beindítása előtt és hátra az egész kanyarív folyamán.
Előzmény: (jóska63 219759)
jóska63
526 élménybeszámolót írt
526
15 éve tag
2023.12.18. 07:24
Simán lehet ugyis carving kanyart csinálni, hogy a sí közepén állsz és csak döntögeted a térdedet - keress egy nagyon-nagyon lapos pályát indulj el esésvonalban és tedd a kezedet a térdeidre nyomd meg őket és addig várj amig a hegyfelé nem mész és megállsz

Ha ezt érzed a síközepén állva akkor ezeket össze lehet kötni vízszintesen váltva ez az alap.

Utána igen jön az előre hátra mozgás - ami nem minden szituációban alkalmazandó, mert pl a kompresszió megtréfálhat. De ez már csak a carving vállfaja hogy előre hátra mozgatós vagy milyen, itt már bejön az is hogy milyen stílusú a léced és azonbelül is hova van furva a kötés, mennyire tart a síd vége stb-stb
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.