Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síléc választás topikból

ÜZENETEK (6)Időben csökkenő Időben csökkenő
nimbus2
39 élménybeszámolót írt
39
9 éve tag
2024.02.23. 13:05
Csak kíváncsiságból kérdezem:

Hogyan próbálgatjátok ki a különböző hosszúságú léceket, hogy eldöntsétek melyik hossz felel meg? pl.:
- kölcsönzőből naponta másikat béreltek
- elmentek a síteszt napokra
- haverokkal cserélgetitek egymás közt
- ???
Előzmény: (Agent 220893)
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2024.02.23. 12:33
Kimaradt, hogy milyen magas vagy (a sílécen állva, bakancsostól, emelőstől és kötésestől) Szerintem alapból hiányos a kalkulátor, a már leírt dolgok miatt, az emberek többsége eleve pályasít keres és ebből is a közepes rádiuszú allround kategóriát, na most ebből, ha vesz egy állig érő lécet, akkor az teljesen jó lesz, ha éppenséggel túlsúlyos a síző, akkor nyilván érdemes már kezdésnek is keményebb lécet és bakancsot vennie, de ugyanezen paraméterekkel. Aki már rendelkezik egy kiforrott és preferált stílussal az általában azt is teljesen jól tudja, hogy neki melyik léc való és milyen hosszban, kalkulátor nélkül.
Előzmény: (jóska63 220891)
jóska63
526 élménybeszámolót írt
526
15 éve tag
2024.02.23. 11:16
szerintem ez eddig a legjobb kalkulátor amit láttam profi kategoriára

tényleg kb azokat a számokat irta ki amiket használok!

Pl szűzhó: 182 irt nekem: 186 (98 mm R=27) és 192-es (125 mm R=29) használok. De amugy 182 is el lennék, ha surfy stílust jobban kedvelném.
Pálya sí: gyorsabb nagyobb ívek: 182 irt ki - a 186-os (98 mm R=27) símet használom erre is, ennek van rockerre igy kb stímmel.
Pálya sízés: 175 cm pályán, egy régi 175-ösömet (87 mm széles) használom erre.
Előzmény: (Pisti P 220874)
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2024.02.22. 20:18
Igen, ez egyáltalán nem veszi figyelembe, hogy milyen tipus(?)-ból szeretnék választani, SL, SG, GS? Próbáltam variálni a paraméterekkel, de nem nagyon, +-5 cm-t változtatott a testmagasságomhoz képest. Most pályasízésre 3 lécet használok. Ha száguldozni akarok, akkor a magasságommal megegyező lécet veszem elő. Ez stimmel is a leíráshoz. Ha inkább fun carving, az kb 15 cm-rel rövidebb. Van egy szélesebb derekú, azt akkor veszem elő, ha laza, buckás kihívások várnak. Ez kb a kettő között. Mindhárommal elégedett vagyok.
Előzmény: (Agent 220876)
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2024.02.22. 13:37
érdekes egy kalkulátor és megközelítés - ha magamat veszem alapul, már nagyon régóta SL lécekkel csúszom (Head Supershape), 187cm magas vagyok, 87kg-al, eléggé agresszív sízéssel, ehhez nekem 182 centis lécet javasolna... Az előző két Supershape Worldcup SL lécem 165 centi hosszú volt, de ezeket eleve max. 170 centis hosszban gyártják (ahogyan az összes világkupa SL lécet is), most egy Supershape iMagnumot hajtok, 170cm hosszú, eleve nincs is belőle 175-nél hosszabb. Szóval...én továbbra is abból indulok ki, hogy milyen rádiuszú lécet szeretnék, aztán jön a léchossz (állig-szájig érő lécnél egy centivel sem kellene hosszabb). 182-es lécet ha akarnék (de nem akarok), akkor csak a full freeride, vagy a WC GS kategóriában kapnék.
Előzmény: (Pisti P 220874)
Pisti P
8 élménybeszámolót írt
8
10 éve tag
2024.02.22. 06:37
Sokan elkövetnek egy nagy hibát, amikor sílécet választanak, mégpedig azt, hogy túl rövid lécet akarnak és csupán egy számot mantráznak, a fordulási kör sugarát, amit úgy gondolnak, hogy nekik az kell. Ez fordított logika. A lényeg, hogy nem a síléc rádiuszából kell kiindulni. A síléc kategóriájának kiválasztása után, a fordulási kör sugara az egyéb paraméterek következménye kell hogy legyen.
A helyes síléc-hossz megtalálásához érdemes ezt az egyszerű, mégis komplex kalkulátort használni:
https://sswboardhouse.com/ski-length-calculator/
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.