Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síléc választás topikból

ÜZENETEK (12)Időben csökkenő Időben csökkenő
hamoriarpi
204 élménybeszámolót írt
204
7 éve tag
2024.02.29. 12:38
Ugyanezt érzem. A keménységben biztos vagyok, a tömegben már nem annyira. Gondolok itt a karbonnal erősített lécekre. VWerks, Elan Wingman 82 CTi, ahol a nehéz fa és fém elemek egy részét kiváltják szénszálakkal a tömegcsökkentés érdekében, a mechanikai paraméterek megtartása mellett.
Nagy kérdés, hogy a plusz tömeg, a plusz hossz, vagy a spoiler miatt megnövelt - eleve nem kevés (13,3 fok) forward lean miatt fájdul-e meg a térdem a harmadik napra?
C: mindegyik
D: egyik sem
E: fogyjál le
F: tanulj meg sielni
Előzmény: (gaboca 220986)
gaboca
3375 élménybeszámolót írt
3375
15 éve tag
2024.02.29. 12:17
Kell a kemény=nehéz léc a tömeghez, én amikor át álltam gyári verseny síre, akkor éreztem azt, tökéletesen rá hagyhatom magam a lécre, én 95 kg vagyok natúrban, 185 centihez.
hamoriarpi
204 élménybeszámolót írt
204
7 éve tag
2024.02.29. 11:25
1 másodpercig nem volt komoly a vwerks ötlete. Nekem a Deacon 84 szerkezete tökéletes. Nem tudom a határai közelébe sem vinni. Nem szeretnék tovább kísérletezni.
Megpróbálom, amit Gaboca ajánlott + kérdezném Őt is, hogy mit gondol léctömeg viszonylatban?
Előzmény: (- Marky - 220984)
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2024.02.29. 10:37
Ha már VWerks, akkor mindenképp a 100 éves jubileumi változat legyen, ha az se tetszik, akkor mehet a falra, annyiba kerül mint egy Picasso festmény :)

Könnyebb súlyban, de technikában meg lehet még keményebb mint a 84...

Nehéz válaszolni, a súlyod miatt úgy érzed kell a full woodcore + Titánkeret, de lehet a problémát is pont ugyanez okozza a lábadban...

Egy teszten próbálj meg leakasztani egy VW-t,bár nem tudom, ilyen lécet ki mernek e vinni egyáltalán nagyközöségnek, akiknek a 90%-a nem síel úgy, mint Te....
hamoriarpi
204 élménybeszámolót írt
204
7 éve tag
2024.02.28. 23:15
Volt 171-es, utolsó szériás RTM 81-esem. A testsúlyom miatt ez a 3D Glass, Titánkeret nélkül nekem kevés volt. Csavarodott. Sebességen pl. féltem vele. A hossza tetszett, meg a tömege. Szerintem a tömegben is megbújhat a kisördög.
Szerkezet nekem mindenképpen kell ez, a full woodcore + Titánkeret, hogy biztonsában érezzem magam.
Már a 172-es VWerks-re is gondoltam, mert az jóval könnyebb, legalább ugyanolyan mechanikai paraméterek mellett. Árban emészthetetlen.
Előzmény: (- Marky - 220981)
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2024.02.28. 22:44
Ilyen bukoval nem adnám el, főleg ha csak néhány nap után faraszt le és amúgy imádod. Jó lesz 1-2 napos sielesekre, vagy hosszú túrák felére, mellé kell egy csalos léc. Egyébként nem biztos hogy a hossz a kulcs, lehet a szerkezete.

Ahogy néztem elég közel van szerkezetben a Mantrahoz, én ezért döntöttem a 80as mellett (szerkezet is más mint a 84ese), hogy ne legyen két nagyon hasonló lecem, mert a Mantra egy nap után is ki tud nyirni ha pályán megyek vele.
Tulvallalas volt hosszabb túrákra, már látszik...

Vegyél mellé egy 80ast:) Az enyém megvolt kötéssel, kiszállítással 200bol Ausztriabol, igaz 22/23as verzió de csak a külső más.....

itthon öngyilkosság lécet venni anyagilag, szégyen hogy próbálnak lehuzni minket...
hamoriarpi
204 élménybeszámolót írt
204
7 éve tag
2024.02.28. 22:22
Ezt látalanban honnan olvastad ki???
Eszem megáll!
A bakancsommal VALÓBAN annyi történt, hogy a vádlimnál lévő spoilert teljesen betoltam, hogy még egy kicsit előrébb kényszerítsen, hogy ennek a hosszabb lécnek jobban tudjam az orrát terhelni.
166-os SL-ről váltottam. Azzal a délutánokat nem szerettem, mikor már össze van túrva a pálya.
Ez nyilán egy nagy váltás 177-re, de teljesen más léc, nem szabad összehasonlítani.
Sportkocsi vs. SUV. Mondjuk ez egy X5M.
A stabilitása olyan, amilyet még soha nem éreztem magam alatt.
Előzmény: (gaboca 220979)
gaboca
3375 élménybeszámolót írt
3375
15 éve tag
2024.02.28. 21:55
Amikor én GS-t váltottam, ott csak 3 cm volt pluszban,182-185, cserében rádiuszban 23 helyett 28 semmi zavart nem okozott a rendszerben,sőt most az mondom inkább a 189 lenne a jobb még azzal a plusz 1m rádiusszal is.
Ha fogsz egy vonalzót és megnézed vizuálisan mennyi is az a 5 cm, viccesen kevés, nem gondolnám, hogy ez okozná a problémádat, a hosszabb lécen jobb, kényelmesebb utazni.
Valami más lesz ott inkább a bibi, bakancsban valami emelés, ha van hátsó állítható spoilere akkor meg kell próbálni, nem az alsó pozícióba legyen.
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2024.02.28. 21:53
Nem vagyok a téma nagy szakértője, csak a saját tapasztalataim alapján kérdem, Miből érzed ezt a -5 cm-t? A térd inkább a keménységre érzékenyebb. Az izom a nem éppen a legmegfelelőbb technikára. Mi a stílusod? Ez egy haladó all mountain léc? Azaz mindenre jó. Vagyis ezt szokták írni az ilyen lécekre. Rövidebb ívek vagy a nagyobb sebeség a preferált? Ha inkább a nagyobb ívek a nagyobb sebeséggel, akkor a hosszabb léc nagyobb stabilitást ad. A rövid berezonálhat. Ha lassabb, de szép ívek, akkor tényleg lehet, hogy ez a testmagassággal megegyező hossz kikényszerít egy erőltetést (helytelen technikával, derékból vagy térdből csavarással) , amitől aztán visszajelez a test is. Ebben az esetben tényleg jobb lenne a rövidebb. Szerintem belenőni nem fogsz, hanem vagy csere, vagy megkeresed a helyes a technikát. De az sem lenne jó, ha csak "kiméletesen" simán állva utazol a lécen.
hamoriarpi
204 élménybeszámolót írt
204
7 éve tag
2024.02.28. 21:06
Szia!
Én 340-ért vettem+a kőfelverődés elleni fóliázás. Most a legolcsóbb helyen akcióban 281. 195-öt gondolok reálisnak érte. :(
Még nincs meg a döntés.
Drága teszt volt az biztos, de egy külföldi kölcsönzés is ennyi lett volna a 2 sielésre.

Remélem bejön Neked a 80-as! Ha nincs túlsúlyod, akkor nehéz hibázni vele.
Előzmény: (- Marky - 220975)
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2024.02.28. 20:56
Szia Árpi

pont most akartam válaszolni Neked a múltkori eszmecsere után.

Ha ezt hamarabb tudom, lehet átveszem, de én időközben meg vettem egy Deacon80-at....és 172est, mert úgy gondoltam, hogy a kölcsönzős lécekhez képest az új feszesebb lesz majd és pont úgy adja ki. Pénteken kiderül.

De az ár lehet elcsábított volna...

Ami már nekem egyszer bejött: bevittem a cserélendő cuccot egy kölcsönzőbe, ami egyben bolt is, és beszámíttattam a régi árát az újba. Ez Franciaországban volt, nem mondom, hogy bárhol működhet, de próbálkozni lehet.

(Amúgy mi lenne az ára? :) )

Sajnálom ami történt, egy kicsit több lábedzéssel nem tudnál "bele nőni"?
hamoriarpi
204 élménybeszámolót írt
204
7 éve tag
2024.02.28. 19:11
A nagy rutinnal rendelkező haladóktól kérnék tanácsot, akik esetleg jártak már így.
Adott egy alig használt (2x6nap) síléc (Volkl Deacon 84 177cm), amit újonnan vettem. Életem léce, mindent megtaláltam benne, amit szeretek egy lécben, DE! Sajnos - mivel a vásárlás előtt kikölcsönzött ugyanilyen léc egy lehajtott darab volt és ahhoz hasonlítottam - mintha a méretválasztást elrontottam volna. Most azt érzem, hogy a 172 lenne nekem az igazi.
Igazi fanatikus vagyok, sokat megyünk egy nap. Az időt nem a hüttékben töltöm, hanem a pályán. Sajnos pár nap után érzem a térdem és eddig a combomban volt izomláz, most a vádlimban érzem. Főleg a térdemet féltem.
Most még viszonylag korrekt áron eladható a léc (új korától fóliázva, karcmentes léc, 2X volt kézzel élezve, talpa érintetlen).
Kérdésem az, hogy bele lehet-e nőni egy lécbe vagy engedjem el?
30 éve sielek, haladó sielő vagyok, de nem profi. Magasságom 177 cm, tömegem beöltözve 100kg. Nem gondolom, hogy a következő években még őrületes fejlődési potenciál lenne bennem, bár igyekszem csiszolgatni a technikámat.
Felfelé még soha nem tévedtem.
Új vagy új állapotú ilyen lécet bérelni és próbálni kb. a lehetetlen kategória.
Kicsit tanácstalan vagyok.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.