Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Eplény Síaréna topikból

ÜZENETEK (11)Időben csökkenő Időben csökkenő
Kohalmi
12 élménybeszámolót írt
12
14 éve tag
2010.01.26. 12:21
Igen elragadtattam magam! De mi ezzel a gond? Az én személyes szubjektív véleményem fogalmaztam meg, viszont utánéztem jópár dolognak így a véleményem tényekkel ki tudtam egészíteni. Szerintem válasszuk ketté a dolgokat, nézzük egyrészt az egyéni meglátást másrészt pedig az objektív tényekre alapuló kritikákat. Nem célom megsérteni senkit, sem az üzemeltetőket, sem a fórumozó társaimat. De én továbbra is tartom magam ahhoz amit leírtam! Én akkor is azt mondom, hogy a Skiaréna által közölt adatok (pályahossz, pályák száma stb.) nem racionálisan mutatják a valóságot, magyarul úgy van minden kiírás, térkép, stb., hogy az minél jobban mutasson és sok-sok embert vonzon. Itt gondolok pl. arra, hogy a 3,5 km kezelt sípálya mit is jelent? KCsabika szerintem neked is érdemes lenne utánanézni a tényszerű valóságnak és akkor nem írnál ilyet, hogy MSZI-ben 400 méter működik, hiszen ott már 2,5 km kezelt sípálya üzemel. Pl. ott van 4-es 1km-es sípálya aminek szerintem elég változatos a vonalvezetése, hogy azt a haldók és profik is élvezni tudják. Na meg ne is beszéljünk a 3-as pályájukról az már egy igazán jófajta piros pálya. Igaz az 1-es nincs megnyitva (még), az a legtechnikásabb pályájuk, de szerintem ha annyi hó esett volna mint Eplényben (15 cm), akkor már az is lassan megnyitna.

Én nem azt mondtam, hogy Eplény pályái sz***k hanem, hogy nagytömegben használhatatlanok! EZ TÉNY! Erre írtam azt, hogy MSZI-n nagy tömegben is jól használhatóak a pályák, ráadásul mint kiderült (elmúlt hétvége) sorban állni egyáltalán nem kell többet, mint a csodajó négyülésesnél. Mert hát az is tény, hogy a Szetn Solyóm 2.400 fő/órát tudna de a problémák miatt szerintem most max. 2.000 fő/óra. Addig még nem nyitják meg a 3-as és 2-es csákányosat, gyakorlatilag mindenki ezt aliftet használja, na ezért van az óriási sor. Ha azt nézzük, akkor MSZI-n a két párhuzamosan futó lift összesen 1.900 fő/órát tud, de ezt mondjuk csak vegyük 1.700 fő/órának + még az 1.400 fő/órát tudó kis csákányosuk. Tehát a Szent Sólyom kényelmes, meg minden, de nem volt megoldás a sorban állás problémájára. És mi van akkor, ha nem lesz ilyen stabil hideg? Akkor nem lesz 3-as csákányos, meg 4-es, 5-ös pálya, sőt 3-as sem... csak a sólyom lesz az 1-es, 2-es és a hozzájuk tartozó csákányos NA akkor mi fog álandósulni az 1-es pálya allján???. Valljuk be őszintén, ritka jó hideg tél lett a kezdeti rossz után!

Na ez egy objektív vélemény, kritika és megjegyzések sora volt! :-)
Előzmény: (KCsabika 81835)
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2010.01.26. 12:02
Végigolvasva a fórumot találtam rá. (Válasz Apricotnak)
Olcsó költségvetésből élek, ezért egy salamon Xsream9 esem van s850-es kötéssel. Hosszú 179, ezért igazán carvingolni nem tudok, illetve egyelőre csak tanulom. Egyelőre a célnak megfelel, minden csak az ösztöndíjamon illetve lassan a fizetésemen múlik :)
Előzmény: (apricot 81740)
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2010.01.26. 11:43
Igen, ezt pont köhalmi barátunknak kellene elolvasnia. Ha már egyszer profi síelő, akkor nem értettem miért van baja azzal, hogy keskenyebbek a pályák Eplényben. Szerény véleményem szerint a síparkban lehet igazán tökéletesen megtanulni síelni, ehhez kiválóak a pálya adottságai, éd nagyon jó széles de 400 méter. Eplényben és főleg a 4-es pályára gondolok, de remélem idén kipróbálhatom az ötöst is, a haladó sízők igényeit is kielégítik... sztem, de ne kövezettek meg érte!
Előzmény: (adzsi 81824)
adzsi
104 élménybeszámolót írt
104
14 éve tag
2010.01.26. 10:34
Ajánlom írásod minden jelenlegi és jövőbeni fórumozóknak, kiemelten a nem hasonlóan gondolkodóknak.
Mégegyszer mindenkinek! Nem a kritikával, a stílussal van a baj.
Előzmény: (Vis Major 81813)
Vis Major
31 élménybeszámolót írt
31
14 éve tag
2010.01.26. 10:01
Szerintem a nagy átlag nem bajlódik a fórumozással, talán ezért is születnek az olyan bejegyzések (mert utólag persze megtalálják a fórumot), hogy sokan voltak, meg szűk a pálya, meg sorba kellett állni a jegyekért, meg nincs parkolóhely, stb. Amivel szerény véleményem szerint önmagában nincs is semmi baj, én úgy látom, hogy az üzemeltetők általában reagálnak a fórumon felvetett problémákra, már persze ami jogos, és megoldható dolog. Én úgy látom, hogy sok esetben inkább a stílussal van baj, több esetben is volt olyan érzésem, hogy a fórumozó inkább aludhatott volna egyet az ügyre, mielőtt elkezd rögtön a hazaérkezés után felfokozott állapotban írogatni. Megértem én azt, hogy ha valaki 100-150 kilométert utazik, akkor nem örül annak, ha nem azt kapja, amit várt, csak mielőtt telefröcsögi a fórumokat a problémájával, szerintem érdemes lenne azon elgondolkozni, hogy ő vajon mit tett annak érdekében, hogy ne érje meglepetés. A gúnyos elnevezések (lásd "csíkaréna") és a kifejezetten vagdalkozó hozzászólások szerintem nem tesznek jót sem a fórumnak, sem az adott helynek, és önmagukban is minősítik azt, aki beírta. Amikor január elején ott töltöttünk négy napot, nekem is voltak mindenféle meglátásaim arra vonatkozólag, hogy mi lehetne esetleg szebb és jobb, be is írtam rögtön a sípálya oldalán a fórumba, de ha ezt az ember kulturált hangnemben teszi, akkor azzal semmi baj nincsen az én meglátásom szerint. Én mindenkinek, akivel csak beszélek az eplényi síelésről, meg szoktam említeni, hogy hétvégén nem praktikus kis hazánkban síelni, ha valakinek ellenérzései vannak a tömeggel szemben, és nézegesse a fórumot az aktuális helyzetről. Azt gondolnám, hogy ennyi előrelátás mindenkiben kéne, hogy legyen amúgy is, ha csak néhányszor próbált már országon belül síelni. A hóágyúk előtti időszakban is hányszor volt már, hogy az ember csalódott egy-egy síterepben, ha csak a főoldalon lévő infókra hagyatkozott (már ha volt oldal egyáltalán), akár a hómennyiség, akár a tömeg tekintetében. Hát akkor könyörgöm, használjuk már ki a technika adta lehetőségeket a tájékozódásra, és nem érhet meglepetés. Nyilván aki eddig csak külföldre járt síelni, annak szokatlan ez a dolog, hiszen 1500-2000 méter környékén lévő több tíz kilométeres síterepeken nem feltétlenül jelentkeznek azok a gondok, amik a hazai terepeket jellemzik egy-egy hétvégén. Ezt sajnos el kell fogadni, hogy a hazai pályák adottságai ilyenek, és még örülhetünk, hogy ennyit sikerült létrehozni mindössze néhány év alatt. Ha csak a két legnagyobb fejlesztéseket végrehajtó terepeket nézzük, akkor MSZI legjobb tudomásom szerint folyamatosan küzd az anyagi problémákkal, és hát a bankok sem voltak segítőkészek velük szemben. Eplény tekintetében úgy tudom, nem a pénzhiány, hanem a környezetvédők azok, akik jelentősen megnehezítik a pálya bővítését és a fejlesztéseket. Az a gyanúm, hogy a hőbörgők nagy részének már feleannyi bürokratikus küzdelemtől egy életre elment volna a kedve a sípálya üzemeltetésétől, legalábbis a hozzászólásokból nem igazán az jön le, hogy olyan rettenetesen türelmes emberekről van szó. De persze a lehetőség mindenki előtt adott, tessék nekiugrani egy elmaradottabb hazai pálya fejlesztésének, és kíváncsi leszek, hogy pár év után is az lesz-e a problémája az illetőnek, hogy sokan voltak hétvégén. Megjegyzem, hogy az én meglátásom szerint ha lenne itthon legalább 5-6 olyan síterep, amelyik a fejlesztések következtében tud produkálni szezonban olyan 60-70 napos nyitvatartást, akkor az a nép is jobban eloszlik, akik jelenleg jóformán 2-3 pályán tömörülnek, így persze, hogy tömeg van.
Előzmény: (Robin 81732)
pannas
56 élménybeszámolót írt
56
17 éve tag
2010.01.26. 04:04
A többség valószínűleg hallás után megy. Pedig egy minimális ráfordítással akár innen, akár a skiarena honlapjáról eléggé naprakész információt lehetne szerezni indulás (vagy éppen amiatt nem indulás) előtt. És akkor tényleg kevesebb lenne az "elmentünk, sokan voltak, sorban álltunk, bucka és jég volt, többet se megyek" hozzászólás. Amivel egyébként nincs is semmi gond, mert ilyen is van. De ha előtte körbeszaglászom, jobb eséllyel nem a kakiba dugom az orrom.
Előzmény: (Robin 81732)
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2010.01.25. 21:25
Szia tesó ! :) Szerintem sok az a 600 000 síelő . Én is hallottam már ilyen magas számról de számomra abszurd hogy minden 16-ik magyar síeljen.
Előzmény: (PEDRO 81736)
kole77
265 élménybeszámolót írt
265
19 éve tag
2010.01.25. 21:16
Az nem jelenti azt hogy 16ezer regisztralt felhasznalo van hogy annyan is olvassak a forumot.Nekem 4-5 olyan haverom van aki olvassa a forumot de nem regisztralt felhasznalo.szerintem legalabb haroszor annyan olvassak mint a regelt felhasznalok :-)))
Előzmény: (PEDRO 81736)
apricot
415 élménybeszámolót írt
415
17 éve tag
2010.01.25. 21:12
És a regisztrált felhasználók hány százaléka használja a fórumot? Mert ez is érdekes lehet.
Amúgy a 600.000 sízni tudóból elég kis százalék fordulhat meg Eplényben szerintem...
Előzmény: (PEDRO 81736)
PEDRO
838 élménybeszámolót írt
838
16 éve tag
2010.01.25. 20:59
Egyszerű matek ez tesó!
+600.000-re saccolják Mo.-n a síelők számát,itt meg kb 16.000 regisztrált felhasználó van!
Előzmény: (Robin 81732)
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2010.01.25. 20:51
Szerintem a tájékozatlanság legfőbb oka hogy nagyon sok síelő nem ismeri ezt a honlapot és csak"hallomásra" megy hogy ez ilyen jó az meg olyan jó,ez ezért rossz az meg azért. Nekem már többször megfordult a fejemben a csúszások alkalmával hogy vajon a mellettem csúszók,beszélgetők,hüttézők vajon járhattak-e már itt a fórumon. Valószínűleg kevesen. Talán 10 max 20%-ra tippelnék. Szerintetek ??
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.